Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć

 

Rok temu moj Home 400v nie dawał mi znać o zmianie filtrów i miałem tam dosłownie ptasie gniazdo (tak, że mi rzęził reku i to zwrociło moją uwagę)

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?233458-Rekuperator-ThesslaGreen-AirPack-400V-wymiana-do%C5%9Bwiadcze%C5%84-i-porady&p=8126845&viewfull=1#post8126845

Tydzień temu wymieniłem filtry sam z siebie i ...... wczoraj pojawił się trójkącik alarmu (e250 i e252) Filtry czyste, bo sprawdziłem ponownie i mam zagwozdkę co z tym zrobić. Przepływ mały, bo około 120m3 i jednostka bierze jakies 40watt. W instrukcji wyczytałem, żeby cyt " Należy wymienić filtry i przeprowadzić procedurę wymiany filtrów z poziomu dowolnego panelu"

W instrukcji nie mam nic o tym jaka to procedura, przy jednostce z automatyczną kontrolą filtrów. Wymieniłem tylko mate G4 na starych ramkach

Czujnika który by sugerował cenntrali wymianę całych ramek nie widzę, to skąd ten błąd ? Reku działa mimo błedu, kasowałem go już ze 3 razy. Ktoś może coś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Rok temu moj Home 400v nie dawał mi znać o zmianie filtrów i miałem tam dosłownie ptasie gniazdo (tak, że mi rzęził reku i to zwrociło moją uwagę)

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?233458-Rekuperator-ThesslaGreen-AirPack-400V-wymiana-do%C5%9Bwiadcze%C5%84-i-porady&p=8126845&viewfull=1#post8126845

Tydzień temu wymieniłem filtry sam z siebie i ...... wczoraj pojawił się trójkącik alarmu (e250 i e252) Filtry czyste, bo sprawdziłem ponownie i mam zagwozdkę co z tym zrobić. Przepływ mały, bo około 120m3 i jednostka bierze jakies 40watt. W instrukcji wyczytałem, żeby cyt " Należy wymienić filtry i przeprowadzić procedurę wymiany filtrów z poziomu dowolnego panelu"

W instrukcji nie mam nic o tym jaka to procedura, przy jednostce z automatyczną kontrolą filtrów. Wymieniłem tylko mate G4 na starych ramkach

Czujnika który by sugerował cenntrali wymianę całych ramek nie widzę, to skąd ten błąd ? Reku działa mimo błedu, kasowałem go już ze 3 razy. Ktoś może coś poradzić ?

 

Jest w air++ cos takiego jak kontrola filtrów. Spróbuj to nacisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymieniłeś te filtry czy tylko sama matę?

 

40w przy 120m3/h to bardzo dużo. U mnie bierze połowę tego.

 

G4 jako prefiltr ok, ale nie jako filtr właściwy.

 

Wyłączyłem go całkiem z gniazdka (zwsze robiłem wszystko na zatrzymanym ale pod napięciem) i błąd zniknął.

Teraz bierze mi 25w na 120m3.

Mam tylko g4 na czerpni i w tym standardowym filtrze g4 na wierzchu. Chyba żyję w relatywne czystym miejscu bo nie widzę by się coś brudziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie rejestrów modbus, kto tutaj napisał, że rejestr 23 (brak opisu w zestawieniu Thessli) to temperatura na wyrzucie.

W załączonym obrazku są odczyty z mojego rekuperatora (400h ERV)

Podkreślony odczyt to rejestr 23.

troszkę nie bardzo się chyba zgadza temperatura... chyba, że ERV ma coś innego pod tym rejestrem.odczyty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne reku niż z tematu bo AirPack4 h, ale może akurat znajdzie się jakiś magik, który coś podpowie.

Wyskoczył mi parę dni temu błąd braku lub nieprawidłowym filtrze wywiewu.

Filtry praktycznie nowe, kilka razy wyciągałem i wkładałem filtr, podmieniałem z tym od strony czerpni żadnych efektów.

Teraz po, którejś z prób uruchomienia mam komunika o braku filtrów ... :o

Mogę jeszcze sam coś próbować zdiagnozować ?

 

ps.

 

Sprawa rozwiązana, podejrzenie uszkodzenia czujnika przepływu, skończyło się na dmuchnięcie w przewody dochodzące do niego

Edytowane przez matyspio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie rejestrów modbus, kto tutaj napisał, że rejestr 23 (brak opisu w zestawieniu Thessli) to temperatura na wyrzucie.

W załączonym obrazku są odczyty z mojego rekuperatora (400h ERV)

Podkreślony odczyt to rejestr 23.

troszkę nie bardzo się chyba zgadza temperatura... chyba, że ERV ma coś innego pod tym rejestrem.[ATTACH=CONFIG]464043[/ATTACH]

 

Zdecydowanie nie wygląda to w tym przypadku jak temperatura wyrzutni. Ja mam AH 600 poprzedniej generacji i tam pokazuje właśnie temperatury wyrzutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam reku na nieocieplonym poddaszu, instalacja puszczona w 15 cm warstwie styropianu, przykryta drugą 10 cm warstwą.

Nawiewało mi tak zazwyczaj 14-15 C, wczoraj po kalibracji wykonanej przez serwis mam już tylko 12C.

Po pierwsze co mogę zrobić, żeby chociaż samymi ustawieniami wrócić do tych 15C ?

Po drugie czy jest sens kłaść jeszcze jedną warstwę styropianu, czy tylko pianowanie dachu mnie ratuje, żeby odzysk był na akceptowalnym poziomie ... ?

Edytowane przez matyspio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co mogę zrobić, żeby chociaż samymi ustawieniami wrócić do tych 15C ?

 

Zmienić bilans, żeby więcej powietrza było wywiewanego, niż nawiewanego. Wtedy wyższa będzie temperatura nawiewu - ale wszystkie nieszczelności będą zaciągały z zewnątrz powietrze bez żadnego ogrzania (cudów nie ma - bilans całego budynku musi być na zero).

Jak nie masz odzysku wilgoci to puść rekuperator na maksa na minutę czy dwie i sprawdź, czy pomogło. Jeżeli tak, to problemem jest zbierająca się w wymienniku woda i trzeba go regularnie przedmuchiwać.

Z jednej strony podniesienie obrotów na stałe może zmniejszyć czy całkiem zlikwidować problem zapychania wymiennika wodą, ale z drugiej im większe przepływy, tym mniejsza sprawność.

A jeżeli "przedmuchanie" nie pomoże, to może właśnie masz małą sprawność ze względu na (za) duże przepływy? Zmniejsz i sprawdź, jak to wpłynie na temperaturę. Przydałoby się z pomocą czujnika CO2 znaleźć najmniejsze przepływy, które zapewniają w danym czasie sensowne stężenie CO2 w najbardziej obciążonym w danym czasie pomieszczeniu (max 800-1000ppm).

 

Po drugie czy jest sens kłaść jeszcze jedną warstwę styropianu, czy tylko pianowanie dachu mnie ratuje, żeby odzysk był na akceptowalnym poziomie ... ?

 

Jak nad rurą masz z 11cm styropianu to jest minimum. Ja bym z 10 dołożył ja masz miejsce.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Airpacka4 z odzyskiem. Rozumie, że jeżeli posiadam kod, to regulacje przeprowadzę z poziomu panelu w trybie serwisowym ?

Co do ocieplenia to bardziej mi chodziło o to czy jest sens kłaść kolejne 10cm i trochę polepszyć sprawność, czy idąc w koszta pianować dach i uratować sytuację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz moze malo spotykana ale po dzialajcej od 5 m-c rekuperacji niespodziewalbym sie…zachodze do kotlowni a tam plama z wody doslownie mokro.Okazuje sie ze wywalilo skropliny rekuperatorem poprzez zatkany odplyw. Co dziwne odplyw zatkal sie przezroczystym zelem jakas maz bezzwonna. Nic tylko podziwiac instalatora za odplyw. Nie sadzilem ze moze cos takiego urosnac w rurkach wciaz sie zastanawiam jak????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloze chyba osobny watek bo dokonalem odkrycia co to jest ta postac zelowa, pobralem probke wody z samego syfonu od nawilzacza umecto i widac jak skrawki tego papierowego filtra spadaj z woda tzn ze jest to celuloza ktora nie rozpuszcza sie w wodzie. Jesli tak to jest wada technologiczna wanas umecto tego pada do rozsaczania. Doprowadzilo to mnie do katastrofy w kotlowni bo porzadnie przez to zalalo. Zglaszam to do proudcenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wspolny odplyw i na koncu jest syfon a i syfon taki przeltowy jest na koncu nawilzacza . Ewidentnie odrywa sie ten sziftowy papierowy pad i zapycha syfon (to w syfonie to narasta)wykluczylem wode bo mam wode po lampie i tych kolumnach wiec taka jaka i pije.

Ile to pobiera energi to masz zrzut na fot z tego miesiaca.Mam temp ustawione grzalke tam na 17 stopni. https://imgupx.com/hpGkdtGC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...