Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To źle, bo przecież ban był (ponoć) za styl i ja o stylu TUTAJ dyskutuję.

 

 

Mnie zależy na moim, mojej rodziny, a także sąsiadów oraz innych mniej znanych mnie ludzi, ZDROWIU. I oczywiście, że to mnie upoważnia do wyrażania swojego zdania na ten temat jak i piętnowania rozwiązań które do prowadzą do TRUCIA ludzi. Jako forumowicz i człowiek żyjący w wolnym kraju mam do tego pełne PRAWO.

 

To coś ci się chłopie pomyliło-forum nie służy do piętnowania.

Po drugie pokaż mi taką drugą osobę, która pomimo banowania, tworzy kilka kolejnych żeby wylewać żale jaka jest niewinna (w sumie znam tu jedną taką, ale ona świetnie potwierdza regułę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie pokaż mi taką drugą osobę, która pomimo banowania, tworzy kilka kolejnych żeby wylewać żale jaka jest niewinna (w sumie znam tu jedną taką, ale ona świetnie potwierdza regułę).

 

Doskonale sobie zdaję sprawę, że masz mnie na myśli. Oczywiście dla ciebie nie jest ważne, kto miał w ostatniej sprawie racje, a kto dał przysłowiowego dupska, ty po prostu wiesz lepiej.

 

Odnośnie węgla w nowych domach, to wszystkim którzy z tym walczą należy się szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale sobie zdaję sprawę, że masz mnie na myśli. Oczywiście dla ciebie nie jest ważne, kto miał w ostatniej sprawie racje, a kto dał przysłowiowego dupska, ty po prostu wiesz lepiej.

 

Odnośnie węgla w nowych domach, to wszystkim którzy z tym walczą należy się szacunek!

 

Po pierwsze jak dostaję uzasadniną karę to nie zakładam kolejnego konta i nie robię z siebie skazanego.

Po drugie forum służy do dyskusji, jeśli coś piętnujesz to narzucasz swoją wolę a nie dyskutujesz. Cjcesz prowadzić krucjatę - załóż blog i stworz na nim swój regulamin. Tu masz odgórny regulamin i go przestrzegaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak dostaję uzasadniną karę to nie zakładam kolejnego konta i nie robię z siebie skazanego.

.

Chciałbym poznać te uzasadnienie i to na cytatach moich bo pisząc że ktoś pali śmieciami czy używa do palenia i trucia innych ekosyfu to chyba nic w porownaniu do tego,że ktoś komuś mówi,że jest chory psychicznie,czyż nie żołnierzu kedlaw0 ?

 

A i jeszcze kilka cytacików ze stylem pisania jakie odpowiada moderatorowi findlandii,czyżby nie Ci sami ludzie zgłaszali Ci trójkąty ?

Przecież to jest ciul który o niczym nie ma pojecia a swoją wiedzę opiera na necie . Po co takiego kogoś wogólę słuchać. Jak pisałem, dobrze , że nie jest na forum chirurgicznym. Kretyn i tyle.

Błazen, a ty oczywiście jej nie chciałeś, więc twoje wyliczenia kosztów instalacji są niewiarygodne.

Pokaż fakturę błaźnie.

czyli robisz z gęby dupe razem z ekosyfem.

Jak już wcześniej pisałem. szkoda klawiatury na imbecylów.

Skończcie dyskusje z ekosyf 72 bo szkoda klawiatury na idiote którego już każdy poznał nie tylko na tym forum. Nikt z baranem nie będzie dyskutował to sam będzie sobie pisał swoje durnoty

Jarecki gniotom tego nie wytlumaczysz.

Arturo ty jesteś dla mnie cymbalem i nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Zresztą skoro jesteś tak ograniczony i nie rozumiesz co ci pisałem tzn nie pisz do mnie i nie odpisuje na moje tematy to żal takich ludzi bez jakiego kolwiek honoru.

.

Ale trzeba być imbecylem aby nadal pisać i pytać kogoś kto ma go daleko w poważaniu.

Z ciebie bzduro72 też mam polewę. Stary a głupi. Z tym kalkulatorem to ty już śpisz. A od netu takich frustratów jak ty to już dawno powinni odciąć.

Musisz mieć nieźle niepoukładane pos czaszką jeśli dla ciebie jest najważniejsze mieszkać w nowym domu.

Skąd się biorą tacy sfustrowani ludzie? Dorosły a mózg dziecka.

Czy jesteś normalny?

 

 

Moderatorze finlandia,czyżby to był styl wypowiedzi,który preferujesz ?

Bo kompletnie bez reakcji taki styl u ciebie przechodzi...

 

A może zaś ktoś trójkąt walnie a Ty w dalszym ciągu bez reakcji na innych i tego który ten trójkąt tego posta zgłosi ?

Edytowane przez zaś tam ktosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak dostaję uzasadniną karę to nie zakładam kolejnego konta i nie robię z siebie skazanego.

Nie dostałeś "uzasadnionej" kary, więc nie masz o czym pisać. Gdyby było sprawiedliwie i każdemu po równo, to już dawno byś tutaj jęczał w podobnym tonie.

 

Po drugie forum służy do dyskusji, jeśli coś piętnujesz to narzucasz swoją wolę a nie dyskutujesz.

Od kiedy to dyskusja ujawniająca WADY pewnych rozwiązań czy wykazująca BŁĘDY w logicznym myśleniu jest NARZUCANIEM SWOJEJ WOLI? Coś ci się chłopie poważnie pomyliło. Ale to by wyjaśniało skąd, przy braku niezrozumienia elementarnych zasad funkcjonowania dyskusji, ta nieuzasadniona reakcja, nagonka i polowanie na czarownice.

 

Cjcesz prowadzić krucjatę - załóż blog i stworz na nim swój regulamin. Tu masz odgórny regulamin i go przestrzegaj.

Regulamin jest, problem w tym, że nie dotyczy on niestety wszystkich. O tym jest niniejsza dyskusja. "Krucjaty" przez grzeczność nie skomentuję -- to hasełko wymyślone przez tutejszych "poszkodowanych" odmiennymi, niż ichniejsze, opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo spamer powrócił?? co to skonczył się już hejt wyborczy że szef frimy montującej PC powrócił na forum?? widzę ze jeden już sobie wywalczył wolnność krzykami i zażaleniami na forum...to i drugi szuka szansy... w sumie zostało Ci jeszcze napisać do premiera ,prymasa i prezydenta,nie zaszkodzi równiez poinformowac Papieża o niesprawiedliwości na FM :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale upał w topiku.Mnie powala na kolana to:

 

Mi też nie odpowiada styl Arturo - za to był wielokrotnie banowany.

Nie wystarczy się ponownie zarejestrować i wrócić w nowym wcieleniu by robić to samo (może delikatniej). To dalej ta sama osoba i tylko byle okazji potrzeba, by powrócił ton, za który został wykluczony. Czy sądzicie że człowiek, który obraża wszystkich wokół zostanie pokochany za to, że ma sobie strój mikołaja? Nawet gdyby przyszedł z prezentami, to dalej jest wilkiem.

Ban stały to ostateczność i oznacza ni mniej - ni więcej - że tu nie ma miejsca na takie postawy. Każde słowo "ekosyf", "śmieci" niesie w sobie taką dawkę nienawiści że tego nie da się tolerować i znaczna część forum jest tym obrażana.

Pisałem już o konsekwencji skoro stosowana do jednej osoby i jest zgodna z regulaminem to nie powinna ale musi być z konsekwencja stosowana do wszystkich bez wyjątku bo Pan finlandia wstał dzisiaj lewą nogą i ma takie widzimisię.Obrzydliwe i niesprawiedliwe.Kto na tym cierpi ???

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytanie nadal pozostaje, dlaczego inni za podobny (albo gorszy) styl banowani nie są?

 

Edit, o fajnie, już trochę cytatów "stylu" znikło.

 

Pytanie jest jeszcze jedno ........ ukarany został ciemiężyciel jak i za co tak tłumaczy regulamin.Dziwi mnie dlaczego nie ukarano z automatu tego -tej co do tego dopuścił-ła.Nie ma tu powiedzenia bo im wolno.Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi też nie odpowiada styl Arturo - za to był wielokrotnie banowany. .

 

Całkiem poważnie - napisz wyraźnie jaki styl pisania obowiązuje na FM. Dobrze byłoby również zaznaczyć jaki styl pisania preferują inni moderatorzy i czy jest to zgodne ze stylem "oficjalnym" FM.

 

Dla ułatwienia podaję "rodzaje" na poziomie liceum:

 

1. STYL POTOCZNY

2. STYL URZĘDOWY

3. STYL KANCELARYJNY

4. STYL PUBLICZNY

5. STYL NAUKOWY

6. STYL PUBLICYSTYCZNY

7. STYL ARTYSTYCZNY

 

:D

 

Czy sądzicie że człowiek, który obraża wszystkich wokół zostanie pokochany za to, że ma sobie strój mikołaja?.

 

Wywód (nie mylić ze wzwodem) filozoficzno-logiczny:.

 

Teza/założenie:

Człowieka inteligentnego nie można obrazić, bo człowiek inteligenty się nie obraża, bo obrażanie się i obrażanie innych jest domeną prostaków.

 

Co z tego wynika ?:

Przyjmując, że powyższa teza/założenie jest prawdziwa/we, można zaryzykować twierdzenie, że osoby obrażone, czyjąś wypowiedzią, to prostacy.

Stwierdzenie, że ktoś "mnie obraża" jest przyznaniem się do swojego prostactwa.

Więcej - moderator który karmi małpę za obrażanie, powinien prostackiemu kapusiowi też zafundować małpi pokarm, za sugestię, że autor, który niby obraził, jest prostakiem - bo jest to klasyczne pomówienie i wydanie osądu przed wyrokiem sądu.

 

Wniosek:

:yes::D:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zależy na moim, mojej rodziny, a także sąsiadów oraz innych mniej znanych mnie ludzi, ZDROWIU. I oczywiście, że to mnie upoważnia do wyrażania swojego zdania na ten temat jak i piętnowania rozwiązań które do prowadzą do TRUCIA ludzi. Jako forumowicz i człowiek żyjący w wolnym kraju mam do tego pełne PRAWO.

W 100% się podpisuję.

 

Forum powinno promować postawy proekologiczne i nowoczesne. Epoka kamienia łupanego, gdzie do grzania jaskiń rozpalało się ogień, dawno minęła. Mamy nowoczesne urządzenia (np. pompy ciepła) by wytworzyć tanią kWh, a także możliwości i wiedzę by budować energooszczędnie i pasywnie - a wówczas można grzać i prądem, jak w moim przypadku, i nie czuć finansowego bólu.

 

Dlaczego w świadomości ludzi w 95% wciąż są stare przyzwyczajenia i zasady? Trzeba się dokształcać i brać przykłady z tych, którym udało się zbudować nowocześnie. Forum winno temu służyć!

 

Zapewne nie wie o czym mowa ten, kto bezpośrednio nie poczuł w płucach co znaczą spaliny z komina - również te z kominków. W moim domu mam do czynienia z tym od paru lat...

 

I mógłbym napisać tu bezpośrednio jak określam ludzi, którzy uważają, że do ogrzania domu potrzebny jest ogień - ale po co? Chyba sami się domyślą.

 

A Arturowi72 chwała za walkę z "myślącymi inaczej", niezależnie od celu w jakim to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.również całkiem poważnie

 

8.STYL PRZEŚLADOWCZY

9.STYL MANIAKALNY

10. BEZSTYL.:lol2:

 

Wynika z tego ,że j/w , narzuca się z automatu swój nie do podważenia styl.Czyli styl nr 10. To jest forum publiczne mające swój styl i wywody na poziomie szkoły podstawowej są tu nie na miejscu.Łopatologicznie bo forum budowlane.Poziom inteligencji zależny nie od tego w jakim procencie się obrażamy i czy w ogóle się obrażamy, zależy od tego jak nasze myślenie poradzi sobie w realnych sytuacjach próbując rozwiązać problem.Tak jak widać wyżej , z natury może być mniej lub więcej tego związku z rzeczywistością. :yes: I jeszcze odniosę się do tej soczystej witaminy.

Stwierdzenie, że ktoś "mnie obraża" jest przyznaniem się do swojego prostactwa.

Nic bardzie absurdalnego.Nawsadzają,po obrażają , naubliżają, na wyzywają od różnych to puszczam to mimochodem i jak gdyby nigdy nic by nie być prostakiem wtóruje oponentom i czynię poklask bawiąc się w klakiera .

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem poważnie - napisz wyraźnie jaki styl pisania obowiązuje na FM. Dobrze byłoby również zaznaczyć jaki styl pisania preferują inni moderatorzy i czy jest to zgodne ze stylem "oficjalnym" FM.

Chyba dobrze wiesz, że chodzi o moje preferencje jako zwykłego użytkownika a nie moderatora. Czytając wypowiedzi w tonie mogącym obrażać innych, bardziej wrażliwych na słowa użytkowników forum nie jest mi przyjemnie. Jako użytkownik "finlandia" reprezentuję forum i jego poziom identyfikuje także mnie więc mam prawo nie zgadzać się na to raportując posty albo podejmując z nimi polemikę. Jedni mają śmietnik przy piecu - inni robią go na forum.

I to miałem właśnie na myśli.

 

Ktoś zauważył że parę wspomnianych wczoraj wypowiedzi wyleciało? Człowiek to istota Inteligentna i gdy zorientuje się, że postąpił niewłaściwie może swoje błędy naprawić a niektórzy potrafią nawet powiedzieć "przepraszam". Nie trzeba do tego od razu czyścicieli i kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był weekend, było święto, droga redakcja mogła nie zauważyć pytania o szanowanie regulaminu tego forum, wiec powtórzę.

 

Droga redakcjo, czy jeżeli ktoś ewidentnie czerpie materialne korzyści z obecności na forum (są na to liczne dowody), to nie powinien wykupić płatnego profilu? Dlaczego jedni muszą a inni nie? Może trzeba zaapelować do płatnych profili by tego nie robili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sieje wiatr, zbiera burzę - to się odnosi do pana ktosika i przytaczanych przez niego cytatów.

 

Walka z paleniem węglem jest szlachetna, ale kłopoty ktosika wynikają ze stylu, w jakim to robi. Nie wolno atakować rozmówcy tylko dlatego, że się nie zgadzamy z jego poglądami i stylem życia.

 

Ban nie jest dożywotni, jeśli forumowicz chce uczestniczyć w forum w zgodzie z regulaminem. O to prosimy Arturo72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sieje wiatr, zbiera burzę - to się odnosi do pana ktosika i przytaczanych przez niego cytatów.

 

Walka z paleniem węglem jest szlachetna, ale kłopoty ktosika wynikają ze stylu, w jakim to robi. Nie wolno atakować rozmówcy tylko dlatego, że się nie zgadzamy z jego poglądami i stylem życia.

 

Ban nie jest dożywotni, jeśli forumowicz chce uczestniczyć w forum w zgodzie z regulaminem. O to prosimy Arturo72.

 

Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Cytat Napisał Myjk Zobacz post

Mnie zależy na moim, mojej rodziny, a także sąsiadów oraz innych mniej znanych mnie ludzi, ZDROWIU. I oczywiście, że to mnie upoważnia do wyrażania swojego zdania na ten temat jak i piętnowania rozwiązań które do prowadzą do TRUCIA ludzi. Jako forumowicz i człowiek żyjący w wolnym kraju mam do tego pełne PRAWO.

W 100% się podpisuję.

 

Forum powinno promować postawy proekologiczne i nowoczesne. Epoka kamienia łupanego, gdzie do grzania jaskiń rozpalało się ogień, dawno minęła. Mamy nowoczesne urządzenia (np. pompy ciepła) by wytworzyć tanią kWh, a także możliwości i wiedzę by budować energooszczędnie i pasywnie - a wówczas można grzać i prądem, jak w moim przypadku, i nie czuć finansowego bólu.

 

Dlaczego w świadomości ludzi w 95% wciąż są stare przyzwyczajenia i zasady? Trzeba się dokształcać i brać przykłady z tych, którym udało się zbudować nowocześnie. Forum winno temu służyć!

 

Zapewne nie wie o czym mowa ten, kto bezpośrednio nie poczuł w płucach co znaczą spaliny z komina - również te z kominków. W moim domu mam do czynienia z tym od paru lat...

 

I mógłbym napisać tu bezpośrednio jak określam ludzi, którzy uważają, że do ogrzania domu potrzebny jest ogień - ale po co? Chyba sami się domyślą."

 

 

Prawie prawda, ale - nie prawda!

Zobacz co w kraju się dzieje...

Wiesz, że miejsce siedzenia określa punkt widzenia ?

Chcesz KIJEM zmuszać ludzi do SŁUSZNEGO postępowania tak, że ich to zrujnuje?

CZEMU?

 

"Dlaczego w świadomości ludzi w 95% wciąż są stare przyzwyczajenia i zasady? Trzeba się dokształcać i brać przykłady z tych, którym udało się zbudować nowocześnie. Forum winno temu służyć!"

 

Tak!

Trzeba uczyć, tłumaczyć, przekonywać, pokazywać, że się da.

Ale...

Tak krawiec kraje, jak...

To w wielkiej części nie są przyzwyczajenia i złe zasady, zła wola.

To zwykle zbyt małe przychody w stosunku do potrzeb lub wręcz bieda...

(Bywa, że bieda człowieka bogatego, bo i taka istnieje!)

Samochód MUSI być taki a taki, fasada MUSI być taka, jak jest, ogrodzenie też...

(bo utracisz stanowisko jakie masz i dochody, bo jak Cię widzą - tak Cie piszą...)

Zostaje już tylko na węgiel czy utylizacja śmieci...

 

Nie powinno być tak?

ZGODA!!!

Ale jak to zrobić?

PIS nam to obiecał a naród "kupił" te obiecanki...

Obiecują, na ten przykład, po 500zł na dziecko.

Już widzę, jak lecisz je sobie wyprodukować, tak z czwóreczkę, bo to miłe zajęcie jest!

Całe 2000zł dostaniesz "ekstra" !

A... nie znasz takich, co jednak tak postąpią? (lub już postąpili?)

- To NAKAŻ IM teraz, aby sobie pompę ciepła sprawili zamiast śmieciucha, co ich ogrzewa... !

No, bo przecież TY chcesz mieć czyste powietrze!

 

Mam radę:

Kup kilka pomp ciepła, poinstaluj sąsiadom, opłać rachunki, jakie dostaną i WTEDY lej kijem, jak do śmieciucha co wrzucą!!!

BĘDZIESZ MIAŁ to czyste powietrze...

 

 

Zabierasz się do problemu "z dupy strony", choć w szczytnych celach.

Tu trzeba sprawić coś, aby nasz naród był bogaty i światły. Wtedy też będzie zdrowszy a okolica piękna i czysta.

Obawiam się (to jest moje zdanie), że PIS tego nie dokona. Że tylko to obiecywał, bo wie, ze tak byłoby dobrze, ale warunków na to nie ma...

To trochę tak jak Ty. Też byś chciał, aby było tak, jak opisujesz, ale warunków na to (na razie) nie ma.

Szansę, aby coś zmienić, uważam, że zmarnowaliśmy.

Na kolejną ze cztery lata trzeba czekać i diabli wiedzą, czy się pojawi!

Co robić?

- Pokochać to co jest.

Albo bilet sobie kupić i jechać tam, gdzie jest pięknie i czysto...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ban nie jest dożywotni, jeśli forumowicz chce uczestniczyć w forum w zgodzie z regulaminem. O to prosimy Arturo72.

 

To trochę w innym świetle stawia "problem" założenia "lewego" konta (kont?) - oczywiście jedynie w przypadku, kiedy ten ban od początku nie był dożywotni.

 

Ps. Z tym co napisał Adam - w całości się utożsamiam, z małym zastrzeżeniem - nie słuchać bezkrytycznie userów, którzy w d.... , tzn. w głębokim, bardzo głębokim poważaniu, mają wszystko, bo ich przesłanie jest jedno - zarobić kasę, mnóstwo kasy, proponując "jedyny słuszny kierunek" - bez względu na to, czy dotyczy to PCi, czy śmieciucha.

Edytowane przez sSiwy12
Ps. dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...