Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

Kamilu, u nas był wymóg kąta dachu w zakresie 35-45 stopni, stąd ten strych gigant. W sumie dobrze się złożyło, bo poddasze bardzo klimatyczne. Na razie jednak będzie po prostu strychem ;)

 

Niedługo tynki? Wow! My chyba zbyt zachowawczy byliśmy ustalając termin na sierpień, no nic, wyjdzie w praniu ;) Ścianek działowych jeszcze nie ma wszystkich.

W Tauronie obsuwa, firma wykonawcza jeszcze nie dostała dla nas zlecenia, może na czwartek będzie gotowe.

Dzięki za kibicowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej:bye: fajnie, że prace w tym sezonie już rozpoczęte. Życzę jak najlepiej i jak najszybszej przeprowadzki. Chociaż faktycznie przeprowadzka w tym roku to chyba wersja optymistyczna, tym bardziej, że tynki dopiero w sierpniu..... Po tynkach i wylewkach naprawdę trzeba dobrze wszystko wysuszyć żebyś później nie miała problemu z wilgocią:bash: Nie wyobrażam sobie malowania ścian albo układania podłogi na mokro!

Czas szybko mija. Wiem co mówię u nas niby już już a jednak na weekend majowy nie ma szans na przeprowadzkę:( a też wszystko robimy sami Ja+Mąż.

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochałam się w płytkach Imola Saloon :D

Ej, nasze płytki! :)

Spodobały nam się wszystkie kolory tak, że w sumie użyliśmy 4 różne. Oglądaliśmy na żywo w sklepach w Lublinie i w Rzeszowie.

Cztery kolory obok siebie wyglądają tak:

http://img.wybieramprojekt.pl/wp-content/uploads/images/imola-saloon-gres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:bye: fajnie, że prace w tym sezonie już rozpoczęte. Życzę jak najlepiej i jak najszybszej przeprowadzki. Chociaż faktycznie przeprowadzka w tym roku to chyba wersja optymistyczna, tym bardziej, że tynki dopiero w sierpniu..... Po tynkach i wylewkach naprawdę trzeba dobrze wszystko wysuszyć żebyś później nie miała problemu z wilgocią:bash: Nie wyobrażam sobie malowania ścian albo układania podłogi na mokro!

Czas szybko mija. Wiem co mówię u nas niby już już a jednak na weekend majowy nie ma szans na przeprowadzkę:( a też wszystko robimy sami Ja+Mąż.

Pozdrawiam :bye:

 

Czas pokaże, jak wszystko się ułoży. Na pewno nie będziemy na siłę przyspieszać prac, nie chcę mieć później problemów z wilgocią w domu. To jedynie takie moje skromne marzenie :)

Szkoda, że nie prowadzisz swojego dziennika, poczytałabym ile czasu zajmują Wam kolejne etapy i miałabym punkt odniesienia :) Pozdrawiam Was serdecznie i życzę szybkiej przeprowadzki :D

 

Ej, nasze płytki! :)

Spodobały nam się wszystkie kolory tak, że w sumie użyliśmy 4 różne. Oglądaliśmy na żywo w sklepach w Lublinie i w Rzeszowie.

Cztery kolory obok siebie wyglądają tak:

http://img.wybieramprojekt.pl/wp-content/uploads/images/imola-saloon-gres.jpg

 

Liczyłam, że odezwiesz się w sprawie płytek :D Dziękuję za to zdjęcie z porównaniem! Przekopałam Twój dziennik w poszukiwaniu podłóg i skoro na zdjęciach płytki tak świetnie się prezentują, to na żywo pewnie jeszcze lepiej :D

 

My mieliśmy wrześniowe tynki - wszystko wyschło do zimy. A pomalować można farbami, które schną razem z tynkami. ;)

Jeśli tylko lato będzie suche to moment wszystko wyschnie! :)

 

Lejesz miód na moje serce :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo płytki równie ładne jak 3 lata temu przy układaniu, ładniejsze niż na tym zdjęciu. Najbardziej podobają mi się dwa skrajne kolory. Nie powiem że są super praktyczne, bo we wgłębieniach - wiadomo prędzej coś się zbierze niż na gładkiej powierzchni. Parę cięższych rzeczy nam upadło, nie przenosiliśmy też dylatacji z wylewki i obwodów podłogówki na układ płytek i nic nie pękało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorbag, mnie też ten najciemniejszy rudy najbardziej się podoba :)

Mężowi spodobał się taki układ i kolory, zdjęcie z netu, nie potrafię teraz odnaleźć źródła:

MWSnap316.jpg

Muszę się zastanowić nad jakimś sensownym rozmieszczeniem i połączeniem z korytarzem, który będzie w zupełnie innej kolorystyce uhh.gif

Podłoga salon+kuchnia będzie taka sama. Nad blatem kuchennym któryś kolor z tych 15 cm płyteczek, nad tym też muszę podumać ;)

 

Emilko, 2 razy tynki?? Co się stało? :o

A wylewki w jakim miesiącu mieliście robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, schnięciem się nie przejmuj. Gorzej pewnie czasowo z wykończeniówką, jeśli będziecie dalej polegać wyłącznie na pracy rąk własnych. Sama widzę jak brakuje czasu na wszystko, chociaż w każdej wolnej chwili poza pracą zawodową, coś się koło domu robi. Pocieszające jest, że macie tylko parter! My zaczęliśmy wykoańczać na dobrą sprawę dopiero w listopadzie, a z początkiem stycznia dało się już na parterze mieszkać. ;) Póki co wiosna zaczyna się lepiej niż w zeszłym roku - oby cały rok tak sprzyjał budowniczym! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: toż to błyskawiczną przeprowadzkę mieliście!

 

Ale mnie nakręcacie :lol2:

 

dobre planowanie to podstawa, wykonczeniowiec w blokach startowych czekal, ale u nas nie bylo duzo roboty, nie robilismy sufitow podwieszanych, zadnych cudow, gladzi tez nie robilismy, malowanie sami. wykonczeniowiec tylko osadzla parapety, kladl kafle, panele i robil bialy montaz. a i tak zeszlo mu 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, schnięciem się nie przejmuj. Gorzej pewnie czasowo z wykończeniówką, jeśli będziecie dalej polegać wyłącznie na pracy rąk własnych. Sama widzę jak brakuje czasu na wszystko, chociaż w każdej wolnej chwili poza pracą zawodową, coś się koło domu robi. Pocieszające jest, że macie tylko parter! My zaczęliśmy wykoańczać na dobrą sprawę dopiero w listopadzie, a z początkiem stycznia dało się już na parterze mieszkać. ;) Póki co wiosna zaczyna się lepiej niż w zeszłym roku - oby cały rok tak sprzyjał budowniczym! :D

 

Wykończenie w 100% własnymi rękami, ale po zrobieniu niezbędnego minimum już będzie przeprowadzka. Resztę wykończymy mieszkając.

Faktycznie, marzec br. znacznie lepszy od zeszłorocznego. Rok temu była zabawa w błocie i czekanie aż przestanie padać :rolleyes:

 

dobre planowanie to podstawa

 

Racja! :) Zrobię spis spraw do załatwienia i rzeczy do zrobienia, łatwiej będzie ogarnąć :)

 

Czasu brak na wszystko. Niestety jak się pracuje zawodowo - my oboje na zmiany to ciężko jest:sick: Dobrze, że weekendy zawsze wolne to można coś podgonić z robotą:)

My też pracujemy, urlopu tylko 26 dni w roku. Na szczęście pracę kończymy dość wcześnie i od godz. 16/16:30 możemy już działać na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku, dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej :)

 

U nas ciąg dalszy ściany szczytowej.

Konstrukcja skończona.

MWSnap320.jpg

Fajnie wygląda, żal było zamykać ;)

 

MWSnap321.jpg

Na podbitkę wykorzystane zostały deski odzyskane z szalunków. Dzięki obiciu ich folią, nie pobrudziły się betonem (prawie).

Malowanie trzemaa różnymi kolorami impregnatu spowodowało powstanie specyficznej kolorystyki.

Sobotnia brzydka pogoda nie pozwoliła zamknąć ściany w całości, z powodu zimna i siąpiącego deszczu zarządziłam ewakuację z budowy ;)

 

Impregnat na docelowe deski już zamówiony, jednakże na razie samych desek jeszcze nie zamawiamy. W tej postaci ściany trochę sobie pobędą, nie są sprawą pilną.

Właściwie to przestałam być budowniczym, teraz tylko mąż z bratem :D Mój zakres obowiązków to catering, sprzątanie i papierologia ;)

 

Na parapetach Pi zagościły pierwsze kwiaty - w skrzyneczkach posadziłam kolorowe bratki i stokrotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj był rano śnieg. Musiałam wywlekać zimowe buty, które w sobotę ze wstrętem wywaliłam do piwnicy.

Ale od jutra ma się poprawiać. Oby tak było.

 

U nas lało cały weekend, ale to lało faktycznie, nie że tam deszcz pada.

Niby coś ma drgnąć, ale jeszcze początkiem kwietnia zapowiadają ochłodzenie.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...