Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam Airpacka4 z odzyskiem. Rozumie, że jeżeli posiadam kod, to regulacje przeprowadzę z poziomu panelu w trybie serwisowym ?

Co do ocieplenia to bardziej mi chodziło o to czy jest sens kłaść kolejne 10cm i trochę polepszyć sprawność, czy idąc w koszta pianować dach i uratować sytuację ?

 

Jak masz ustawiony ERV?

Masz do dyspozycji wył, tryb 1 i tryb 2

w trybie serwisowym możesz zmieniać temperatury dla tryb 1 i 2

Jest to różnica między wywiewem a nawiewem, rekuperator dodatkową grzałką na nawiewie będzie dogrzewać powietrze.

Jak masz możliwość to sprawdź na anemostacie jaka jest temperatura powietrza nawiewanego i porównaj z pomiarem temperatury w rekuperatorze i będziesz miał odpowiedź, czy jest sens docieplać.

Nie ma cudów, Entalpia ma mniejszą zdolność odzysku ciepła niż klasyczny, ale nie ma zimą lipy z suchym powietrzem w domu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloze chyba osobny watek bo dokonalem odkrycia co to jest ta postac zelowa, pobralem probke wody z samego syfonu od nawilzacza umecto i widac jak skrawki tego papierowego filtra spadaj z woda tzn ze jest to celuloza ktora nie rozpuszcza sie w wodzie. Jesli tak to jest wada technologiczna wanas umecto tego pada do rozsaczania. Doprowadzilo to mnie do katastrofy w kotlowni bo porzadnie przez to zalalo. Zglaszam to do proudcenta.

 

Ja bym poprosił producenta o atest PZH tego wkładu.

Ta mata stwarza idealne warunki do rozwoju biologii.

A żelowa konsystencja w odpływie tylko to potwierdza, że coś tam zaczyna "rosnąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawiony ERV?

Masz do dyspozycji wył, tryb 1 i tryb 2

w trybie serwisowym możesz zmieniać temperatury dla tryb 1 i 2

Jest to różnica między wywiewem a nawiewem, rekuperator dodatkową grzałką na nawiewie będzie dogrzewać powietrze.

 

Ustawiłem tryb pierwszy, nie wiem czy jest sens dogrzewać powietrze rekuperatorem.

Nie wiem czy dobrze myślę,ale jak już mam dogrzać to chyba lepiej uzupełnić straty dogrzewając PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 months później...

Witam wszystkich, serdecznie. wracam na forum po kilku latach nieobecności ( mieszkam od połowy 2019). Mam Airpack 300h. Do dziś nie było żadnych problemów, reku działał jak należy, filtry wymieniam regularnie. Używam 2x G4 jako wstępny w dodatkowej skrzynce, potem domowej roboty węglowy i znowu g4 w reku, bo smog nieznośny, w domu miałem krematorium ( używam 15 litrów węgla aktywnego z all....o na wsyp/2 x roku wymiana).

 

Niestety dziś po wymianie wszystkich filtrów i włączeniu reku, wyskoczył błąd S30 ( nawiew). Po sprawdzeniu okazuje się, że wentylator nie działa, choć pod ręką kręci się ładnie. Mój serwisant sugeruje, że to albo wentylator albo płyta główna. Dodam tylko, że bezpieczniki całe. miał ktoś z was taki problem? wentylacja działa od ok 7 lat, z tego 2 lata na trybie pusty dom , puki nie mieszkaliśmy. Z serwisem będę kontaktował się w poniedziałek , zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę dokupię coś w klasie M/F. Filtr domowej roboty więc obarczony błędami, wiec krytykę przyjmuje z pokorą. Ale czy nie działa już po kilku tygodniach? Wsadu jest ok 20 litrów , zapachy filtruje skutecznie przez ok 3 mc sezonu zimowego. Smoły z dymu w rekuperatorze brak, Zapachu komina w reku brak. Zasyp wymieniam sam po ok 3 mc. i od lutego wystarczy do maja, oczywiście wszystko zależy od wilgotności i temp. na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator mechanicznie sprawny - uzwojenie ok, łożysko sprawne. Wstępnie wykluczona awaria płyty głównej. Zostaje jakaś pierdoła za 50 groszy na jednej z dwóch płytek w silniku wentylatora. Po zamianie gniazd zasilania efekt ten sam . Wentylator tylko dyga i koniec. Wstępnie słyszałem że regenerowany 800 PLN nowy 1800 PLN. Dam znać jak się to skończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

[ATTACH=CONFIG]467066[/ATTACH]

 

U mnie padł sterownik Air++. Z wymiany gwarancyjnej dostałem nową wersję sterownika. Stara wersja była wykonana tak jak być powinna. Nowa na drukarce 3D. Serwisant z thessla green dziwi się mojemu zdziwieniu i nie rozumie dlaczego uważam to za rozwiązanie garażowe :)

Już myślałem że ta firma bardziej mnie nie zaskoczy.

Wcześniej nie mogli zrozumieć że błędnie wykrywają montaż nowego filtra podczas wymiany prefiltra. W menu powinna być opcja zgłoszenia montażu nowego filtra, natomiast obecnie sterownik próbuje "inteligentnie" wykrywać nowy filtr i nie bardzo mu to wychodzi. Serwisant z thessli oczywiście nie jest w stanie zrozumieć tego problemu. Może ktoś ma patent na wymiane prefiltra tak aby reku nie rozpoznał tej operacji jako montaż nowego filtra ?

 

Mój reku to airpack4 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...