Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szafa w przedpokoju prośba o pomoc


vi7o

Recommended Posts

Witam,

to mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać.

 

Wraz z rodziną planujemy przeprowadzić się do większego mieszkania. Mamy problem ze znalezieniem miejsca w przedpokoju na szafę na ubrania, kurtki. Poniżej przesyłam skan z planem mieszkania. Jest możliwość przesuwania ścianek, natomiast małe pokoje odpadają, gdyż są zarezerwowane dla dzieci:)

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc i pomysły.

 

0_3e1f486e6221026973ac9e5689e9f7aed2138076.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje:)

 

a co sądzicie o ściance między kuchnią a przedpokojem gdzie z jednej strony mam szafe a z drugiej zabudowę kuchenną do sufitu. Musiałem tę ściankę przesunąć kosztem kuchni, więc dodałem mini wyspę jako kontynuację blatu. Wejście do małego pokoju również musiałem przesunąć w prawo.

 

Kinka Twój pomysł z szafą w przedpokoju super, tylko boje się pomniejszenia małego pokoju który ma tylko 11.3 m. Gdyby to było kosztem drugiego, małego pokoju to bym się nie zastanawiał:)

 

Scan-002-9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal sa dwa pokoje, tyle, że w innym miejscu

więc nie rozumiem problemu.

Umiesciłam łóżko małżeńskie tylko dlatego, że takie było wrysowane w jednym z pokoi w oryginalnym projekcie.

 

Zmiany polegają na zburzeniu ścian działowych - nie ma ingerencji w elementy konstrukcyjne budynku. Przeniesienie kuchni to tylko lekkie przesunięcie rur wod-kan - zamiast wyjść z lewej strony patrząc od pionu, sa po prawej stronie. Zgoda dewelopera nie jest potrzebna.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro salon ma być jednocześnie Waszą(rodziców) sypialnią to wypadałoby zadbać o trochę intymności - możliwość zamknięcia pokoju i zarazem niezależne wejście do kuchni. W Twoim projekcie z wykrojoną z kuchni wneką na szafę przejście między wysoką zabudową a półwyspem wydaje się za ciasne.

1)Szafę przedpokojową najprościej wykroić z pokoju obok łazienki(jak to już kinka narysowała) - przykładowo szafa o długości 1,5m zmniejszy ten pokój o zaledwie 1m2.

1.jpg

2)Jeśliby Wam zależało na naprawdę dużej szafie to można przenieść wejście do tego pokoju przy łazience i wtedy szafa może mieć nawet ok.2,6-2,7m. Oba pokoje mają mniej więcej takie same wymiary, powierzchnia ok.9,8m2(tak na oko) i żeby nie tracić miejsca drzwi sa na skośnych ściankach. Ustawienie mebli przykładowe, okna chyba są od podłogi ale w ostateczności można pod nimi postawić biurka, szafy 120cm.

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Elfir jest świetny! Ja bym jeszcze tylko - o ile to by było możliwe - pomyślała nad zamianą łazienki z kuchnią, to znaczy przesunięcie kuchni blisko wejścia. To jest moim zdaniem praktyczne, bo i tak przeważnie wchodząc do domu idzie się od razu do kuchni zanieść torby itd. :)

 

 

To juz wymagaloby sprawdzenia, czy przekroje kanalizacji kluchennej odpowiadają tej w łazience. Zwykle są weższe i nie wolno podłączać sedesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro salon ma być jednocześnie Waszą(rodziców) sypialnią to wypadałoby zadbać o trochę intymności - możliwość zamknięcia pokoju i zarazem niezależne wejście do kuchni. W Twoim projekcie z wykrojoną z kuchni wneką na szafę przejście między wysoką zabudową a półwyspem wydaje się za ciasne.

1)Szafę przedpokojową najprościej wykroić z pokoju obok łazienki(jak to już kinka narysowała) - przykładowo szafa o długości 1,5m zmniejszy ten pokój o zaledwie 1m2.

[ATTACH=CONFIG]295052[/ATTACH]

2)Jeśliby Wam zależało na naprawdę dużej szafie to można przenieść wejście do tego pokoju przy łazience i wtedy szafa może mieć nawet ok.2,6-2,7m. Oba pokoje mają mniej więcej takie same wymiary, powierzchnia ok.9,8m2(tak na oko) i żeby nie tracić miejsca drzwi sa na skośnych ściankach. Ustawienie mebli przykładowe, okna chyba są od podłogi ale w ostateczności można pod nimi postawić biurka, szafy 120cm.

[ATTACH=CONFIG]295053[/ATTACH]

 

Dziękuję alicyja, mam pytanie skąd wzięłaś powierzchnię 9.8m2 dla pokoi? wg planu developera większy pokój ma ok 13m2 a drugi ok 11m2

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,8m2 mają pokoje na mojej drugiej propozycji czyli po zmianach wprowadzonych do planu dewelopera - na oko bo na oryginalnym rzucie wymiarow brak. Przyjęłam, że pokój przy kuchni ma szerokość 300cm i do tej samej szerokości zwężony został pokój przy łazience - jego ściana od strony przedpokoju jest przesunięta (żeby uzyskać wnękę na szafę) i znajduje się w jednej linii ze ścianą kuchni. Ściana między pokojami jest też przesunięta i akurat wyszło tak, że oba pokoje mają mniej więcej taką samą długość, ok.340cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...