Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

UPS do thessli airpack home 400v (model 2020 tzn bez udziwnień entalpicznych itd).

 

Chciałem sobie dokupić upsa do reku i zastanawiam sie jaki wziać. Może ktos pomóć ?

Mierzyliście ile na maxa żre prądu ? Oczywiście mam na myśli max przepływu bez nagrzewnicy.

 

Dzięki

Edytowane przez dpo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak mnie naszło na sprawdzenie po zgłębianiu tematu upsa pod zamrażarkę - niby sa one nowoczesne i energooszczędne ale ..... rozruchowy prąd mają 10 X znamionowy !!

To żeby nie padła musi miec upsa 2500VA - czyli ponad tysiaka :(

Kupa tematów na elektrodzie.

To się raczej nie kalkuluje i lepiej żarcie stracić (taniej wyjdzie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wówczas UPSa, który jest przystosowany do pracy z obciążeniami takimi jak właśnie sprężarki w lodówkach. One nie muszą mieć wysokich VA, a wystarczy żeby się nie przeciążały przez 2-3 sekundy przy starcie sprężarki. Później przecież taka sprężarka bierze np. 100-200W, nie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...., ale czy jest sens trzymać wentylację pod UPS?

 

Wydaje mi się że warto - jakby przerwa była dłużej niż kilka godzin, to wietrzyć przecież trzeba i tak, a otwierać okna po to, to same straty (na pewno większe niż na upsie podtrzymującym reku) Ja mam chatę na prąd więc grzania też nie będzie - na szczeście mocno ocieplony to i swieczkami dam radę sypialnie ogrzac :).

UPS mały byle uciągnął wietrzenie - bez grzałki. Zawsze można odczekać aż się sam rozmrozi - u mnie za zachodzie zimy liche więc da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się to naprawdę rzadko, ale czy jest sens trzymać wentylację pod UPS?

 

Jak masz grzałkę, to bym nie podpinał na stałe, bo może wyssać UPSa szybko albo wyłączyć, jak jego moc będzie za mała.

Ja mam w zasięgu kabla UPS - ale nie podpinam. Jakby przerwa była długa i inne urządzenia jeszcze by nie wyssały UPSa do końca, to bym podpiął (jakbym miał grzałkę, to najpierw bym ją zdezaktywował labo odpiął).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Padł mi wentylator wywiewny :( Gdzie mogę kupić taki wentylator lub sam silnik? Jego oznaczenia to EBMPAPST K3G190-RG19-19.

 

[ATTACH=CONFIG]460940[/ATTACH]

 

To wentylator dla producenta tzw. OEM - identycznego raczej nie kupisz.

Niemniej, zastąpisz go każdym innym K3G190 o prędkości obrotowej 3635

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...