Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja mieszkania 51 m2


szpilka_006

Recommended Posts

Witam, Jestem na etapie kupna swojego pierwszego mieszkania i mam problem z aranżacją.

 

W załączniku nr 1 jest plan mieszkania otrzymany od dewelopera, która nie w 100% mi odpowiada.

W drugim załączniku jest moja "wizja" mieszkania (urządzany będzie salon z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnia).

 

Chciałabym aby główna sypialnia była w małym pokoju (8,36m2). W tym pokoju jest wykusz (zabudowany balkon, w którym chciałabym umieścić biurko, jednak mam wątpliwości czy będzie tam dobre miejsce..). Zależy mi aby w tym pokoju znajdowała się też zabudowana szafa.

 

W łazience wszystkie przyłącza znajdują się na lewej ścianie, zamiast wanny będzie prysznic.

 

W pokoju dziennym również znajduje się wykusz, w którym będzie docelowo pufa do siedzenia z kompletu do sofy (czy to dobry pomysł?).

 

Proszę o komentarze jak można byłoby praktycznie zaaranżować to wnętrze. Cenię sobie minimalizm i prostotę.

 

Dziękuję ślicznie za wszelkie porady :)

 

Pozdrawiam

Plan mieszkania od dewelopera.jpg

Plan mieszkania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz Kaaarola, zgadzam się z Tobą. Projekt mieszkania według dewelopera nie jest najlepszy, bo w pokoju dziennym sofą zastawił wyjście na balkon oraz ustawił tak telewizor, że jest naprzeciwko drzwi balkonowych skąd będą bezpośrednio padały promienie słońca (balkon jest na zachód) i nie będzie można w spokoju telewizji oglądać :) Dlatego pomyślałam, że lepsze jest ustawienie według załącznika nr 2 (moja wizja) ale czekam na komentarze i sugestie czy dobrze ja myślę, czy ktoś ma inne ciekawe pomysły :)

 

Dodatkowo nie jestem pewna co do wykuszy (balkonów zabudowanych w sypialni i pokoju dziennym). W sypialni chciałabym mieć biurko w tym wykuszu (takie wąskie, żeby można było laptopa ustawić) a w pokoju dziennym to sama nie wiem jak to zagospodarować...

Edytowane przez szpilka_006
rozszerzenie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaaarola, tak wiem o tym, że to bardzo mało, a ten drugi pokój miałby być w przyszłości pokojem dla dziecka.

Znalazłam łóżko, które zmieściłoby się w tym pokoju i można byłoby tam przejść (załącznik) ono ma 10 cm wgłębienie gdzie można postawić stopę i przejść obok łóżka w dalszą część pokoju. Chyba, że lepiej zrobić sypialnię w tym większym pokoju a w tym w przyszłości pokój dla dziecka?

Chociaż wolałabym większy pokój dla dziecka zostawić niż dla siebie tylko dla sypialni.

typ_91 linate agata meble.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...