Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj prezesie :)

Białe okna, jasna podłoga... Ja bym wybrała też jasne drzwi (w odcieniu zbliżonym do podłóg), aby mogła mieć wolną rękę w doborze kolorów na ścianach. Bo malowanie przeprowadza się co kilka lat, a wymiana podłóg i drzwi to raczej droższa impreza i zostaje na większy remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj prezesie :)

Białe okna, jasna podłoga... Ja bym wybrała też jasne drzwi (w odcieniu zbliżonym do podłóg), aby mogła mieć wolną rękę w doborze kolorów na ścianach. Bo malowanie przeprowadza się co kilka lat, a wymiana podłóg i drzwi to raczej droższa impreza i zostaje na większy remont.

 

A nie lepiej w tak małym mieszkaniu zachować kontrast między drzwiami, a podłogą?

Ten kolor drzwi wydawał mi się calkiem fajny.

 

Jeśli rzeczywiście uważasz, że powinienem dać jasne drzwi, pod kolor podłogi - może zaproponujesz jakiś kolor, a ja będę szukał? ;)

 

Dzięki

10947835_657102471067012_797404853_n.jpg

10947734_657102481067011_1636919626_n.jpg

Edytowane przez prezes861
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie podałeś link do takich drzwi:

arco_w3.jpg

Na pewno są jaśniejsze od tych, które obecnie są Twoim nr 1, ale na ile podoby mają odcień do paneli Dąb Bradford, to ciężko mi na monitorze określić:

dab_bradford_miniaturka_1.jpgdab_bradford_miniaturka_2.jpg

 

Na moim monitorze wyglada na to, że podłoga jest nieco jaśniejsza od drzwi i jakby wpadająca lekko w... róż, a drzwi bardziej w beż?

Ech....ciężko powiedzieć... Trzeba by na żywo obejrzeć.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślisz, że to jedyne słuszne wyjście?

aby drzwi były w kolorze podłogi?

 

boje się, że wszystko się zleje i słabo będzie wyglądało...

Raczej nie będzie się rzucało w oczy. Ale niech to Twoja druga połówka jeszcze zatwierdzi.

 

A parapety zamówiłabym białe - bardzo neutralne i dopasowane do okien :)

A wybrałeś już z czego mają one być? Kamień, konglometat, drewno, laminat, plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zdecydujemy się jednak na te drzwi to faktycznie będziemy skazani na meble w tym kolorze?

Zakładając też, że na ścianie w salonie będzie osłona prowadnicy drzwi przesuwanych w kolorze drzwi.

 

Bo nie wydaje mi się, żeby jakiś kolor ściany do nich nie pasował

10947835_657102471067012_797404853_n.jpg

10947734_657102481067011_1636919626_n.jpg

10941263_657102474400345_822343020_n.jpg

Edytowane przez prezes861
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do materiału - nie wiem

nie chcę wydawać na nie majątku, ale nie chcę też plastikowych

Ja też plastikowych parapetów nie chciałam. Wybrałam laminat - solidny i niedrogi. Zamówiłam je razem z oknami i były montowane tego dnia co okna.

 

Aha, nie zapomnij o nawiewnikach w oknach. U mnie spółdzielnia mieszkaniowa dała odgórny prikaz aby były co najmniej 2 higrosterowalne (kuchnia oraz najbardziej oddalony pokój). Część kosztów wymiany spółdzielnia refundowała (dowiedz się jak to jest u Ciebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, a co z grzejnikiem w łazience, który jest na ścianie dzielącej od wc?

pp .jpg

Jeśli budowańcy wymyślili coś rozsądnego, to jestem za tym aby połączyć wc z łazienką.

Kibelek bym zostawiła tu gdzie jest, obok umywalka, czyli tak jak na rysunku. Pralkę bym dałą naprzeciw drzwi wejsciowych do łazienki. Może być zabudowana w wysokiej szafce, w której zmieści się też brudownik, proszki, płyny, ręczniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...