Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bambus w ogrodzie


Recommended Posts

jak o niego dbac i gdzie najlepiej posadzic? czy moze rosnac na poludniowej, bezposrednio naslonecznionej stronie? :-?

 

Najlepiej gdy ziemia jest dość wilgotna i przepuszczalna, moż erosnąc w miejscu nasłonecznionym ale dobrez by było osłoniete od witrów, radziłbym tez okrywac rośline przez kilka zim po posadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys czytalem wywiad z specjalista od ladunkow wybuchowych, ze opracowal metode wysadzania w powietrze bambusow na ogrodkach bo tego wykopac czyli pozbyc sie nie idzie.

Dlatego najlepiej bambusy sadzić w pojemnikach, żeby się nie rozrastały.

pozdr

 

to wazna informacja - dzieki za rade

czy donica moze miec dziury? mam taka po choince :) - ale ma otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego jednego gada w wersji miniaturowej w ogródku.

Ma około 30 cm wysokosci podobny jest do trawy tylko zupelnie inaczej rośnie i jest niezniszczalny. przesadzalem go juz 2 razy bo mi sie koncepcja zagospodarowania zmieniała i przezył to bez kłopotów. wiecej z nieusunietych do końca kłaczy odbijał w starych miejscach ale dalo mu sie przetłumaczyc ze to bład. Poniewaz co roku zapominam go przykryć na zime to troche przemarza. Dlatego co roku przycinam uschniete ( przemarzniete galazie i wypuszcza nowe . Co do rozrastania sie, to potwierdzam, klacza ma jak perz i jest dość ekspansywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 12 years później...
Panie Dominik - forum nie służy do prywatnych wojenek dotyczących z resztą kompletnie innego forum. Wszystkie posty będą usuwane.

 

Nie prowadzą żadnych wojenek. Zadałem publiczne pytanie związane z poruszoną w tym wątku [usunięto]

 

od moderacji:

Ten watek służy wymianie informacji o bambusach. To, że przewinęła się w tekście jakaś prywatna strona jednego z forumowiczów nie znaczy, że jest to wątek jej poświęcony.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadzą żadnych wojenek..
wygrzebujesz wątek sprzed 13 lat, żeby wylać swoje żale pod adresem gościa który ostatniego posta na FM napisał 6 i pół roku temu, bo ten nie umieścił strony twojego sklepu w jakimś niszowym katalogu. Jeśli to ma być reklama to wybitnie nieudolna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale propozycja obejmowała usunięcie wpisów dotyczących sprawy. Ochrona powinna być symetryczna - skoro chroni się jedną stronę (uniemożliwiając innej pozostawienie swoich argumentów) to chyba wypadało by też skasować jednostronny komentarz do nie istniejącej tutaj mojej argumentacji. W przeciwnym razie wracamy do punktu wyjścia (ja wklejam znowu swoje posty), później kasowanie profilu, zabawa w ip, blokowanie wątku itd. Dziecinada. Zależy mi wyłącznie na uzyskaniu odpowiedzi od (tymczasowo) nieaktywnego bywalca tego forum (jak określiłem - może być po konsultacji z moderatorem). Chyba że jest inna możliwość uzyskania takiej odpowiedzi, chętnie się nad nimi pochylę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zmusić Pinusa by odwiedził forum i odpowiedział na jakieś prywatne pretensje sprzed lat i to jeszcze nie dotyczące tego forum?

Ma Pan jakieś uwagi, może spróbować Pan pisać na prv do niego. Albo wystąpić do sądu cywilnego, jeśli się Pan czuje poszkodowany.

To jest temat o bambusach. Uwagi do moderacji można też przesyłać na prv. Albo bezpośrednio do redakcji forum.

Ostatnie ostrzeżenie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...