Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zanim zaczniesz szukać dziury to:

1. Banalna sprawa ale czy na 100% masz zamknięte klapy te na magnesy które się zdejmuje do wymiany filtrów.

2. Sprawdź wydajność jeśli masz taką możliwość bezpośrednio na czerpni i wyrzutni a jeśli nie to będziesz musiał pobiegać z przyrządem pomiędzy anemostatami.

3. Szczelność połączeń przy skrzynkach rozdzielczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... centrala jest oczywiście z CF jaki już pisalem. Po wczorajszej kalibracji na GWC wyszła mi nominalna 240m3/h. Przy nawiewie wskazywalo 230m3/h - 10,0v a przy wywiewie 245m3/h - 9,4V. Sprawdzalem także bez GWC i wychodziło bardzo podobnie. Wcześniejsza kalibracja z przed pół roku wyszła nominalna na 275-280m3/h . Więc zaczęło mnie zastanawiać skąd taka różnica - czy to przez zabrudzenie filtrów? - filtry jeszcze nie zmieniane od 7mc a w domu trwają nieraz jeszcze jakieś prace wykończeniowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pokrywy to są zamknięte i nie zaglądałem po podłączeniu reku tam jeszcze. Jak sprawdzic wydajność na czerpni i wyrzutni a jak na anemostatach? Jaki przyrząd do tego potrzebny?...chętnie wszystko sprawdzę. Szczelności przy skrzynkach rozdzielczych raczej nie dam rady sprawdzić gdyż są zabudowane jedna para pod stropodachem gdzie nie mam dostępu a druga zalana w posadzce nad parterem. Wszystko było dodatkowo izolowane taśmami.

Największe prawdopodobieństwo to że mysz przegryzła rurę DEC wlasnie pod stropodachem bo są słabo porobione szczeliny wentylacyjne i mogła tam sie dostać. To jedyne co przychodzi mi do głowy...

Jak Wam dmucha z nawiewów na maksymalnym oraz na 60% - wydaje mi się że bardziej powinno dmuchać niż u mnie. Co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak filtry mają 7 m-cy to najwyższa pora do nich zajrzeć. A przyrząd do sprawdzania to takie mniej więcej cudo:

https://www.anemometry.eu/index.php/anemometr-testo417

Spróbuj wypożyczyć a jak się nie uda to pozostaje Ci jakiś instalator z tym urządzeniem.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry sprawdzone... raczej w nienagannym stanie...delikatnie szare się zrobily

 

To pozazdrościć jakości powietrza. Pracowały niby przez całą zimę? Gdy dookoła palą czym popadnie?

Albo coś nie tak z wydajnością. A może gdzieś zasysa powietrze z wnętrza domu, zamiast z czerpni i głównie mieli wewnętrznym (jak na zamkniętym obiegu w samochodzie)? Obadaj dokładnie drożność i szczelność całej instalacji.

 

A może problem wynika z oporów GWC? Jak jest zbudowany?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17st z gwc to chyba sporo za duzo... jutro sprawdze czy czasem nie pobiera powietrza z czerpni sciennej...moze przepustnica slabo zamyka. gwc z rury karbowanej fi 160 50mb do okoła domu na głebokości 2m

 

Liczył ktoś opory? To Tichelmann czy zwykłym ciągiem zakopana rura? Karbowana drenażowa, czy dedykowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...