Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Niestety starszy psiak mi się pochorował i to on jest u mnie tematem nr 1 ostatnimi czasy - jaskra w jednym oku, zaćma w drugim, niedoczynność tarczycy i złogi żółci w woreczku żółciowym. 7 razy dziennie zakrapianie oczu, 2x leki żółciopędne i 2x euthyrox... jest o czym pamiętać :rolleyes:

 

O kurcze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Spokojnie, u psinki znaczna i niespodziewana poprawa, sam weterynarz był zaskoczony :rolleyes: Krople na jaskrę dały radę, udaje się nimi osiągnąć właściwe ciśnienie w oku. Tak że póki co widmo zabiegów oddalone :) Euthyrox także zaczął działać i pies znów żwawy. Woreczek żółciowy będziemy badać dopiero po zakończonej kuracji kwasem ursodeoksycholowym ;) Kamień z serca mi spadł.

 

Na budowie cisza, dzwonię co tydzień do starostwa i pani odsyła mnie na kolejny tydzień, a za tydzień dalej to samo :p

 

Przebimbałam urlop - okazało się, że lepiej kupić gotowe strzemiona do ław, susza uniemożliwiła prace w ogrodzie, tak że nic nie zrobiłam.

 

Teraz dla zabicia czasu wolnego popróbuję sił w malowaniu starych mebli i renowacji starych gratów. Na pierwszy ogień idą: szafka kuchenna, świecznik i żyrandol. Żyrandol docelowo ma być podobny do tych kryształowych, a co z niego wyjdzie, to się okaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, u psinki znaczna i niespodziewana poprawa,

 

Wymiziaj psinkę od cioci Pusi.

 

Na budowie cisza, dzwonię co tydzień do starostwa i pani odsyła mnie na kolejny tydzień, a za tydzień dalej to samo :p

 

:bash:

 

 

Teraz dla zabicia czasu wolnego popróbuję sił w malowaniu starych mebli i renowacji starych gratów. Na pierwszy ogień idą: szafka kuchenna, świecznik i żyrandol. Żyrandol docelowo ma być podobny do tych kryształowych, a co z niego wyjdzie, to się okaże ;)

 

Oczywiście pokażesz efekty :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, cierpliwość jest wskazana, ale też mi jej brakuje momentami ;)

 

Postanowiłam powiększyć łazienkę kosztem jednego z pokoi, który będzie garderobą. Dochodzę jednak do wniosku, że nic to nie da ;) Wszystkie elementy dalej pozostają w tych samych miejscach, większy tylko jest środek łazienki, ale przecież nijak go nie zagospodaruję... :p No nie wiem... może po prostu mam jakąś blokadę i zero wyobraźni. Albo łazienka wciąż za mała? :D Z 5,44 m2 zrobiłam 6,7 m2, wychodzi prawie kwadrat 2,6m x 2,55 m.

łazienka2.jpg

Zmieścić ma się prysznic, wanna 170 cm, kibelek, umywalka i niestety pralka. Potrzebuję inspiracji :) Wspomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę co u nas w bardzo podobnym wnętrzu (rysować nie mam teraz jak):

brodzik narożny 90cm (mniejszych nie brać), ćwiartka prawy górny róg. Nie rzuca się w oczy po wejściu, nie zajmuje przestrzeni wizualnej.

wanna lewy dolny róg, stronę możesz wybrać. Mamy narożną, trochę mniejszą.

umywalka na szafce przy wejściu lewa góra. Można trochę odsunąć od drzwi, zależy w którą stronę dasz wannę

kibelek zaraz za brodzikiem, na środku prawej ściany

pralka w dolnym prawym rogu (tam mamy szafkę, ale miejsca na pralkę jest sporo

 

Użytkowo bez zastrzeżeń, nic byśmy nie przestawiali. Mimo średniej wielkości i wielu sprzętów jest wrażenie całkiem sporej przestrzeni. Być może też dlatego, że na całej długości lewej ściany mamy lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym układzie wanny widzę kiepski dostęp do pralki, chyba że ładowana od góry. Może jednak umywalka trochę w prawo, a pralka między umywalką a wanną? Nie rzucałaby się w oczy od wejścia.

Albo wanna na lewą ścianę, jak się zmieści i wtedy wejdzie w ten róg pralka i jeszcze jakaś szafka.

Wygląda że jest sporo miejsca na środku. U nas jakoś węziej, chyba jednak mamy mniej kwadratową łazienkę.

A gdyby tak drzwi dać bardziej na środku? Można by dosunąć umywalkę bardziej w stronę drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przecież tą pralkę jeszcze trzeba otworzyć, a nie jest ładowana z góry :confused:

 

Przesunięcie drzwi rzeczywiście dałoby większe pole do manewrów, nie ma z tym problemu, mogą być w dowolnym miejscu, byle na tej ścianie :)

 

Wyszło tak: łaz_.jpg

Drzwi i umywalka świecą się na czerwono, bo coś tam niby koliduje, w każdym razie umywalkę zrobiłabym wtedy na blacie, pod który weszłaby pralka, podobnie jak tu: http://www.lazienkowy.pl/galeria-lazienek/image.php?id=2099&r=2&haslo=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ok :)

W zwolniony narożnik po pralce wejdzie jeszcze jakaś szafka narożna, wieszak, drabinka itd, Coś ozdobnego, bo po wejściu do łazienki będzie się najbardziej rzucać w oczy. Osoba na kibelku będzie prawie schowana za kabinką, przy przypadkowym zajrzeniu - OK.

 

Między wanną a blatem z umywalką przestrzeń albo z wystarczająco wygodnym dostępem, albo wcale (ale wtedy może się bardziej chlapać). Mamy w łazience dziurę między wanną i szafką na jakieś 8cm i niewygodnie tam sięgać jak coś spadnie, sprzątać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, jaki bajer! :o Świetna jest! 10 kg wsadu i jeszcze światełko w bębnie, nawet nie wiedziałam, że teraz takie wynalazki robią ;) Faktycznie, szkoda ją upychać w gospodarczym, ładnie wygląda i jest cicha.

 

Pomieszczenie gospodarcze też trochę powiększyłam, ale na pralkę i tak tam miejsca nie ma ;) Łazienkę skrupulatnie przerysowałam, skonsultowałam ze ślubnym i raczej ten układ zostanie, zmianie może ulec lokalizacja wc - mąż twierdzi, że lepiej żeby było obok wanny, na ścianie konstrukcyjnej, zewnętrznej, nie będzie wtedy tak bardzo słychać szumu wody w rurach i zbiorniku :)

łazienka_rozsz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolała obecny układ, bo tak jak pisze gorbag, do tego kąta można jeszcze szafkę wstawić. Do łazienki przylegać będzie garderoba, a ubraniom szum wody przeszkadzać raczej nie będzie ;) Wyjdzie w praniu, jest jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji :) Co najmniej 20 dni :popcorn:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...