Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie zmieścić szafy na 65 metrach?


Maticzek

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

 

Niedługo odbieramy nowe, większe mieszkanko i potrzebuję porady odnośnie do szaf. W obecnym mieszkaniu, 2 pokoje, 52 metry, mamy szafę 3,6 m na całej ścianie w salonie i 1,6 m w przedpokoju. Przeprowadzając się do większego mieszkania, 3 pokoje, 65 metrów, chcielibyśmy przynajmniej zachować ilość szaf, ale nie za bardzo nam to wychodzi. Nasza sytuacja rodzinna przedstawia się następująco: mama, tata i dwóch synków z różnicą 3 lat. Planujemy na razie chłopaków wsadzić do większego pokoju, a sobie wziąć mniejszą sypialnię. Pierwotnie myślałam o połączeniu kuchni z salonem, wtedy zmieściłaby mi się dodatkowa szafa w przedpokoju. Ostatecznie jednak odeszłam od tego zamiaru. Obecnie mam takie rozwiązanie i psychicznie wykańcza mnie ten wieczny rozgardiasz w kuchni. Poza tym przy tylu osobach dodatkowe osobne pomieszczenie zawsze się przyda. Będę chyba musiała porobić u chłopaków i w sypialni szafy narożne i wstawić szafę do salonu.

Zastanawia mnie również, jak rozwiązać szafę w przedpokoju. Według projektu wnęka ma 57 cm, czyli szafa będzie trochę płytsza niż standardowo. Poza tym po prawej stornie przy wejściu jest domofon i włącznik światła. Mam to zabudować szafą? Są jakieś na to fajne rozwiązanie? I gdzie my będziemy stawić buty?

 

Przy okazji również chciałabym zapytać, czy ktoś się orientuje, co może oznaczać ten X w łazience. Co można w tym miejscu zrobić.

 

Wrzucam rzut mieszkania z wymiarami oraz moje wstępne rozmieszczenie.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.

 

http://images66.fotosik.pl/261/765061fa07ea97cbgen.jpg

http://images66.fotosik.pl/261/559c54ac36950a5egen.jpg

 

Pozdrawiam,

M.

Edytowane przez joliska
poprawiłam linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki alicyja za propozycję. Wolałabym jednak zostawić wejście do sypialni z przedpokoju, ale moze faktycznie pomyśle nad przesunieciem ściany i zrobię szafę rownież w przedpokoju. Chociaż chyba wtedy za bardzo wąwóz by wyszedł. Fajne rozmieszczenie mebli w salonie :). Na to nie wpadłam, jakoś od razu zasugerowałam się projektem i nie pomyślałam, że mozna inaczej :confused:. U chłopaków wolałabym wstawić dwa osobne łóżka, zeby w ciagu dnia tez mozna było na nie usiąść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to co wymyśliła alicyja jest ok, z tą różnicą, że drzwi do sypialni zostawiłabym w przedpokoju, łóżko można postawić pod oknem, ale głowa przy oknie tak jak u kinki, dwie szafy, jedna w sypialni, druga od strony przedpokoju, drzwi do sypialni przesuwane

szafę w pokoju dzieci dałabym tak jak u alicyji, jeśli nie chcesz ruszać ściany, to szafa głęboka do drzwi, za drzwiami płytsza np tylko z półkami, szafa tak jak u kinki będzie zaciemniać pokój no i w samej szafie będzie ciemno

 

osobna toaleta to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziny czteroosobowej, ponadto ma ten plus, że jak mamy gości, to nie wchodzą nam do łazienki, nie oglądają naszych ręczników, kremów, szczoteczek itp itd

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maticzek chce jak najwięcej szaf ,ale nie da się ich zrobić kosztem czegoś bo nie ma na nie nigdzie miejsca,dlatego trzeba się zastanowić jakie są priorytety i co można poświęcić.

są rożne preferencje, ja wolałabym zmniejszyć łazienkę niż zrezygnować z osobnej toalety

lazienka zostaje naszą nieco bardziej intymną strefą, poza tym jest dodatkowa umywalka :-) przy czteroosobowej rodzinie i "wspólnym" porannym szykowaniu się do wyjścia -bezcenna :-) (wg mnie oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są rożne preferencje, ja wolałabym zmniejszyć łazienkę niż zrezygnować z osobnej toalety

lazienka zostaje naszą nieco bardziej intymną strefą, poza tym jest dodatkowa umywalka :-) przy czteroosobowej rodzinie i "wspólnym" porannym szykowaniu się do wyjścia -bezcenna :-) (wg mnie oczywiście)

 

Wielkie dzieki dziewczyny za zaangażowanie,:). Fajnie byłoby mieć dużo szaf, garderobę, dodatkowe wc, ale zdaję sobie sprawę, że na 65 metrach posiadanie tego wszystkiego jest nierealne. Jednak tak jak pisze mamik przy czterech osobach dodatkowe wc sie przydaje, wiec z wc raczej nie zrezygnujemy. Na razie najbliższa jestem temu, co napisała mamik. Zeby zostawić drzwi do sypialni z przedpokoju, ale przesunąć ścianę, zeby w przedpokoju zmieścić szafę. Łazienki raczej zmniejszać nie będę, bo chyba przesunięcie tej ściany byłoby dość kłopotliwe, bo tam dużo instalacji idzie (tak mi się przynajmniej wydaje). Za drzwiami u chłopaków zrobię półeczki, a od końca drzwi szafe. Łóżka w sypialni raczej tak jak proponuje Kinka postawić sie nie da, zeby było dojście z obu stron, wiec zeby było troche wiecej miejsca miedzy szafa a łódzkim, postawie je wzdłuż okna.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi, to chętnie "wysłucham".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ale ja nie nanosiłam żadnych wymiarów. Ot, narysowałam to w paincie.

Przesunięte jest wejście do pokoju chłopców tak by na ścianie od łazienki mozna było postawić szafę o gł. 60 cm. Przesunięcie drzwi spowodowało przesunięcie drzwi w małej sypialni (jest ciut mniejsza niż pierwotnie). Wygospodarowałam jednak wnękę na szafę.

Skrócona została ściana między kuchnią sa salonem, bo zlikwidowałam wnękę na lodówkę - zamiast tego jest w wc wnęka na umywalkę. Przejście między narożnikiem ściany wc a scianką w kuchni oddzielającą blat z płytą to min. 80 cm

 

jesli będziesz miec kuchenkę indukcyjną to przeniesienie nie jest żadnym problemem, bo gniazdko na prąd możesz zrobić wszędzie. Rurę od okapu trzeba będzie zamaskować zabudową z k-g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...