Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Skąd wiesz czy wymiennik został uszkodzony czy nie? Skąd wiesz czy serwis olał sprawę czy nie. Przecież nie pisałem o tym, ale Ty wiesz najlepiej. I na koniec wielka prośba, przestań już ględzić że narzekam, bo ja opisuje rzeczywistość. Pozdrawiam.

 

Jakbyś wymiennik miał uszkodzony lub serwis by olał sprawę to byś to napisał na 1000%.

Kolejny raz napiszę, sprzedaj go i kup sobie jeden z tych co wymieniałeś.Pozdrawiam.

Edytowane przez rk80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam u siebie od poprzedniej jesieni 500 i nie narzekam. Mam wstępny filtr kanałowy, który wymieniam co 2-m-ce. Kupiłem rolkę tkaniny filtracyjnej na allegro za 50zł i wystarczy na 10 lat. Filtry wewnętrzne przerobiłem na płaskie i wymieniam co 2 miesiące. Dodatkowo jest GGWC. Nic nie zamarza, nic nie kapie, chodzi cicho. Odpukać w niemalowane- czego chcieć więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj. 650V. Ustawiona 100%=450m3.

 

reku2.jpg

 

 

Przy okazji odpowiedź od producenta na skaczącą sprawność:

 

1. SPRAWNOŚĆ
Tutaj mam problem ponieważ sprawność skacze w przeciągu krótkiego czasu. Mam 80% i po kilku godzinach 89% choć warunki niewiele się zmieniły. Po krótkim czasie znowu poniżej 80%.

Tak działa moduł CF, reaguje jak na wymienniku zgromadzi się woda która ogranicza przepływ ciepłego powietrza z domu co skutkuje spadkiem sprawności. Wtedy moduł CF zwiększa wydatek wentylatora wywiewnego, spycha wodę z wymiennika s sprawność wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI FORUMOWICZE,

już dwunasty raz dzieci z Ogniska Marymont przygotowały prace na aukcję. Są w tym roku też prace Tajemniczej Forumowiczki, które przesłała kartki do Ogniska.

Zapraszamy do licytowania.
Dzieci wiedzą, że my nie zawodzimy. M
ieć pod choinkę prace dziecka - t
o podnosi na sercu, to radość, to prawdziwe święto...

 

Aukcja trwa do 17 grudnia do godziny 22. A w poniedziałek wysyłamy prace.

 

http://forum.muratordom.pl/showthrea...-dzieci-zobacz
http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy

 

 

 

Pozdrawiam
a014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie tkaniny do filtrów kupujecie i czy składacie je z dwóch warstw? Ramki trzeba do tego dokupić czy ktoś może bawił się z przeróbka tych oryginalnych plisowanych ?

 

Czy taka tkanina będzie odpowiednia ?

http://allegro.pl/mata-wloknina-filtracyjna-g4-filtr-do-rekuperatora-i7053451414.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Możesz coś bliżej powiedzieć o tej naprawie co gdzie i jak?Bo chyba upaliłem wejścienl na płycie głównej źle podłączając kable do air ++

 

Żeby się upewnić że upaliłeś bufor na wejściu od Air++ w centrali czy może sterownik, możesz sprawdzić czy sterownik zadziała z drugim wejściem w centrali: AirB. Tylko nie wtykaj w AirS!

Można podpiąć się pod złącze AirB, ale jeśli masz moduł CF, będzie ono nieaktywne, trzeba wewnątrz odłączyć moduł CF.

Chyba też można podłączyć siępod złącze CF bezpośrednio, ale już nie pamiętam.

Jak zadziała będziesz miał pewność, że sterownik jest ok.

Tylko użyj kabla dostarczonego razem ze sterownikiem, żebyś drugiego portu na płycie sobie nie spalił.

Edytowane przez wagi77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalna dla airpacka?

IMG_2047.jpg

 

Nie wiem o co chodzi przez 2 tygodnie odkad uruchomiono mi centrale mialem sprawnosc na poziomie okolo 80%

(temp pomieszczen: 19-20, Nawiew: 13-14, Wywiew: 16-17 Przy temp na zewnatrz okolo 0

 

Teraz od 2 tygodni jest cos takiego jak powyzej - sprawnosc 40% ?(temp pomieszczen okolo 19-20, na zewnatrz kolo 0)

Centrala stoi w ogrzewanym pomieszczeniu (okolo 17-18stopni) kanaly puszczone w warstwie welny (15cm od gory 25cm od dolu) Co prawda nie ma jeszcze podlogi na poddaszu, ale nie powinno miec to az takiego znaczenia. Centrala ustawiona caly czas na 30%. Bypass off

 

Ktos wie o co tu moze chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalna dla airpacka?

[ATTACH=CONFIG]403469[/ATTACH]

 

Nie wiem o co chodzi przez 2 tygodnie odkad uruchomiono mi centrale mialem sprawnosc na poziomie okolo 80%

(temp pomieszczen: 19-20, Nawiew: 13-14, Wywiew: 16-17 Przy temp na zewnatrz okolo 0

 

Teraz od 2 tygodni jest cos takiego jak powyzej - sprawnosc 40% ?(temp pomieszczen okolo 19-20, na zewnatrz kolo 0)

Centrala stoi w ogrzewanym pomieszczeniu (okolo 17-18stopni) kanaly puszczone w warstwie welny (15cm od gory 25cm od dolu) Co prawda nie ma jeszcze podlogi na poddaszu, ale nie powinno miec to az takiego znaczenia. Centrala ustawiona caly czas na 30%. Bypass off

 

Ktos wie o co tu moze chodzic?

Filtry czyste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wywiew o 8* zimniejszy, niż temperatura pomieszczenia, to muszą kanały dużo ciepła tracić. Czemu nie dałeś całej wełny od chłodzącej strony?

Kanaly byly montowane przed sufitami podwieszanymi i byly przyczepione do krokwi, mozna to bylo w sumie potem przepiac. Na poddaszu nie ma jeszcze podlogi to na pewno troche ograniczy straty, ale nie beda to duze roznice.

Zastanawia mnie fakt, ze zaraz po zamontowaniu przez 2tyg straty byly duzo mniejsze.

 

Filtry czyste?

Hm, nie wiem, urzadzenie chodzi od miesiaca dom nie byl idealnie wysparzatany i byly robione jakies drobniejsze prace typu wiercenie przycinanie jakis listew etc wiec moze sie zabrudzily. To moze miec az taki wplyw na prace? Wystarczy je wyczyscic czy kupic nowe? Przy zwiekszeniu wentylacji sprawnosc powinna wzrosnac czy zmalec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanaly byly montowane przed sufitami podwieszanymi i byly przyczepione do krokwi, mozna to bylo w sumie potem przepiac. Na poddaszu nie ma jeszcze podlogi to na pewno troche ograniczy straty, ale nie beda to duze roznice.

Zastanawia mnie fakt, ze zaraz po zamontowaniu przez 2tyg straty byly duzo mniejsze.

 

 

Hm, nie wiem, urzadzenie chodzi od miesiaca dom nie byl idealnie wysparzatany i byly robione jakies drobniejsze prace typu wiercenie przycinanie jakis listew etc wiec moze sie zabrudzily. To moze miec az taki wplyw na prace? Wystarczy je wyczyscic czy kupic nowe? Przy zwiekszeniu wentylacji sprawnosc powinna wzrosnac czy zmalec?

Sprawdź filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Ktoś z Was mierzył zużycie prądu przez sam rekuperator? Dostałem właśnie rach za prad i zużycie mam w tym miesiącu 3 x większe niż w poprzednim. To jest dopiero drugi miesiąc mieszkania wiec nie mam sie do czego odnieść. Było trochę mrozu wiec moze ten moduł fpx sie często włącza?

Za pierwszy miesiąc zapłaciłem za prad 180 zł (33 dni) a teraz 420 zł (28 dni) na pompie ciepła mam podlicznik i ona w sumie 450 kW zjadła. tylko gdzie reszta? Z reszty korzystamy jak wcześniej. Mam nadzieje ze ten co licznik śpiewał miesiąc temu jakiś błąd popełnił bo to jest niemożliwe.

rekuperator to jest jedyne urządzenie którego nie jestem pewien zużycia. Musze założyć podlicznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Ktoś z Was mierzył zużycie prądu przez sam rekuperator? Dostałem właśnie rach za prad i zużycie mam w tym miesiącu 3 x większe niż w poprzednim. To jest dopiero drugi miesiąc mieszkania wiec nie mam sie do czego odnieść. Było trochę mrozu wiec moze ten moduł fpx sie często włącza?

Za pierwszy miesiąc zapłaciłem za prad 180 zł (33 dni) a teraz 420 zł (28 dni) na pompie ciepła mam podlicznik i ona w sumie 450 kW zjadła. tylko gdzie reszta? Z reszty korzystamy jak wcześniej. Mam nadzieje ze ten co licznik śpiewał miesiąc temu jakiś błąd popełnił bo to jest niemożliwe.

rekuperator to jest jedyne urządzenie którego nie jestem pewien zużycia. Musze założyć podlicznik

 

Sprawdź podlicznikiem reku ale też uważaj na licznik jeżeli masz dużo oświetlenia led i innych energooszczędnych urzadzeń: http://innpoland.pl/134751,liczniki-pradu-w-polsce-oszukuja-zdarza-sie-ze-wskazuja-6-razy-wyzsze-zuzycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Ktoś z Was mierzył zużycie prądu przez sam rekuperator? Dostałem właśnie rach za prad i zużycie mam w tym miesiącu 3 x większe niż w poprzednim.

 

Jesteś pewny, że masz co miesiąc faktyczne odczyty liczników? Spisujesz sobie sam, żeby porównać z fakturami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...