Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gładzie , masy szpachlowe - jak wygładzić starą ścianę ?


Recommended Posts

Witam,

Nurtuje mnie przed remontem jedna sprawa. Będę obniżał sufit i stawiał ściankę działową, jednak czym podrównać ścianę z nią graniczącą aby nie było, że tu równa a zaraz obok chropowata. Dodam że to są stare ściany ale dobrze się trzymają. Przyznam że średnio lubię gładź natomiast widziałem u znajomego tynki maszynowe i bardzo mi się podobały. Są minimalnie chropowate i takie by mi wystarczyły.

Ściana odmalowana czymś białym co przy każdym dotknięciu brudzi ubrania.

Proszę o poradę czym zarównać ręcznie te kawałki ścian, jaką masą ?

 

Nie wiem czy to ma znaczenie ale na styku płyty i starej ściany będę "upychał" uniflott lub vario lub c-40 (jeszcze nie mogę się zdecydować)

Potem wklejona taśma papierowa i na wszystko megaron albo sheetRock (chyba warte uwagi?) jeśli znacie coś dobrego cenowo to proszę o poradę.

 

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, chodziło mi o to że nową z płyt to już zaszpachluje jednak chciał bym podrównać jakoś tą starą bo jest na niej taka skórka pomarańczy i aby to głupio nie wyglądało że jedna ściana taka a druga taka to bym coś nałożył na te stare. Coś w stylu tylków maszynowych tylko robione ręcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie gotowych mas szpachlowych.

Mianowicie dużo osób poleca sheetrock tylko ostatnio widziałem że jeden jest z firmy knauf a drugi jakieś innej to który wybrać ?

Czy lepiej spoinowac i wtopić papier na rigips vario i na to rigips premium light? Chodzi mi aby masa finiszowa była dość łatwa w szlifowaniu bo zakątków i narożników na suficie będę miał sporo.

Może jakieś inne gotowe masy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że na łączeniu sufitu ze ścianą dam taśmę ślizgową i uniflott lub vario. Temat "spoinowanie kompedium wiedzy" trochę czytałem ale tamten temat już nie jest na temat tylko toczyły się tam jakieś wojenki.

Ogólnie chodziło mi o to że jedna mała ścianka będzie z KG i wyglądało by to mało ciekawie jak jedna gładka by się kończyła a obok była by druga już z normalnego tynku. Jedna gładka druga chropowata. Już widziałem pomysł jak to robią. Rozrabiają rzadszą masę szpachlową i "chlapią z pędzla" odziwo faktycznie wychodzi to ciekawie.

Na starej ścianie mam bodajże farbę kredową bo po każdym dotknięciu wszystko się brudzi więc będzie czekało mnie szorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...