Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy z ustawieniem ścian.


diktro

Recommended Posts

Witajcie bardzo serdecznie.

 

Jest to mój pierwszy post na forum gdyż zaczynam wykańczanie domu i przyda mi się wasze doświadczenie w tych tematach. Także witajcie :D

 

Mój problem polega na ustawieniu ścian w domu o wymiarach 13,2m x 8,6m. Mam już zrobione otwory okienne, ale w razie czego można zmienić dany układ okien :)

 

Planuje jeszcze rozbudować dom o pomieszczenie "dobudówkę" i "hol wejściowy" W załączniku zdjęcie z wymiarami po rozbudowie.

 

Cały czas nad tym myślę i jakoś trudno mi wymyślić coś fajnego.

Chcę mieć kuchnię ze spiżarką otwartą na salon lub w częściowej zabudowie, trzy pokoje z czego mój najlepiej jakby miał własną łazienkę i garderobę. Dodatkowo jedna łazienka dla wszystkich i garderoba. Kotłownia o wymiarach około 3x 3m gdyż będe miał bufor + zbiornik na c.w.u i piec.

 

Pozdrawiam.

 

plan.jpg

plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma jeszcze: wod-kan jak i elektryka oraz komin dowolny układ.

 

Myślałem, żeby w dobudówce zrobić salon przechodni z otworami po oknach, ewentualnie bardziej je poszerzyć żeby światło wpadało.

 

Na każdej ścianie planuje zrobić okno 150x150 bądź większe.

 

Hol wejściowy będzie w pełni przeszklony będzie to tz. "ogród zimowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie jest południe ,ten hol wejściowy to spory.Gdzie ma być dokładnie wejście do domu.Próbowałam to wszystko pomieścić i ledwo mi się udało,oczywiście to tak poglądowo biorąc pod uwagę że weranda od południa.

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5445153/398074/eeeeeeeeeeeeeeee.jpg

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5445153/184391/fdfyt77.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia coś innego. Autor chce rozbudowywac posiadany budynek bez architekta? Architekt i tak musi rozrysowac ściany, piony, wentylację, by dokumentację mozna było nazwać "projektem budowalnym". Inaczej nie uzyska pozwolenia na rozbudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...