Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zetka w gałązkach, czyli o spełnianiu marzeń własnymi ręcami - budowa Z7 35


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak drewniane szczytówki, to zwrócę uwagę na jeszcze jedną sprawę.

 

Przeglądałem parę projektów i wysuwy (okapy od szczytówek) zawsze były w nich podparte dalej niż w połowie długości. U mnie tak nie wyszło, niestety. Nie wiem jak u Was, bo ciężko zgadnąć to z tej perspektywy. Jak się da, to podeprzyjcie jak najdalej.

 

Druga sprawa - robiąc ścianę szczytową musieliśmy zdemontować podpórki wysuwów. Były to takie "niby płatwie" z desek dobite do wcześniejszych wiązarów. U Was tą rolę pełnią pewnie deski/słupki pionowe, na jednym z nich jest wiecha. Po demontażu tych podpórek wysuwy wyraźnie opadły! Sugeruję zatem najpierw podparcie wysuwów w inny sposób (daliśmy równając później długie żerdzie od ziemi), a dopiero potem demontaż tych podpórek, oczywiście jeśli podpórki kolidują z konstrukcją ściany szczytowej. Jak nie kolidują, to szczytówka powinna podeprzeć wysuwy, a słupki zdemontuje się po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najpierw kładziecie dachówki, to tym bardziej zwróćcie uwagę na to podparcie wysuwów. U nas była tam gęstsza konstrukcja, ale ona nie zapewnia sztywności, tylko na ten moment trzymają ją podpory montażowe. W razie opadnięcia podniesienie pokrytych okapów będzie jeszcze trudniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najpierw kładziecie dachówki, to tym bardziej zwróćcie uwagę na to podparcie wysuwów. U nas była tam gęstsza konstrukcja, ale ona nie zapewnia sztywności, tylko na ten moment trzymają ją podpory montażowe. W razie opadnięcia podniesienie pokrytych okapów będzie jeszcze trudniejsze.

Sprawdziłam wczoraj organoleptycznie konstrukcję i podparcie nie będzie przeszkadzać w postawieniu szczytówek. Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Gratuluję postępów;)

U mnie belek nie widać bo mam normalny lany strop ale ostatnio mąż coś zaczął świrować, że szkoda że antresoli nie ma że szkoda że nie widać tych belek!

No teraz on to wymyślił! ha ha bardzo śmieszne;)

Sylwia, dziękuję :) Powiedz mężowi, że drugi dom zaplanuje lepiej :D

 

Ja mam na szczęście nadmiar drewna na poddaszu, więc jestem zaspokojona. :lol2:

Emilka, nie mów hop ;) A tak serio, to cały sufit masz drewniany?

 

Marsylka i do tego wiśniowa - będzie pięknie! Moim zdaniem to najładniejsza dachówka :)

Dziękuję Ewo :) Mnie też bardzo się podoba. Wczoraj na szybko zrobiłam zdjęcia telefonem:

 

IMAG0327.jpg

 

IMAG0328.jpg

 

Drewno przyjechało zgodnie z planem, rozpoczęło się łacenie :)

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/490/6154053_IMAG0326.jpg

 

Dziś niestety pada deszcz, więc przerwa w robotach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...