Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator SALDA RIS 400 VE czy RENOVENT Excellent 400


Recommended Posts

Tak mi się nasunęło teraz, czy centrale zimą tanieją jak np. okna czy nie ma co liczyć na posezonowe okazje?

 

Cały czas omawiamy Onyx, Brink i Airpack, czy w cenie 5-7 tys. nie ma już innych ciekawych central?

Jeżeli ktoś miał styczność z innymi godnymi polecenia centralami to chętnie się zapoznam.

 

Euros, Laria,

 

Dobry wentylator to 315E netto wymiennik to 160E siłownik Belimo, dobra automatyka, zamknięte w ciężką obudowę, nie mogą kosztować mniej jak 4000 w produkcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bstach a jaki masz sterownik do Onyxa? bo wydaje mi się że z tym nowym kolorowym wyświetlaczem można regulować bypass ale może źle coś wyczytałem albo była ściema po prostu w opisie.

Czy w Onyxie jest Bypass 100% czy idzie przez niego tylko część powietrza ?

 

Ja biorę wersje ONYX PASSIV w ogóle bez bypassu.

Bypass szczelny nigdy nie jest. Po co Panu bypass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą to i ja chcę ;) a tak na poważnie, wszędzie piszą ludzie że latem pomaga, tak przynajmniej wyczytałem. Jeżeli ma Pan inne doświadczenia to proszę o informację.

 

Nawet przy gwc, odczuwalność jest znikoma, a bez gwc, żadna. Poza tym, chwalą nieliczni i tylko ci co sami sobie zrobili gwc, ale oni to bardziej sobie chcą wmówić, że dobrze zrobili.

Przestałem montować gwc , gdy tańsze stały się inwertery ( odwracalne klimatyzacje zasilane z powietrznej pompy ciepłą. Już za 2000 zł może Pan założyć Sobie takiego splita do salonu, a za 6000 kanałówkę na cały dom. Poza chłodzeniem ( wentylacja ze splita rozprowadzi ciepło/chłód po domu) ma Pan grzanie powietrza i z 1kWh 4!

Jeżeli teraz mamy klimatyzację, to niech powietrze wywiewane schłodzi to wchodzące. Bypass jest wtedy zbędny. Ponieważ w ONYX bypass jest obok wymiennika, to w jego miejsce można dać szerszy wymiennik ( jak to ma miejsce w wersji PASSIV WP_20140711_001.jpg Mamy wtedy większą powierzchnię wymiany i mniejsze opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chwalą to i ja chcę ;) a tak na poważnie, wszędzie piszą ludzie że latem pomaga, tak przynajmniej wyczytałem. Jeżeli ma Pan inne doświadczenia to proszę o informację.

 

Mnie instalator reku (a nie był nim Brzęczkowski) też odradzał by pass.

Mówił, że dla chcących są "letnie kasety" do reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki Passic jest droższy czy tańszy ? bo nie widziałem nigdzie ceny takiego rekuperatora
Wszystko do domów izolowanych jest tańsze, dlatego i domy litrowe są tańsze.

Bez bypassa tańsze. A nie umieszczamy tego w necie, bo są to centrale do domów zużywających poniżej 15kWh/m2 na chłodzenie, grzanie i cwu ( 200 l /24h) Czyli bardziej komfortowych i dwa razy oszczędniejszych od pasywnych. A przy tym tańszych nawet od tradycyjnych.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie instalator reku (a nie był nim Brzęczkowski) też odradzał by pass.

Mówił, że dla chcących są "letnie kasety" do reku.

Zdecydowanie kaseta letnia jest lepszym rozwiązaniem. Szczelna, mniej awaryjna i tańsza. W czasach, gdy był sens robienia gwc - preferowałem centrale z wymienną kasetą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe,

A czy można prosić o link do dtrki takiej centrali ? i cenę centrali ze sterowaniem bez rur i skrzynek?.

 

Ponieważ na forum reklamowanie swoich produktów i prowadzenie działaności handlowej bez wykupienia płatnego profilu jest zabronione prosze sobie takie kwestie rozstrzygać na prv.

 

Ceny też mozna uzyskać pisząc po prostu bezpośrednio do dystrybutorów central. Namiary każdy znajdzie w google.

 

Zzgodnie z polityką Redakcji o zaletach konkretnych central mogą wypowiadać się wylącznie ich użytkownicy a nie sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok sorry już nie pytam o ceny:rolleyes: nie chciałem robić nikomu reklamy a ja sam nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedażą czegokolwiek :) po prostu nigdzie nie widziałem na rynku takiej centrali dlatego pytam.

Chętnie wysłucham opinii za i przeciw automatycznemu "Bypassowi" w rekuperatorze bo do tej pory byłem przekonany że bypass poprawia komfort termiczny.

 

Elfir i w końcu założyłeś centralę z Bypasem czy bez ?

 

Co do Passiv Panie Tomaszu to prosiłbym o więcej informacji na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zzgodnie z polityką Redakcji o zaletach konkretnych central mogą wypowiadać się wylącznie ich użytkownicy a nie sprzedawcy.

 

Jest taka polityka? to bedac konsekwentnym to ja nie moge pisac o zaletach rozwiazan, ktore mam w ofercie dotyczacych elewacji, dlaczego zatem nie dostalem bana i nie zostalem wymoderowany....

Moze wreszcie redakcja jasno napisze ze PP jest po to zeby zarabiac hajs i placisz za PP i mozesz pisac glupoty jakie tylko Ci przyjda do glowy... a jak nie masz PP - to nie wiadomo co zrobic... usunac, nie usuwac .. niektorych sie usuwa, innych nie...

No badzmy konsekwentni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka polityka? to bedac konsekwentnym to ja nie moge pisac o zaletach rozwiazan, ktore mam w ofercie dotyczacych elewacji, dlaczego zatem nie dostalem bana i nie zostalem wymoderowany....

Moze wreszcie redakcja jasno napisze ze PP jest po to zeby zarabiac hajs i placisz za PP i mozesz pisac glupoty jakie tylko Ci przyjda do glowy... a jak nie masz PP - to nie wiadomo co zrobic... usunac, nie usuwac .. niektorych sie usuwa, innych nie...

No badzmy konsekwentni...

 

Bo tak najlepiej, jakby doradzali ci co się na tym nie znają. Lub inna kwestia, doradzać dobre, rzeczy a sprzedawać a montować, sprzedawać gorsze? Czy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z polityką Redakcji o zaletach konkretnych central mogą wypowiadać się wylącznie ich użytkownicy a nie sprzedawcy.

Ale temat to "Rekuperator-SALDA-RIS-400-VE-czy-RENOVENT-Excellent-400" przeciętny użytkownik nie ma kilku central w domu do porównania, więc kto ma się wypowiedzieć? Po to jest forum żeby wymieniać opinie, a ograniczenia tego typu to naruszanie swobody wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum firma prowadzaca działanosc handlową musi mieć wykupiony płatny profil.

 

poza tym jaka jest wiarygodnośc sprzedawcy? Zachwali towar, na którym ma najwyższą marżę. Skąd będziesz wiedział, czy podane wartości są rzeczywiste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum firma prowadzaca działanosc handlową musi mieć wykupiony płatny profil.

 

poza tym jaka jest wiarygodnośc sprzedawcy? Zachwali towar, na którym ma najwyższą marżę. Skąd będziesz wiedział, czy podane wartości są rzeczywiste?

 

Wiarygodność sprzedawcy jest największa. To dla niego być albo nie być. Inwestor jest głównie z polecenia. Oszukać można tylko raz.

Każdy (poza rentierami) prowadzi działalność handlową.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik, póki centrala działa, będzie zadowolony - w końcu o to chodzi.

Bez specjalistycznego sprzętu nie sprawdzi sobie przecież czy rzeczywisty odzysk wynosi 79% czy 82 %

 

Przy pewnej klasie sprzętu różnice do wychwycenia przez laika są minimalne a jakość podobna.

 

 

***

Jakby co, ja mam Klimora - to polska firma docelowo zajmująca się wentylacją mechaniczną na statkach i w fabrykach. Mają chyba dwa modele dedykowane do domów. Proste, bez fajerwerków, aby nie miało się co psuć. Jedyna wada, to dośc drogie firmowe filtry. Musiałam szukać zamienników.

 

Jedynie budujący pasywniaki muszą dobać o każdy procent odzysku i wówczas potrzebują dedykowanego sprzętu (z atestami, jak budują z programu państwowego).

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...