Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rysuję dom-zwariowałam, bo się kompletnie nie znam–moja droga do proj.indywidualnego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol2: hahahhaha, pewnie dziewczyny:) Już dziś zapraszam:D:D

 

Kasieńko - biało-czarny miks piękny, tylko nie mogę dojrzeć kominka - ale schody cudne:)

Dla chłopaków byłaby frajda nie z tej ziemi - nie szkodzi, że ja bym przedwcześnie osiwiała - ale moja szklana konstrukcja schodów wiszących "w powietrzu" nie pasuje do liny.

No - ale mogę im linę zrobić z antresoli do jadalni - albo od razu zjeżdżalnie - będą zachwyceni:lol2:

 

Martuś - a pewnie, że możemy urządzać - wizję mam, ale wizek brak;) bo ja cięgle nie wiem, ale chyba cad decor wygra:yes:

 

dziękuję Tomkowa, że we mnie wierzysz:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz tę linę, to moje dziecko chyba się do Ciebie przeprowadzi. Uwielbia ścianki, parki linowe itp. W wieku 6 lat fruwała na wysokości 13 m na trasie dla dorosłych w Zakopanem, a ja z przyjaciółką szłam dołem i się modliłam;)

Napisz, co planujesz w kuchni. Z czego fronty, blaty, co tam ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu...ale gdzie jest TO miejsce?

 

Marta - no to mogą sobie podać ręce nasze dzieci - moi też uwielbiają part linkowy, a póki co bujają się w domu na piętrusie;) Oczywiście lina Tarzana to żart - chyba bym ze strachu umarła, jakby zaczęli schodzić z piętra NIE schodami;)

 

A kuchnia obowiązkowo jasna - pomysł jest na białą wysoką zabudowę, blaty betonowe. Wysokie ścienne szafki nad wyspą (będą stały na blacie z wyjątkiem jednej, która się zwiesi za wyspą) białe. No i nie wiem co z szafkami podblatowymi - jeśli będą białe - to będzie nudno. Zatem będą w kolorze blatu, czyli betonowe.

Druga opcja to wysoka zabudowa biała i białe blaty, reszta w fakturze betonu - ale nie wiem, czy mi się chce mieć białe blaty:rolleyes:

 

A może jeszcze inaczej....?;)

 

Generalnie całe wnętrze chciałam jasne, a ponieważ mój mąż nie chce to muszę powstawiać pewne elementy ciemne. I stąd kolorystyka: biel, bardzo jasne bielone drewno, beton, jasny-blady róż (w dodatkach, hahahah) i ciemny antracytowy granat, na pewno ściana tv, kominek. Może ten granat przenieść też do kuchni na szafki "nawyspowe"

ależ mi brakuje już tego programu:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie wyobrazić moduł schody–komin jako wydzieloną część z tych zdjęć. Da się nim wtedy kręcić wokół osi pionowej. Można też zrobić odbicie lustrzane.

Kominek można umieścić centralnie na głównej płaszczyźnie komina, ale wtedy wejście na schody trzeba zrobić od strony salonu. IMG_8103b_full2.jpg

Druga opcja to postawić bryłę kominka prostopadle do komina. IMG_8139_full2.jpg

Trzecia – pod dolnym biegiem schodów (czerwony). Ta jest chyba najłatwiejsza do rozwiązania u Ciebie. IMG_8102_proxeiro_full2.jpg IMG_8109_full2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostopadle najmniej mi się podoba.

Opcja 1 z wejściem z salonu też nie bardzo - zatem zostaje trzecia, pod dolnym biegiem schodów - chociaż można by zacząć schody dużo wcześniej, tak, aby nad kominkiem wypadły w wyższym położeniu (zdj.3).

Dolny bieg zawiesić na szybach i zakręcić wokół komina - dostęp do kominka byłby wygodniejszy niż pod niskimi schodami:) - zdjęcie przypięte

:D

 

Mam już pierwszą wycenę schodów - czy dobrze myślę, że kominek+schody należałoby projektować jednocześnie, tzn panowie powinni być w kontakcie?

Czy można zaprojektować schody, albo kominek, a drugi się wpasuje, dostosuje?

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko, Domi - specjalnie dla Was - ostatnia wersja z raczej gotową kuchnią:)

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/0001_zpsl93snedu.jpg

 

drewniane wertikale zamierzam zamknąć w narożniku garderoby:D

Dzięki zamianie wiatrołapu z garderobą powstała spiżarnia, której nie potrzebuję, ale wykorzystam na segregowane odpady, może miotły:)

Cieszę się natomiast z dodatkowej przechowali obok wc:)

 

Zamień miejscami wc z małą przechowalnią. Obecnie kibelek jest za blisko salonu i będzie słychać co się w nim dzieje ;)

Hmmm.... Ana, a możesz wrzucić rysunek z wymiarami pomieszczeń??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to mało reprezentacyjne wejście do salonu w tym układzie jest.

 

Spiżarnia to dobra rzecz - nie dlatego by trzymać w niej worki z ziemniakami i słoiki z zaprawami, ale dlatego, ze zabudowa spiżarni jest o wiele tańsza niż szafki do kuchni. A można tam umieścić wszystkie sporadycznie wykorzystywane rzeczy - do zastawy wyciąganej jedynie na święta, po blachy, wielkie gary i worki z karmą dla psa.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss - pewnie - zamienię, aczkolwiek zależało mi aby wejście do wc było vis a vis pralni ze względu na bieganie z pojemnikiem wody od suszarki bębnowej - no ale można to przecież rozwiązać inaczej.

Wielkości pomieszczeń wrzucę:)

 

Elfir - pamiętaj, że schody nie stanowią bariery dla oka, bo założenie jest na schody niewidzialne;), zatem salon będzie widoczny właściwie po wyjściu z wiatrołapu, a z drugiej strony sam wiatrołap i wejście jest ciut na uboczu. Mnie się podoba:)

Masz rację ze spiżarnią - o karmie psiej i kociej nie pomyślałam, a pewnie zwierz nadal będzie:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w pralni musisz mieć odpływ :) Zrób sobie mały zlew roboczy. U mnie się przydaje nawet trochę większy, bo czasem coś muszę namoczyć, a misek nie lubię.

 

A przy okazji zrób też zlewozmywak w garażu i jeszcze jedno miejsce z wodą w pomieszczeniu ogrodniczym. KALOSZE bardzo żle robią podłogom w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w pralni musisz mieć odpływ :) Zrób sobie mały zlew roboczy. U mnie się przydaje nawet trochę większy, bo czasem coś muszę namoczyć, a misek nie lubię.

 

A przy okazji zrób też zlewozmywak w garażu i jeszcze jedno miejsce z wodą w pomieszczeniu ogrodniczym. KALOSZE bardzo żle robią podłogom w domu :)

Kasiu,

dałaś mi do myślenia z tymi kaloszami :) ja planuję 3 kurki na zewnątrz domu, przydadzą się też na opłukanie kaloszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz Ania, ile jeszcze rzeczy będziesz przechowywać w spiżarni/skrytce :)

Ania, naprawdę chciałaś latać do łazienki z tą wodą z suszarki? Zrób koniecznie ten zlew - ja planuję w pralnio - suszarni nawet taką płytką, niewielką wannę gospodarczą do mycia zabłoconych butów, wypłukania wiaderka, czy kąpieli psa właśnie. Wyczytałam o tym w wątku z poradami. I o tysiącu innych udogodnień, jak np. szufelka elektryczna we wiatrołapie, gniazdko podłogowe w salonie (choinka) itp., itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...