Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy posiadając rekuperator (WANAS) w garażu - czerpnia i wyrzutnia powinny być od siebie w odległości minimum 3m. Sugestia instalatora. Najprawdopodobniej zdecyduje się na Wanas, sąsiad posiada i jest bardzo zadowolony - urządzenie ciche i energooszczędne.

 

4 posty, 4 spamy. Podziwiam cierpliwosc moderatora, byc moze brak mu czasu na czytanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pokaz proszę ustawienia Bypass w tym okresie :)

 

Z tego co pamiętam: temperatura chłodzenia "22" oraz "tryb 1". Reszta ustawień jest nieistotna w tym kontekście.

 

No bo ten sterownik Air++ nie pokazuje tego.

Sprawdziłem - u mnie też nie widać.

 

Wydaje mi się, że w menu instalatora można do tej temperatury się dogrzebać, bo termometr tam jest (o ile dobrze pamiętam ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich

 

Od 2 tygodni posiadam rekuperacje thesslagrenn airpactk home h i do wczoraj wszystko działało prawidłowo, teraz pojawił się problem polegający na tym że

1. nie mogę ustawić godziny

2. w przypadku włączenia harmonogramu auto reku tak jakby się wyłącza (zdjęcie 1)

 

Gdy włączę tryb manualny tak jak by wszystko było ok reku działa Zdjęcie 2

Przy czym godzina na tym zdjęciu nr 2 jest nieprawidłowa

 

Po czym jak znów przełączę na auto wyświetla się taki stan zdjęcie 3 i po kilku sekundach wraca tak jak na zdjęciu 1

 

Przy ustawieniu daty i godziny po naciśnięciu zatwierdź reku się tak jakby wyłącza i godzina i data się nie zmieniają.

Również gdy klikam wietrzenie w trybie auto nic się nie dzieje

Proszę o pomoc czym to jest spowodowane i jak to ustawić aby działałozdjecie 1.jpgzdjecie 2.jpgzdjecie 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem prośbę do Thesli żeby technik podjechał zaktualizować panel Air++ do białej wersji jak będzie w okolicy albo żeby dali znać czy mogę im go wysłać paczką w tym celu. Odpisali, że w przyszłym tygodniu dają znać co i jak. Zobaczymy.

Jak odłączysz i wyślesz to tydzień będziesz bez reku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć. Od wczoraj mam reku Air Pack 400 z CF modułem. Nawiewy 7 szt a wyciągi 8 szt. 4 osoby. Czerpnia i wyrzutnia od wschodu pod dachem. Mam na początek dwa pytania. 1. Czy temperatura zewnętrzna na reku jaką pokazuje jest istotna, brana pod uwagę przez sterownik?

2. Harmonogram mam lato i od rana ok 6 godz po nocy jest dwu godzinny przewiew. Niestety słońce dokładnie świeci na czerpnie. Jak to lepiej ustawić? Później mam od 8 do 22 godz- 30 %(126m3/h) z jednym 10 minutowym przewietrzeniem 100%(420m3/h) około 18 godz i na noc 25%. Baypass aktywny. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Harmonogram mam lato i od rana ok 6 godz po nocy jest dwu godzinny przewiew. Niestety słońce dokładnie świeci na czerpnie. Jak to lepiej ustawić? Później mam od 8 do 22 godz- 30 %(126m3/h) z jednym 10 minutowym przewietrzeniem 100%(420m3/h) około 18 godz i na noc 25%. Baypass aktywny. Pozdr

 

Jak nikogo nie ma w domu to ustaw na minimum. W nocy (zwłaszcza, jak dni są upalne a noce chłodne) ustaw wyższy bieg - 60% albo więcej. Dobrze byłoby sprawdzić, jakie masz stężenie CO2 w sypialniach i od tego uzależnić intensywność wentylacji. Ekstra wietrzenia nie ma sensu robić z automatu (no, może ok. 21-22 na początku wieczornych chłodów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku lecę tak:

 

Zima - noc 25%, dzień 30%, trzy 7 minutowe wietrzenia rano, po południu i wieczorem

Lato - noc 40%, dzień 25%, jedno krótkie wietrzenie rano (w sumie zbędne bo po nocy nic nie daje ale ciągle zapominam wyłączyć) i jedno dłuższe wieczorem po kąpielach. Jak jest przyjemna nocka ponizej 17C to uchylam okna, klikam manual na 65% i zaznaczam otwarte okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...