Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400V wymiana doświadczeń i porady


Recommended Posts

Najwyższe zużycie jakie miałem na reku to 60 kWh ale to było w styczniu gdzie dom był jeszcze nie wygrzany i panowała tam iście arktyczna atmosfera. Potem zużycie się ustabilizowało. Latem około 22 a zimą przy dużych mrozach około 35 kWh/ m-c. Za listopad było 22 a za grudzień do tej pory jest około 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Czy Ktoś z Was mierzył zużycie prądu przez sam rekuperator? Dostałem właśnie rach za prad i zużycie mam w tym miesiącu 3 x większe niż w poprzednim. To jest dopiero drugi miesiąc mieszkania wiec nie mam sie do czego odnieść. Było trochę mrozu wiec moze ten moduł fpx sie często włącza?

Za pierwszy miesiąc zapłaciłem za prad 180 zł (33 dni) a teraz 420 zł (28 dni) na pompie ciepła mam podlicznik i ona w sumie 450 kW zjadła. tylko gdzie reszta? Z reszty korzystamy jak wcześniej. Mam nadzieje ze ten co licznik śpiewał miesiąc temu jakiś błąd popełnił bo to jest niemożliwe.

rekuperator to jest jedyne urządzenie którego nie jestem pewien zużycia. Musze założyć podlicznik

 

Jeżeli pompa "zjadła" Ci 450 kWh to około 300 pln więc reszta czyli 120pln to zużycie prądu na cały dom to chyba normalne albo ja nie łapię o co chodzi ?

Pisałeś że wcześniej płaciłeś 180 pln i wtedy mam rozumieć pompa nie chodziła?

Kolejna sprawa to jakie masz odczyty czy fizycznie co miesiąc przychodzi koleś odczytywać czy masz odczyty raz na pół roku a reszta to szacunkowe zużycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa 450 z czego całe CO w taniej. 2-3 załączenia w drogiej na CWU. Odczyty mam co miesiąc. Pierwszy rachunek był od 18 pazdziernika do 22 listopada a następny do 20 grudnia. Sprawdzałem aktualny odczyt i jest prawidłowy z faktura. Średniodobowe średnie zużycie PC w zeszłym miesiącu mam 15kW. Ten ostatni rachunek wydaje mi sie zbyt wysoki, średnia to jest 34 kW na dobę czyli odliczając pompę to niecałe 20 kW na bytowe potrzeby. Ten poprzedni rachunek wydaje sie zbyt mały bo średnio tylko 10kW łącznie z PC na dobę. Być moze ktoś sie pomylił przy spisywaniu licznika.

Wiadomo ze teraz było chłodniej ale koszt samego ogrzewania jest nie duży ponieważ w całości do tej pory był w taniej taryfie.

Kupiłem watomierz ale jak na złość nie mam jak sprawdzić reku na mrozach. Teraz na 30 % zużywa 23 w czyli bardzo niewiele.

Pomierzylem kilka urządzeń i tak najwiecej tv z głośnikami 160 w co daje niecale 2kW na dobę, pranie w 60 st ok 1kW, podobnie zmywarka,

Teraz bede kontrolował licznik co kilka dni.

Pozdrawiam,

Edytowane przez adamzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie walka z przeciekami w tym reku to droga przez mękę. Po dwukrotnej wymianie wymiennika, kilku innych sprawdzeniach, większym pochyleniu reku w stronę odpływy (powyżej 1,5 stopnia) przestało w końcu lać się z niego jak z mokrej szmaty. Niestety mam wrażenie, że zaraz zacznie cieknąć z komory od filtra tam gdzie wraca powietrze z domu. Teraz było ciepło to udało mi się osuszyć całość, ale właśnie wróciły mrozy i znowu zaczyna się w tej komorze mocno skraplać na ścianach i spływać na dół. Czy u Was też tak jest czy w tym moim jest schrzaniona izolacja między komorami? Bo nie wydaje mi się, że jest to właściwe działanie. Dla wyprzedzenia kanały izolowane dość konkretnie, poza tym w kotłowni gdzie jest reku jest zawsze powyżej 10 stopni, a zazwyczaj więcej.

Co do sprawności to aktualnie oscyluję miedzy 75-82% więc dramatu nie ma ale szału również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całkiem z innej beczki. Wam tez cieknie z airpacka? Dzwoniłem na serwis i miły pan prosił zeby zrobic zgłoszenie serwisowe na stronie pomimo ze ma ponad 2 lata. Mowil ze nawet jesli jest po gwarancji zrobią to za darmo.

Zaczął cieknąć przy pierwszych przymrozkach, teraz ustąpiło.

 

U mnie katastrofa - leci od czasu jak zaczęły się temperatury koło zera. Zanim wezwę serwis chcę jeszcze wymienić filtry i ocieplić kanały ze skrzynek rozdzielczych do rekuperatora, tak żeby nie było spychologii. Rekuperator też niestety już po gwarancji, choć mieszkamy dopiero od września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie katastrofa - leci od czasu jak zaczęły się temperatury koło zera. Zanim wezwę serwis chcę jeszcze wymienić filtry i ocieplić kanały ze skrzynek rozdzielczych do rekuperatora, tak żeby nie było spychologii. Rekuperator też niestety już po gwarancji, choć mieszkamy dopiero od września.

 

Czyli wychodzi ze bubel sprzedają. Trochę żałuje ze go kupiłem, takie rzeczy nie powinny sie zdarzać, poczekam jak serwis zareaguje.

Byłem kiedyś u kumpla co ma eko-zefira i porównujac do airpacka jest cichutki. Myślałem ze jest wyłączony a sie okazało ze chodzi na 40%. Mój w pomieszczeniu w którym wisi jest wyraźnie słyszalny a u niego cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu, aż nie wypowie się serwis nie oceniam ich. Głośność mi nie przeszkadza, bo rekuperator jest na strychu izolowanym wełną i słychać go przez nawiewy tylko przy wietrzeniu.

 

Po dwukrotnej wymianie wymiennika, kilku innych sprawdzeniach, większym pochyleniu reku w stronę odpływy (powyżej 1,5 stopnia) przestało w końcu lać się z niego jak z mokrej szmaty.

 

U mnie pochylenie w stronę odpływu spowodowało tylko to, że zaczęło lecieć z drugiej strony obudowy :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze tak jak mnie zapewnił Pan z serwisu naprawią wyciek. W sumie nie liczyłem na jakąkolwiek pomoc bo juz minęły 2 lata odkąd go kupiłem i byłbym niezwykle miło zaskoczony gdyby producent mi pomógł. Z tego co mowil mieli juz sygnały o cieknących centralach. Dźwięk mi tez nie przeszkadza bo tylko na przewietrzaniu cos tam słychać w pokojach. Kilka dni było spokoju z woda i dzis znów przymrozek i woda kapie.

Poczekam na ruch serwisu a jak nie to bede cos sam kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności to też nie jest to dla mnie żaden problem (chodzi mniej więcej tak głośno jak komputer PC) poza tym w sypialni go nie trzymam.

Ale ogólny brak dopracowania albo różnice w poszczególnych sztukach na produkcji już jak najbardziej mnie drażnią. Właśnie zastanawiam się jak to jest, że u jednych centrale chodzą cacy, a u innych, tak jak u mnie przeciekają. Jedni mają odzysk 85-90%, u mnie cud jak wejdzie na 80%.

Swoją drogą to mam pytanie do adamzzz: to teraz zaczął cieknąć po 2 latach czy wcześniej to olałeś? U mnie teraz został przeciek z komory filtra wywiewu (już kapie na podłogę) Mam tam bardzo dużo kondensatu. Jutro znowu czeka mnie kontakt z serwisem:/ Pocieszające jest tylko to serwisanci są zaangażowani i chętnie pomagają co na razie ratuję firmę w moich oczach.

No i czy wszystkich którym przecieka mają CF? Co ile wymieniacie filtry? Bo ja płaskie praktycznie co tydz mimo braku komunikatu od presostatu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go 2 lata temu czyli na początku budowy. Wprowadziłem sie 2 miesiące temu i dopiero wtedy go uruchomiłem, dopiero kiedy przyszły przymrozki pojawił sie problem. Dobre wieści to takie ze mimo iż jest juz po gwarancji tozostanie wymieniony wymiennik na zmodyfikowany który to podobno rozwiąże problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go 2 lata temu czyli na początku budowy. Wprowadziłem sie 2 miesiące temu i dopiero wtedy go uruchomiłem, dopiero kiedy przyszły przymrozki pojawił sie problem. Dobre wieści to takie ze mimo iż jest juz po gwarancji tozostanie wymieniony wymiennik na zmodyfikowany który to podobno rozwiąże problem.

 

Ciekaw jestem, czy jest gdzieś drugi producent, który oferuje takie wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który jeszcze wypuścił sprzęt z babolem konstrukcyjnym?

Tylko dziwne, że inne sprzęty z tym samym wymiennikiem (a sporo jest na recair) nie miały takiego problemu.

Oj tam. Nie miały.... Onyx 400 dream frapola łał, zamarzał. Co chwilę siada sterownik. Może to raczej zależy od ilości przypadków i pewnych warunków. U mnie centrala działa bez zarzutów i w wielu innych miejscach. Trzeba też zwrócić uwagę na błędy instalacyjne i eksploatacyjne. Jeśli takich nie ma to rzeczywiście takie problemy nie powinny mieć częstego miejsca. Zorientuje się w czym rzecz dokładniej z tą starszą serią airpack a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W oczekiwaniu na serwis mam pytanie do ludzi którzy maja sprawności na poziomie 85%? W jakiej temperaturze macie centrale, jakich filtrów używacie i na jakich wydajnościach pracują wasze reku, czy macie CF?

pozdr

U mnie stoi na nieocieplonym strychu, filtr F4, około 70m3. Raz dziennie pełne wietrzenie 45 min około 13 w południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...