Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Ja pierdziu albo PiS już rządzi, albo Papież ogłosił wykaz "zawodów" błogosławionych i zaczął od MODERATORÓW.:sick:

A może reaktywowano ZOMO.:stereo:

Muszę przejrzeć najnowsze wiadomości - takie zmiany w ustroju, a ja nie zauważyłem.:bash:

 

Przypominam, że to wolny kraj i jest wolność wypowiedzi, wolność krytyki, wolność - zresztą wystarczy przeczytać naszą Konstytucję.

 

Teraz to nabijasz się z samego siebie, albo pokazujesz jaki jesteś. Zakładając konto na forum akceptowałeś regulamin mimo, że ci nakazywał łamać konstytucję? O matko, świadomie chciałeś tu być mimo, że to wbrew konstytucji?

W pracy też lecisz się poskarżyć na szefa na stołówkę? Fakt, istnieje wolność słowa i konstytucja pozwala ci narzekać na szefa wszędzie w pracy i przy wszystkich.

Edytowane przez kedlaw0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

. Zakładając konto na forum akceptowałeś regulamin mimo, że ci nakazywał łamać konstytucję? O matko, świadomie chciałeś tu być mimo, że to wbrew konstytucji?

 

Tiaa.

A podasz "paragraf" Regulaminu, który nie pozwala na podważanie zasad moderacji ?

 

Ten Regulamin "robili" doskonali prawnicy, a w związku z tym jak w banku jest on zgodny z Konstytucją - ale szukaj - albowiem kto szuka, ten znajdzie - może Ci się uda i zasiądziesz w panteonie wschodzących gwiazd palestry.

Edytowane przez sSiwy12
cytata zacycowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regut1 - udajesz, czy specjalne wywrotowe działania ? :jawdrop::)

 

Wszak nie chodzi o dane osobowe tylko, zwykłą ludzka uczciwość - nie pasi, napisz z otwartą przyłbicą, a nie anonimowo donoś - złe podejście ?

Cenię sobie forumowiczów, którzy piszą coś w stylu - "zgłosiłem do moderacji".

Cenię moderatora, który wprost pisze, że moderował, wyciął, itp.

Brzydzę się anonimowymi kapusiami - wolno mi.

Zniesmaczają mnie moderatorzy, którzy cichcem ingerują i udają, że to nie oni.

 

Ja też sobie to cenie, co nie zmienia mojego stanowiska w kontekście zasadności zastosowania tego typu środków w odniesieniu do Livko i Arturo72. Problem zachowania "pompek" było podnoszony na spotkaniu muratora, Może w końcu ktoś stracił cierpliwość i zaczął coś robić bo okresowe bany i wcześniejsza moderacja nie dają rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - tyle, że nie ma równej miary.

 

Doskonale wiesz (tak jak wszyscy z Redakcją na czele), że na Forum jest co najmniej 2 takich, którzy są równie (albo i bardziej) "upierdliwi", a na dodatek są wyjątkowymi szkodnikami, a mimo to ............

Być może dlatego, że nie podpadają "płatnym" to wypisują te swoje nowe zasady fizyki.

Ba nawet w ich obronie i Redakcja i moderatorzy, stwierdzają, że nie moderują merytorycznie.

 

To co - kociokwik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zachowania "pompek" było podnoszony na spotkaniu muratora.

No i stąd biorą się celowe wg mnie kwasy bo dla mnie każdy rodzaj ogrzewania jest akceptowalny byleby nie wyziewal w kominów syfu a Wy celowo sprowadzanie to do "pompek".

W nowych domach każde ogrzewanie czy to prądem czy gazem ziemnym czy pompą ciepła będzie zawsze tańsze od paliw stalych zasyfiajacych powietrze dookola jeśli się pomyśli nad budową przed budową.

 

Druga sprawa,najtańsze rachunki za ogrzewanie gwarantuje dom z niskimi stratami ciepła gdzie "pompka"nie będzie zasadna ekonomicznie a już ekosyf tym bardziej a wiadomo ze dzisiaj tylko takie domy się buduje.

 

Zatem gdzie tu jest "zły" styl wypowiedzi kwalifikujacy się na bana skoro Arturo72 cały czas to powtarza i nie zmienia zdania ani na trochę w tym temacie ?

A tego typu wypowiedzi są zgłaszane jako naruszenie regulaminu,jako obrażanie(?) i jako kwestionowanie decyzji inwestorów a w dalszym ciągu obrażanie i atakowanie przez zgłaszającego "pokrzywdzonego".

Czy na forum jest zakaz tego typu prawdziwych wypowiedzi ?

Czy polecenie komuś przed wyborem systemu grzewczego do domu wykonanie audytu energetycznego jest również "obrażaniem" i negowaniem czyichś decyzji ?

Tego typu posty były również zgłaszane jako "obrażanie" i nie zgodne z regulaminem.

A co robi moderator ? Patrzy na ilość zgłoszeń i nic więcej bo nie ma pojęcia o co biega w temacie i stąd "recydywa".

 

Czy "syf" jest obraźliwym słowem ?????

Edytowane przez zaś tam ktosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym bardziej ekosyf? :D

 

Bo co to jest ekogroszek, to nie mam bladego pojęcia.

 

Węglogroszek to takie czarne kulki albo drobny piasek którym pośrednio są napędzane pompy ciepła.

 

Biedni spalając węgiel w piecach smrodzą jeżdżą rowerami pociągami itd..

Bogaci mają pompy ciepła i po 3-4 samochody spalają oktany smrodzą itd.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym bardziej ekosyf? :D

 

Bo co to jest ekogroszek, to nie mam bladego pojęcia.

 

I to jest poważny błąd - "przeciwnika" trzeba poznać na tyle, aby potencjalnemu inwestorowi rozjaśnić w głowie - rzecz jasna merytorycznie.

 

Ps. A może zainicjować społeczną akcję uświadamiającą inwestorów ?

Może Redakcja pozwoli na stworzenie takiego tematu?

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syf za słownikiem języka polskiego:

syf (pot. bałagan, nieporządek) -fu, -fie

 

Czy ekogroszek jest czysty czy brudny czyli inaczej syfiasty ?

 

Czy ekosyf czyt.ekobrud czyt.ekowęgiel czyt.ekogroszek to obraźliwe sformułowanie i dla kogo się tak zapytam ?

Edytowane przez zaś tam ktosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednij spalając węgiel w piecach smrodzą jeżdżą rowerami pociągami itd..

Bogaci mają pompy ciepła i po 3 -4 samochody spalają oktany smrodzą itd.

A Ci którzy ogrzewają dom prądem jak ich nazwiesz ? Jaki to typ inwestorów dla Ciebie ? Ja bym powiedział,że świadomi i nawet niezbyt bogaci a wg Ciebie ?

I Właśnie do tego typu wypowiedzi sprowadzacie dyskusje że jak nie ekosyf to musi być pompa ciepła a to nie jest prawda i odpowiadając za siebie w żadnej swojej wypowiedzi tak nie uważałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiocie nie mówi się, że jest idiotą, bo z reguły, on o tym wie - (bardzo stara zasada mediacji).

 

Problem jest w tym, że idiota nie wie dlaczego jest idiotą - przeto tłumaczyć, tłumaczyć, tłumaczyć, tłu...............................:) aby nie nabierał się na sztuczki marketingowe producentów systemów grzewczych - w tym także kotłów na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ci którzy ogrzewają dom prądem jak ich nazwiesz ? Jaki to typ inwestorów dla Ciebie ? Ja bym powiedział,że świadomi i nawet niezbyt bogaci a wg Ciebie ?

I Właśnie do tego typu wypowiedzi sprowadzacie dyskusje że jak nie ekosyf to musi być pompa ciepła a to nie jest prawda i odpowiadając za siebie w żadnej swojej wypowiedzi tak nie uważałem.

 

A ten prąd biorą z gniazdka .:bash:

 

 

 

Spalanie węgla w gospodarstwach domowych to okresowa emisja większe stężenie pyłów i innych związków zimą ,w tym okresie brak jest burzliwej wegetacji roślin, którymi się żywimy. Czasami pada śnieg i jego płatki spadając zabierają ze sobą jakąś zawiesinę pyłów. Samochodem jeżdżę cały rok nie ma zmiłuj ,latem jak wiszą jabłka na plantacjach przy autostradzie dodaję gazu bo się gdzieś spieszę. ;)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można zrobić dobrze i źle.

Są skopane instalacje PC i czysto spalające węgiel.

Są abstrakcyjnie dobrane kotły 25 kW do nowo budowanych domków 90-100 m2, są też instalacje PC za 50 kPLN do domów 100-120 m2.

Są ludzie, którzy chcą/mogą/umieją/dysponują czasem itd poznać "tajniki" budowli, są tacy, którzy nie chcą, nie mogą, nie umieją, nie mają czasu.

Są tysiące różnych przypadków, nie można im nakazać zrobić coś tak, a nie inaczej. Można im pomagać, wskazywać drogę, ukazywać alternatywy.

 

Ale jak ktoś traci kontakt z rzeczywistością i z uporem godnym lepszej sprawy, milion razy, nawet nie pytany powtarza to samo i to w sposób uwłaczający rozmówcy, to nie jest już realizacja prawa do krytyki, do wolności słowa - to zwykłe krytykanctwo, nieuprzejmość, a czasem ingerencja w czyjąś wolność i godność. Kłania się szeroko rozumiane pojęcie immisji. Nie jesteśmy na tym łez padole sami, nasza wolność może naruszać czyjeś dobra.

 

Przykro to mówić, ale z głosami o braku należytej moderacji należy się zgodzić. I nie po to by, droga Redakcjo, ingerować w treść wypowiedzi, ale po to, by utrzymać na forum porządek.

Niech w dziale o kotłach na paliwo stałe będą wypowiedzi o tych kotłach, niech w dziale o PC będą wypowiedzi o PC.

Jeśli ktoś nie wie co wybrać, niech umieszcza temat w zbiorczym dziale "Ogrzewanie", jak się zapyta nie tam, gdzie trzeba to moderator przenosi do odpowiedniego miejsca i dba o to, by wpisy były na temat. Jak ktoś chce zaproponować PC w dziale o kotłach niech wklei odnośnik do odpowiedniego tematu o PC (a nie powtarza, że to ekosyf, a jeden z drugim życie przegrali, frajerami się stali - taka retoryka była i w tematach dot. kable vs wodna podłogówka). Ktoś chce, to skorzysta, nie chce - trudno. I na odwrót.

 

Tyle i aż tyle.

 

Proponuję powrót do moderatorów tematycznych:

dla PC niech to będzie map78 (gorąco popieram i niniejszym pod rozwagę stawiam)

dla kotłów na paliwo stałe SUSPENSER (gorąco popieram i niniejszym pod rozwagę stawiam)

 

itd itd - stwórzmy listę, zagłosujmy i niech Administrator przydzieli uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map78 zgoda, ale SUSPENSER??? Przecież to jego biznes! W jaki sposób wymusisz na nim obiektywizm? Ostatnio nawet udowodnił, że nie miał nigdy do czynienia z podłogówką w dobrze ocieplonym domu. Moim zdaniem słaby kandydat.

Kilka lat temu jak najbardziej mógłby być wtedy nie był powiązany z branżą .Teraz pewnie sam by się nie zgodził na taką funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko! :bash:

 

Węgiel w nowych domach to głupota i zdania nie zmienię.

 

A ja spróbuję groch. Ewentualnie zrobię upgrade do PC za parę lat. A zrobię tak bo groch na obecnym etapie wyjdzie inwestycyj-nie dużo taniej.

A co do Arturo 72 szkoda że nie liczyłem ile razy mnie zbluzgałeś od debili itp. pod czas jednego z moich wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...