Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy kierownik robił to w ramach swojej stawki, czy życzył sobie dodatkowo? Większość inwestorów szuka najtańszego kierownika, a Ci jakoś się nie palą do dodatkowej inwencji twórczej. Na sąsiedniej budowie taki właśnie tani kierownik nie zauważył, że dekarze żle wyliczyli rozstawy dachówek i ich najwyższy rząd nie był nakryty gąsiorem. Dekarze zgrabnie zamaskowali dziurę czarną membraną - dachówka też była czarna, Brakoróbstwo wyszło na jaw po miesiącu, po ekipie ślad zaginął, umowy na piśmie nie było, inwestor z braku gotówki samodzielnie przekładał dachówkę.

Też miałam taniego kierownika ;)

Może do ceny więźby trzeba w takim razie dopisać wynagrodzenie kierownika z wyższej półki?

 

Ja podjąłem wariant trochę ryzykowny wyboru kierownika, miałem go w "pakiecie" z budową SSO. Na dzień dzisiejszy ta decyzja nie okazała się błędem. Ale i majster ekipy wykonawczej też był bardzo sprytny, cały czas podczas pracy nie rozstawał się z projektem i był w stałym kontakcie z kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się serdecznie :)

jestem kolejną osóbką z7 w planach tegorocznych i cieszę się, że nie będę tutaj na FM sama :)

póki co jest w opcji oczekiwanie na wszystko, przede wszystkim na podział działki, a chciałabym już działać:bash:

i na dzień dobry mam pytanie ;) gdzie dokładnie zamawialiście projekt? bo z tego co widziałam w z500 to tak trochę sucho w porównaniu z poprzednimi latami (tak, latami. jakieś 5 ;))

pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Budowniczych Z7:)

Jesli chodzi o prąd ...to my mamy 12 kW...a bedziemy grzali prądem...ale to jest raptem 5-6 kw na ogrzewanie i reszta na biezące w 3 fazach.Elektryk mi powiedział ze nie powinnismy miec zadnych kłopotów przy użytkowaniu aczkolwiek mówił ze jak dobierzem do 14 kW to juz wystarczy spokojnie(nie mamy indukcjii)...u nas ogrzewanie bedzie w wiekszosci chodzic w taryfie nocnej więc nie ma zadnej korelacjii.

U was jak nie grzejecie prądem to 10-12 kW SPOKOJNIE :)

Oczywiscie mozna sobie dobrać...tylko po co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, nie pisałem do Ciebie, tylko do wypowiedzi mother_nature z 6:40 rano :)

Tam wszędzie był w wycenach VAT 23%.

Taki vat miałam w pierwszej wycenie, wrzucony do wszystkiego, wiązarów i montażu. Nie chce mi się wysyłać maila z zapytaniem, dlaczego nie 8%, bo to najdroższa oferta, nie będę sobie nimi zawracać głowy.

 

Elfika - projekt kupowałam na extradom, w grudniu dorzucali parę gratisów, ale z tego co patrzyłam w styczniu, to oferta się zmieniła. Gdzie Ty w tak niskiej cenie projekt znalazłaś? Jak ja szukałam, to wszędzie była jedna cena 1970 zł. Z tym, że ja szukałam zetki z kątem dachu 35 stopni.

 

Witaj front247 :) Właśnie prądem będziemy grzali Z7, architekt powiedziała, że nie można zamówić prądu mniej, niż projekt przewiduje, bo będzie się starostwo czepiało zanim wystawią PNB. No to wpisałam 16 kW, minimum z projektu.

 

śmig_śmigalska dziękuję za namiary, zaraz do nich napiszę, a tu mam kolejną wycenę:

 

1. KONSTRUKCJA : 12 500,00 zł netto;

 

Cena obejmuje:

 

- konstrukcję wiązarów kratowych głównych( 11 szt. ) wysuwnic (4 szt.) oraz stężeń kratowych(4 szt)

 

- wytyczne składowania i montażu wiązarów;

 

- zamienny projekt konstrukcyjny na życzenie klienta;

 

2. MONTAŻ: 2 600,00 zł netto;

 

Cena obejmuje:

 

− montaż wiązarów na przygotowanym wieńcu z zamontowanymi kotwami;

 

- materiały montażowe i łączniki ( kotwy, śruby, wkręty, kątowniki );

 

- stężenia tymczasowe;

 

Cena nie obejmuje kosztów dźwigu do rozładunku i montażu oraz montażu kotew w wieńcu.

 

3. TRANSPORT: 1 400,00 zł netto;

 

Cena obejmuje:

 

- transport konstrukcji niskopodwoziówką loco plac budowy -;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć dzisiaj widzę jakąś promocję na stronie z500.

Zeszli w dól 2 stówki.

co Ty opowiadasz. cena projektu z7 na poziomie 1970 jest przynajmniej od pół roku jak nie więcej.

mam ten projekt wypatrzony od jakichś 5 lat. kiedy go wypatrzyłam cena projektu była w okolicach 1500-1600zł. już nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...