Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

No to wychodzi na to, że moja instalacja ma koło 100Pa (592m3) mając w układzie sporo miejsce gdzie może być spadek:

- filtr kieszeniowy G4

- chłodnica glikolowa

- filtr kieszeniowy F8

- nawilżacz kanałowy

 

Wygląda, że zwiększenie średnic i maksymalne zwolnienie strumienia dało rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A.da się sprawdzić opory w urządzeniu? 50mm pe flex na stropie 4 rurki na anemostat i nawiew i wywiew. Na górze pod jętkami 3x75 nawiew i wywiew. Nie pamiętam czy do niektórych anemostatow nie szło 2x75. Na dole też chyba do jednego było 3x50

Nie napisałeś ile nawiewów, ile wywiewów, ale jeśli te same przekroje do jednych i drugich, a wywiewnych jest zazwyczaj dużo mniej to może na wywiewie jest wąskie gardło. A może przy regulacji na anemostatach wszystko zostało 'skręcone' za bardzo.

Oczywiście filtry masz sprawdzone, wymienione - bo ja się nabrałem na dobrze wyglądający filtr na wywiewie, który jednak był zapchany, wyciągnij filtry i zobacz ile poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wkrótce czeka mnie montaż AP 400V z CF.

Na co zwrócić szczególną uwagę - prosiłbym o parę podpowiedzi?

Robi firma - ponoć dobra - ale sami wiecie jak to bywa.

 

Jakies specjalne ustawienia poprosić ? (myslałem o ustawieniu czujnika temp zewn na -3*C, bo ktos podawał, że rzadko się załącza grzałka wtedy a ciągle jest to bezpieczne dla reku).

Edytowane przez dpo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kurczę nieciekawie się robi. Czujnik temp zewnętrznej który zakupiłem we Wrześniu chyba znów zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Dziś w środku dnia pokazywał 1.9C gdy na zewnątrz było ok 16C, obecnie pokazuje 0.8C gdy na zewnątrz jest 6C. Czekam na odpowiedź Thessli ale zaczyna mnie to lekko drażnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest jedna wersja. Centrala ma dostęp do filtrów z dwóch stron - po prostu można ją obrócić o 180 stopni. Tak samo w przypadku AirPack4 i Home. Warto zwrócić uwagę aby był dostęp serwisowy 50cm w AirPack4 od góry a w Home V z boku od którego będzie skrzynka z elektroniką która jest przy nawiewie i wywiewie ;)

 

Dzięki, już rozmawiałem na ten temat z technicznym od Thessli.

Generalnie czekam, bo mają obsuwę, a chcę zobaczyć po ile będzie chodził z entalpijnym, który ponoć na początku maja ma się pojawić. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Jeszcze mały update. W projekcie mam nawiew 390 oraz wywiew 370. Prawdopodobnie instalator takich parametrów użył do kalibracji modułu CF. Przy takim założeniu 395vs355 wygląda już lepiej. Pytanie tylko czy lepiej trzymać się założeń projektowych czy jednak dążyć przy pomocy modułu CF do jak najbardziej zbilansowanych przepływów i skalibrować CF ponownie ustawiając zakładane nominalne przepływy takie same. np 370 na 370?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jednak dążyć przy pomocy modułu CF do jak najbardziej zbilansowanych przepływów i skalibrować CF ponownie ustawiając zakładane nominalne przepływy takie same. np 370 na 370?

 

Zawsze w pomieszczeniach z nawiewem będziesz miał wyższe ciśnienie niż w pomieszczeniach z wywiewem. Inaczej nie byłoby ruchu powietrza.

W pomieszczeniu z wywiewem lepiej nie mieć niższego ciśnienia, niż na zewnątrz bo z dwojga złego lepiej, jak nieszczelnościami powietrze jest wywiewane, niż zaciągane. Dlatego należy ustawiać nieco większy nawiew, niż wywiew. A instalatorzy często robią odwrotnie, bo większy wywiew niż nawiew to szczęśliwy inwestor, że wybrał super rekuperator, bo ma wysoką sprawność (a dom zaciąga zimne powietrze wszelkimi nieszczelnościami bez żadnego ogrzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airpack 4 Enthalpy ma filtry kieszeniowe czy kasetowe? Jest w tym przypadku możliwość "dorabiania" sobie własnych filtrów z tkaniny "na metry"?

Ktoś z tu obecnych ma u siebie właśnie tą wersję z wymiennikiem entalpicznym? Jak to się sprawuje? Warte swojej ceny? Pytam bo cały czas się zastanawiam nad wyborem centrali, resztę instalacji chyba zaryzykuję i zrobię sam, wyjdzie na pewno taniej niż firmą.

Jak ten airpack4 enthalpy sprawuje się na tle takiego wanasa hi-tech z ERV i domekta r400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Padł mi czujnik temp nawiewu przed nagrzewnicą. Nowy już czeka na montaż ale gdybym miał to zrobić podręcznikowo tj, poprzez dojście do starego czujnika, rozwiercenie nitu i podmianę sondy to musiałbym zdjąć reku ze ściany w ciasnym miejscu obłożonym szafkami oraz odpiąć elastyczne kanały które mam przytwierdzone do króćców blachowkrętami i szczelnie zataśmowane ducktapem. Roboty na 5 godzin, plus pewnie elastyczne kanały do wymiany, a co najmniej skrócenia, bo to raczej nierozbieralne.

 

No i tak mnie naszło czy by nie wywiercić dziury na wylot w króćcu na wierzchu rekuperatora, nie wetknąć tam sondy i szczelnie zasilikonować. Byłby tylko kilka cm wyżej niż oryginalny czujnik więc odczyt nie powinien się zbytnio różnić, a roboty na 10-15 minut...

 

Jakieś sugestie / przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam Panów.

Mam krótkie pytanie. Planuję zakup AirPacka4 500h istalacja została wykonana parę lat temu w tym roku są środki na rekuperator.

Jesteście w stanie przybliżyć jakie jest średnie roczne zużycie energii przez takie urządzenie?

Chyba rzutem na taśmę zainwestuję w fotovoltaikę i chcę ją powiększyć o zapotrzebowanie na rekuperator.

Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Dzień dobry,

Panowie czy warto czekać na airpack4 w układzie V?

Obiecują od tamtego roku i nadal nie wypuścili nowej wersji. Rozważam zmianę firmy rekuperatora na inną.. Instalacja gotowa od pół roku to nie ma co założyć :(

 

Mam ten sam problem... czekam i czekam na 4 w wersji V. Ma ktoś jakieś info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...