Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz DOMUŚ czyli prawie stówka z M3System


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękujemy za odwiedziny :D

 

Obiektywnie o odczuciach - mieszkamy od 2 miesięcy i cały czas jesteśmy na etapie wykończeniówki, więc pełni szczęścia jeszcze nie mamy, ale jest..... ciepło, jest przestrzeń, jest bezobsługowo - wracamy zawsze do cieplutkiego domu, jest cudownie. Więcej odczuć pewnie jak się całkiem wykończymy.

O kosztach użytkowania na tę chwilę - otrzymaliśmy pierwszy rachunek za prąd 117 zł. Ale ciężko go uznać za w pełni miarodajny. To pierwszy rachunek po "odpaleniu" ogrzewania i cwu. Ale jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

no to rzeczywiście wiele wyjaśnia ;) właściwie po co się rozpisywać jak wystarczy "jest cudownie" :D napisałem to bez sarkazmu

PC widzę powietrze-woda a o jakiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wynik tego, że bardzo długo szykowaliśmy się do tej budowy i wszystkie rozwiązania były starannie przemyślane.

W zasadzie ani na etapie budowy, ani teraz wykańczania nie wprowadzamy większych zmian bo wszystko mamy ustalone, wybrane.

Tylko to realizujemy.

 

rewelacyjne podejście do całego procesu, też tak się przygotowywałem ale i tak w czasie budowy kilka razy musiałem uklęknąć przed nieprzewidywalnym .

tylko podziwiać u was dyscyplinę i samozaparcie

 

 

 

Ps. Strasznie podoba mi się motto z Twojej stopki :lol2:

 

wiesz w tym naszym umiarkowanym klimacie życia ;) szczypta szaleństwa nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Miesięcznie rachunki za prąd (CO+CWU+"reszta") płacimy 70 zł.

 

 

No to mi nic nie mówi. Ja za prąd płacę ponad 2100 zł rocznie (wg zużycia) w bloku, kuchenka gazowa, CO i CWU sieciowe, taryfa jednostrefowa. Czyli płacę 175 zł/mies.

 

Myślałem, że może pompa potrafi jakieś statystyki podać.

 

Te 70 zł to wg zużycia, czy prognoza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj :rolleyes:

Nie mamy gazu, wszystko na prąd.

Nie widzisz różnicy między opłatą 240 zł bez ogrzewania a 70 zł za wszystko??.

 

Nic mi to nie mówi o energooszczędności domu. Bo w bloku płacę 175zł miesięcznie przy trzech osobach. I nie ma w tym ani ogrzewania mieszkania, ani wody, ani gotowania.

 

Więc to, że ktoś płaci za wszystko 70 zł/mies włącznie z ogrzewaniem domu i wody brzmi nieprawdopodobnie dla mnie. Nawet bez CO i CWU wyglądałoby nieprawdopodobnie.

 

Dlatego dopytuję, czy to wg zużycia?

 

Ale może to kwestia stylu życia. Jakby nie komputery, zmywarka, pralka to pewnie drastycznie by mi spadło zużycie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Z zaciekawieniem i przyjemnością przeczytałem historię budowy. Z przyjemnością - w sumie także dlatego, że historia budowy krótka, zwięzła i uwieńczona sukcesem:-) Długie historie są równie nudne i męczące jak wlokące się latami budowy:-) Sam wiem, jak to jest budować dom, więc informacje o tym, że ktoś uniknął standardowych budowlanych kłopotów z przeróżnymi opojami na budowie, są naprawde przyjemne w odbiorze. Ja już kiedyś stwierdziłem, że w budowlance panuje prawo dżungli, a to że ktoś wpadł w kłopoty, to nie znaczy, iż miał jakieś deficyty po swojej stronie.

 

Mam pytanie: czy staraliście się o jakieś dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach dopłat do domów energooszczędnych? Czy ktoś z M3 System sugerował/odradzał takie kroki? Pytam, bo chodzi mi po głowie zbudowanie domu energooszczędnego, trochę większego niż obecny (rodzina pięcioosobowa, więc trochę miejsca potrzeba), więc przeglądam możliwości.

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy staraliście się o jakieś dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach dopłat do domów energooszczędnych? Czy ktoś z M3 System sugerował/odradzał takie kroki? Pytam, bo chodzi mi po głowie zbudowanie domu energooszczędnego, trochę większego niż obecny (rodzina pięcioosobowa, więc trochę miejsca potrzeba), więc przeglądam możliwości.

 

Wtrącę się, bo wypytywałem M3System o to. Swoje robią zgodnie z NF15 - przegrody zewnętrzne, docieplenie płyty fundamentowej, szczelność budynku i brak mostków. Jeden projekt mają zweryfikowany na NF15, ale inwestor wycofał się z dopłat bo, jak twierdzą, dostał lepsze warunki na kredyt bez dopłat.

Tak naprawdę z dopłatami są trzy problemy:

- mało atrakcyjny kredyt z dopłatami (nawet, jak ktoś nie potrzebuje kredytu to musi go wziąć, żeby dostać dopłatę a znaczącą część dopłaty pochłoną koszty bankowe).

- bezsensowne wymogi - np. specjalne parametry rekuperatora, pompy ciepła itd. gdzie nieznacznie odbiegający można kupić sporo taniej.

- koszty formalności i weryfikacji. Audyt, badanie kamerą termowizyjną, weryfikacja projektu itd.

 

Te trzy czynniki powodują, że te dopłaty nie mają sensu ekonomicznego. Jak ktoś nawet chce postawić pasywny dom spełniający te wymogi, to się to nie opłaca. Prawdę mówiąc jak rozkminiłem temat, to nie wiem co powodowało ludźmi, którzy skusili się dopłatami. Chyba tylko marketing a może to sami budowlańcy stawiali sobie lub rodzinie, żeby się chwalić, że zbudowali dom z dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi dopłatami to chyba jest tak że niby są ale z tego co kiedyś pisali to po dwóch latach programu np. w dolnośląskim skorzystała JEDNA osoba.. przez takie wybujałe urzędnicze wymagania i kretynizmy jak to że kredyt trzeba brać itp. to wychodzi że urzędasy chcą dobrze a niedobrzy ludzie nie chcą brać (tyle że już nikt nie pisze że chcą dobrze dla banków)..

ja zastanawiałem się nad dopłatą do energooszczędnego czy jak to się tam zwie (NF40) i po połowie sezonu grzewczego bez napinki widzę że bez problemu te parametry uzyskałem - ale jak poczytałem i policzyłem ile trzeba dołożyć do interesu żeby dostać 30000 brutto to stwierdziłem że musiałoby mnie nieźle poje.. żeby się za to brać.. ostatniej doby poszło mi na grzanie 41kWh (grzeję prądem z COP1 więc mam wszystko dokładnie opomiarowane) jak zimniej to wiadomo że trochę więcej ale wyszłoby coś koło tego.. od razu VAT, odsetki i koszt od kredytu i robi się z 30tys. 20, te wymogi badania dotyczące rekupeatora o konkretnych parametrach - zrobiłem rekuperator sam - zamiast 7500 kosztował mnie 2500 itd. itp..

przy tych wymaganiach zawracanie gitary.. jakby to było np. 100 000 za pasywny i 70 000 za energooszczędny to i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witaj. FAjna technologia :) też budujemy w tych szybkich, jak już się zacznie to dom będzie stał z punktu 0 do prawie developerski w 3 dni ;)

Chociaż osobiście nie zdecydowałam się na grzanie tylko prądem (PC jak u was) bo nie mam ochoty marznac gdyby nagle w zimie zabraklo prądu ale skoro przez te kilka lat jak tam mieszkacie nigdy to się nie zdarzyło to rozumiem niechęć do kominków i zaufanie do dostaw prądu. I życzę trochę więcej dystansu. Są różni ludzie i różne opinie, nie każdy musi się z wami zgadzać ale to nie powód by go obrażać czy wyzywać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np kubatrix czy darek. Ja też za tym drugim nie przepadam bo zachowuje się tak jakby do niego nic nie docieralo ale nie wiecie czy się buduje, wybudował i nawet jeśli się buduje technologia tradycyjna to jego sprawa i jego wybór i żaden powód do wysmiewania ani fakt że komuś nie podobają się łuki i kojarzą z kościołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

zwracam się z nietypowa prośba. Mieszkam we Wrocławiu. Wraz z mężem myślimy o budowie domu w systemie który Państwo wybrali. Mam sporo pytań w tym zakresie. Czy istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z Państwem? głównie chcielibyśmy się dowiedzieć o "jakość" domu . bo mnie wciąż wydaje sie ze większy podmuch spokojnie zwieje taki domek:-)

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Marcela Kwasiuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...