Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Jakby nie to, że gwarancja jest tylko dla pierwszego właściciela, to pewnie dałbym się skusić. Chyba, że będzie <3K zł

 

Pytanie, czy zakup używanego Airpacka, to po prostu demontaż skrzynki z miejsca A i zamontowanie jej w miejscu B? A co do gwarancji, to czy nie obowiązuje jeszcze rękojmia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do osób które montowały system CF. Czy po zamontowaniu tego modułu robiliście jego skalowanie w zaawansowanym menu po wpisaniu kodu instalatora. U mnie po skalowaniu strasznie "rozjeżdżają" się współczynniki korekcji nawiewu i wywiewu. Wsp. nawiewu ustawia się na 80% a wywiewu na 120 %. Według mnie to nie do końca normalne, tym bardziej że skalowanie robi się z odłączonymi kanałami od rekuperatora . W konsekwencji tego podczas kalibracji zmierzone przepływy ( nawiew i wywiew ) różnią się pomiędzy sobą o 40 % pomimo tego ,że jest tyle samo nawiewów i wywiewów.

Czy ktoś może miał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zadzwonić do nich i się po prostu zapytać?

 

Mam pytanie do osób które montowały system CF. Czy po zamontowaniu tego modułu robiliście jego skalowanie w zaawansowanym menu po wpisaniu kodu instalatora. U mnie po skalowaniu strasznie "rozjeżdżają" się współczynniki korekcji nawiewu i wywiewu. Wsp. nawiewu ustawia się na 80% a wywiewu na 120 %. Według mnie to nie do końca normalne, tym bardziej że skalowanie robi się z odłączonymi kanałami od rekuperatora . W konsekwencji tego podczas kalibracji zmierzone przepływy ( nawiew i wywiew ) różnią się pomiędzy sobą o 40 % pomimo tego ,że jest tyle samo nawiewów i wywiewów.

Czy ktoś może miał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko wiem. Centrala fabrycznie ma wyskalowany moduł CF i drugi raz już się tego nie skaluje, gdyż nadpisują się współczynniki i wychodzą głupoty. Dostałem od producenta fabryczne zapisane współczynniki dla mojej centrali , wpisałem i teraz kalibracja wyszła poprawnie a wydatki nominalne są w okolicach 365 m3/h. Mam AirPacka 400 H. Edytowane przez Tomek2907
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Użytkowników forum.

Chociaż jestem posiadaczem centrali Thesslagreen 400V od 3 lat, to tak naprawdę dopiero przeglądając ten wątek na forum zdałem sobie sprawę, że chyba nie wykorzystuje w pełni, (a może właściwie) funkcji bypass. Dlatego chciałem zapytać jakie są zalecane ustawienia bypassu podczas lata/wysokich temperatur i zimą/podczas mrozów ? Chodzi mi tu głównie o parametry, jakie mogę ustawić na sterowniku Air++ , a mamy tam dokładnie 3 parametry do regulacji: Temperatura minimalna otwarcia BP, Temperatura grzania i Temperatura chłodzenie. Dodatkowo jakie zalecacie ustawienie % nawiewu/wywiewu i napięcia (ustawiane w trybie serwisowym sterownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tmin. w lecie na 10st, jesień i zima na 15st,

tchłodz. 21-22 st

tgrzan. 18-19 st.

tryb pracy 1 lub 2

 

napięci ustawia się podczas regulacji i tego nie ruszam - oczywiście pin mam ;)

 

Witam wszystkich Użytkowników forum.

Chociaż jestem posiadaczem centrali Thesslagreen 400V od 3 lat, to tak naprawdę dopiero przeglądając ten wątek na forum zdałem sobie sprawę, że chyba nie wykorzystuje w pełni, (a może właściwie) funkcji bypass. Dlatego chciałem zapytać jakie są zalecane ustawienia bypassu podczas lata/wysokich temperatur i zimą/podczas mrozów ? Chodzi mi tu głównie o parametry, jakie mogę ustawić na sterowniku Air++ , a mamy tam dokładnie 3 parametry do regulacji: Temperatura minimalna otwarcia BP, Temperatura grzania i Temperatura chłodzenie. Dodatkowo jakie zalecacie ustawienie % nawiewu/wywiewu i napięcia (ustawiane w trybie serwisowym sterownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie z tą regulacją to u mnie jest problem, bo tak naprawdę ekipa, która u mnie instalowała zrobiła to trochę "z marszu", czyli bez wnikania w szczegóły - działa ? działa, to dobrze, i tyle ich widzieli :confused:

Inna kwestia, że próbowałem bawić się samodzielnie tymi ustawieniami przy Bypassie, zwłaszcza latem, ale szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy, jedynie intensywność samego nawiewu coś daje, ale te wszystkie temperatury ?? nic.

Stąd też i moje zapytanie czy u was regulacja tymi temperaturami jest wyczuwalna w pomieszczeniach?

A jeszcze pytanie tak z ciekawości do bstach, czy mógłbyś podejrzeć jakie masz ustawione napięcie?

 

 

 

U mnie tmin. w lecie na 10st, jesień i zima na 15st,

tchłodz. 21-22 st

tgrzan. 18-19 st.

tryb pracy 1 lub 2

 

napięci ustawia się podczas regulacji i tego nie ruszam - oczywiście pin mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie z tą regulacją to u mnie jest problem, bo tak naprawdę ekipa, która u mnie instalowała zrobiła to trochę "z marszu", czyli bez wnikania w szczegóły - działa ? działa, to dobrze, i tyle ich widzieli :confused:

Inna kwestia, że próbowałem bawić się samodzielnie tymi ustawieniami przy Bypassie, zwłaszcza latem, ale szczerze mówiąc nie czułem żadnej różnicy, jedynie intensywność samego nawiewu coś daje, ale te wszystkie temperatury ?? nic.

Stąd też i moje zapytanie czy u was regulacja tymi temperaturami jest wyczuwalna w pomieszczeniach?

A jeszcze pytanie tak z ciekawości do bstach, czy mógłbyś podejrzeć jakie masz ustawione napięcie?

 

Masz CF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić filtry przed zimą, jak mam to zrobić aby było dobrze i ekonomicznie ? Gdzie najlepiej je kupić i jakie ? Temat pewnie był już poruszany, ale wątek ma prawie 70 stron i to co znalazłem było mocno nieaktualne.

 

Wprawdzie testy filtry przechodzą, wentylacja działa od lutego, ale wolę je wymienić profilaktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić filtry przed zimą, jak mam to zrobić aby było dobrze i ekonomicznie ? Gdzie najlepiej je kupić i jakie ? Temat pewnie był już poruszany, ale wątek ma prawie 70 stron i to co znalazłem było mocno nieaktualne.

 

Wprawdzie testy filtry przechodzą, wentylacja działa od lutego, ale wolę je wymienić profilaktycznie.

 

Najtaniej wymienić oryginalny na ramkę i tkaniny docinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wymienić oryginalny na ramkę i tkaniny docinać.

 

Chodzi o coś takiego ? Może masz namiar na sprawdzonego i polecanego sprzedawcę ?

 

https://www.ecofanet.com.pl/ramki-wklady-filtry-plaskie-cleanpad-frame-do-airpack-300400500-p-3251.html?gclid=CjwKCAjwranNBRBhEiwASu908E3cG46wnfI3lxqjwDYjVLJSezW8oFGNOViLyBqlMyIgUAOfEXH9kxoCOYoQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ozonował centralę /wentylację ?

 

Podobno firmy to robią, ja zrobiłem sam ozonator na podstawie generatora 10g. Tak się zastanawiam na ile to puścić, ile wietrzyć i czy coś może to uszkodzić.

 

Pytanie po co... Na nawiewie przy suchych higienicznych i jeszcze do tego antybakteryjnych przewodach nie ma prawa nic się dziać! Chyba, że chodzi Ci o wywiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...