Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pilnie potrzebna rada :)


kajkak

Recommended Posts

Kajak - osobiście do podłogi średni dąb nie dałabym mebli z jasnego drewna, ale to Wam musi się podobać. Może gdyby znaleźć bardzo jasny odcień - (klon/jesion?) to wyglądałoby ładnie (jak kolekcja door z BRW, nie wiem czy jeszcze robią). Jaki masz pomysł na kolor ścian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do wybranej podłogi i mebli w jasnym, bardzo jasnym brązie dałabym ściany jasnoszare i ciemniejszą sofę. Mogą być też ściany białe (ew. złamane odcieniem śmietankowym).

Gdybyś brała meble białe (lub śmietankowe) wtedy można poszaleć z kolorem ścian (brąz, oliwka, fiolet, cokolwiek)

Przy jasnobrązowych meblach i Twojej podłodze unikałabym ścian w kolorach żółtawych.

 

Drzwi pod kolor paneli. Chociaż jeśli masz białe okna, zdecydujesz się na białe meble można dać białe drzwi i listwy i wtedy wyraźniejsze kolory ścian (nawet ciemniejsze). To wszystko zależy od tego co wybierzesz - coś musi być priorytetem (u Ciebie podłoga - już wybrana), dalej wybierasz np meble (te i żadne inne), potem kolor drzwi lub ścian. Musisz ustawić hierarchię wyboru i pod to dobierać resztę.

A jakie masz okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam po przerwie :) Po długich i wyczerpujących ( z mojej strony) rozmowach zdecydowaliśmy się z mężem na panele: http://www.quick-step.com.pl/laminat/elite/UE1491_dab-bielony-jasny-deska Stanęło na tych jaśniejszych, gdyż ten dąb średni wyglądał w świetle dziennym ciemniej niż nam (mężowi ;)) początkowo się wydawało. Do tego wybraliśmy drzwi o ton czy dwa ciemniejsze od podłogi: DRE dąb polski 3d. Teraz stoję przed wyborem koloru szafek do kuchni. Zastanawiam się czy postawić na jasny dąb czy coś ciemniejszego. Górna zabudowa ma być w białym/waniliowym lakierze, a w dolnej części mają znajdować takie paski metalowe jak na 1 zdj. Wstawiam kilka propozycji kuchni może mi doradzicie czy iść w kolor podobny do paneli czy jednak ciemniejszy. W samej kuchni będą płytki w jasnym kolorze.

25052_kuchnia1.jpg

1Fronty mebli kuchennych pokryto dębowym fornirem, układanym w poziome pasy..jpg

8e9c8800c59ce548c61b9753d4ab58e6_800.jpg

100.611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Bardzo proszę o podpowiedź jeszcze w jednej sprawie. W korytarzu będzie szafa wnękowa, 3 drzwiowa, środkowe skrzydło na pewno z dużym lustrem, ale nie wiem co wybrać na drzwi boczne. Na podłodze będą te same panele o których wspominałam wcześniej, drzwi do pokoi w dębie polskim 3d. Na jaki kolor szafy postawić? Przedpokój jest ciemny myślałam więc o czymś jasnym. Oprócz szafy w korytarzu będzie wąska szafeczka na buty i mały wieszak na bieżące kurtki. Wieszak i szafka miały być w kolorze białym, ale teraz nie wiem jak zgrać to z szafą wnękową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm białe meble to był tylko pomysł. Podobają mi się białe szafki na buty z IKEA i dlatego pomyślałam o bieli.

No ale po kolei, w części korytarza mam położony gres beżowy/kremowy dalej są(będą) panele. Szafa wnękowa będzie na wprost od drzwi wejściowych, szafka na buty i wieszak po prawej stronie od wejścia. I wcześniej myślałam, o szafie wnękowej w dębie sanoma, ale mam wrażenie, że to będzie za dużo faktury drewna. Ponieważ wcześniej myślałam o meblach właśnie w tym dębie, ściany planowałam pomalować na jakiś beż. Teraz zastanawiam się nad tą bielą w meblach, ale nie lubię białych ścian, więc może jakiś jasny brąz?

przedpokoj-jordbarpiken.blogspot.no-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zwracam się do Was o radę. Tym razem chodzi o salon połączony z jadalnią i z otwartą kuchnią. Tak jak wcześniej wspominałam meble w kuchni biało brązowe (dębowe). Żeby nie było za dużo postanowiłam, że mebelki w salonie (komoda, witryna, stół jadalniany) będą w kolorze dolnych szafek kuchennych. Do tego szary narożnik. Nie mam jeszcze pomysłu na krzesła. Może też szare? Ale ważniejszy problem to jaki kolor ścian? Myślę o jasno szarym, ale przydałby się jakiś akcent kolorystyczny na ściance pod TV. Co powiecie o czerwieni? Takiej wpadającej w bordo. Albo fiolet? Jak myślicie to dobry pomysł? Tylko co z dodatkami żeby nie przesadzić? I jaki kolor oświetlenia? Chciałam kremowe kinkiety i lampę nad stół w takim samym kolorze, ale boję się, że będzie za dużo koloru. Będę wdzięczna za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz kolor ścian w kuchni?

 

Masz kolor dębu i biały.

 

Chcesz wprowadzić szary, bordo i jeszcze kremowy.

 

Osobom mającym problem w ustalaniu kolorystyki zawsze radę poszukać sobie w necie salonu o podobnej kolorystyce, jaka im się marzy. Wtedy zobaczą czy to będzie wyglądać ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...