Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vaillant ecotec 206/5-5 Dużo Pali Jak optymalnie ustawić


caymann6

Recommended Posts

Auto to Auto pompa działa ale z tego co wiem to zawsze na 15% mocy ,pytanie jak dokładnie Auto działa kiedy zwiększa się jej moc i na jakiej podstawie hmm Auto wygląda trochę tak jak ECO .

 

OK. A czy można w CWU ustawić widełki między załączeniem a wyłączeniem?

Chodzi mi oto aby zadać np. +60C i ponowne załączenie do grzania aby odbyło się dopiero przy np. +40C ?

 

A jak to panowie sprawdzić czy mam sterowanie powrotem czy zasilaniem?

 

@Uris ja sie z tobą zgodze odnosnie przeplywów ze lepiej szybsze....

 

 

Sprawdź parametr D.017

 

Czy dla kotła kondensacyjnego nie jest lepiej aby powrotna woda była dużo zimniejsza(np. 10C)?

Edytowane przez mullann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli ustabilizujesz temperaturę tak że w każdym pomieszczeniu będziesz miał ją zróżnicowaną to po co chcesz ją jeszcze różnicować poprzez kręcenie rotametrami.

Metoda którą przytoczył "uris" słuzy bardziej ustabilizowaniu temperatur w każdej z pętli. Ustawiając przepływ do tej najmniejszej wyrównujemy przepływy we wszystkich pętlach więc we wszystkich pomieszczeniach będzie ona podobna bo zasilająca woda będzie napływać wszędzie z taką samą prędkością.

Jeśli instalator był świadomy tego co robi to zazwyczaj długości poszczególnych pętli są w miarę podobne.

Ze względu na wzajemne oddziaływanie na siebie poszczególnych rotametrów dla zróżnicowania pomieszczeń wystarcza wtedy lekka korekta ustawień, natomiast dojście do zróżnicowania bez ustabilizowania wszystkich pętli zajmuje według mnie dużo więcej czasu .

 

Kurde nie daje mi to spokoju...

Jeżeli ja nie mam równych pętli to uważacie, że warto spróbować ustawić przepływy według waszej metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to panowie sprawdzić czy mam sterowanie powrotem czy zasilaniem? Mam rotametry na czerwonych ciepłych rurkach ..tem zadaną widziałem na CM470.

@Uris ja sie z tobą zgodze odnosnie przeplywów ze lepiej szybsze ale u mnie teraz otworzylem termostaty w dwoch pokojach na maxa i przykrecilem petle w tych pokojach do 0.5l/m bo było za cieplo.jak termostaty dzialaly to jak temp.spadla ponizej zadanej to otwieraly sie elektrozWory i wydaje mi sie ze wtedy zimna woda mieszala sie z ciepla i piec sie załaczal co powodowalo wieksze spalanie.zobaczymy teraz co sie zmieni.przez ostatnia noc i dzien sporo mi przegźal piec o 1C i widzialem ze tem.zas była wyższa ..nie wiem czy od przydławienia tych 4rech pętli czy dlatego że tem zewn. Spadla o kilka stopni.

 

Po co dławić pętle jak można obniżyć KG będzie mniejsze SPALANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie daje mi to spokoju...

Jeżeli ja nie mam równych pętli to uważacie, że warto spróbować ustawić przepływy według waszej metody?

 

A kto ma równe pętle :D , ja ustawiłem przepływ wszędzie taki sam metodą odkręć na maxa i dostosuj do najniższego przepływu i jest super , wcześniej kręciłem bo myślałem że jakieś cuda zdziałam , teraz ustawiłem równo i jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie daje mi to spokoju...

Jeżeli ja nie mam równych pętli to uważacie, że warto spróbować ustawić przepływy według waszej metody?

 

Mullan: Nie chodzi o równe pętle tylko o wyrównanie przepływu we wszystkich pętlach aby były takie same.

Odkręcając wszystkie na MAX-a zobaczysz która pętla ma najniższy przepływ bo może ona być np: najdłuższa.

Następnie jeśli wiesz już które pętle są najdłuższe to ustawiasz w nich szybszy przepływ, a w pozostałych trochę mniejszy.

W łazienkach jeśli preferujesz wyższą temperaturę ustawiasz szybszy przepływ, natomiast w pomieszczeniach gdzie ma lub może być chłodniej ustawiasz niższy przepływ.

Regulując w ten sposób musisz uważać aby kręcąc jednym rotametrem nie powodować zmniejszania przepływu drugiego.

Jeśli tak się dzieje musisz obrać dla wszystkich niższy poziom początkowy.

W ten sposób ( prawidłowo ) wyregulowane rotametry nie będą powodowały różnic temperatur pomiędzy powierzchniami tego samego dużego pomieszczenia podłogi gdzie jest kilka pętli

U mnie w długich pętlach ustawione jest ok 2 - 2,5 l/min natomiast krótsze pętle mają po 1 - 1,5 l/nim

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale wtedy nie dogrzeje mi innych pomieszczeń nie bedę obniżał KG do jednego czy dwóch pomieszczeń w których chcę mieć chłodniej.

 

Masz lepsze docieplenie niż ja to teoretycznie powinno ci dogrzać , ja jadę na KG 0,25 a ty z tego co pamiętam na 0,30 .Przez zwiększenie przepływu zyskasz ~ + 0,5 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uris wiec proponujesz zeby obniżyć KG i poniesc zadaną?i zwiekszyć przepływy?a czy to nie jest tak że im wieksze przepływy to piec wìęcej spala?ostatnie dwa dni tem. 1-2C i spalanie 9m3:( .powiedz czy u Ciebie byla duza różnica miedzy oplatami za pierwszy sezon a trzeci?słyszalem ze trzeci jest juz miarodajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Uris wiec proponujesz zeby obniżyć KG i poniesc zadaną?i zwiekszyć przepływy?a czy to nie jest tak że im wieksze przepływy to piec wìęcej spala?ostatnie dwa dni tem. 1-2C i spalanie 9m3:( .powiedz czy u Ciebie byla duza różnica miedzy oplatami za pierwszy sezon a trzeci?słyszalem ze trzeci jest juz miarodajny.

 

Zadaną temp zostaw taką jak potrzebujesz , jedynie co możesz zrobić to CM470 skalibrować z innym termometrem ( czasem wymaga kalibracji )

Mówię o tym żebyś zwiększył przepływ i obniżył o 0,5 KG kolejna sprawa czy kalibrowałeś czujnik pogodowy ? też trzeba to zrobić bo być może wymaga kalibracji , poprzednia doba 7m3 .

Spalanie przez 3 lata mam na tym samym poziomie ,nie mam jakiegoś cudownego obniżenia bo niby dom się wysuszył ,rocznie to mogą być różnice 100-200m3

 

Jeżeli robisz jakiekolwiek zmiany to pózniej odczekaj ze 2-3 doby aż system się ustabilizuje .

Edytowane przez uris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprobuje tak pokombinowac z KG jak piszesz.Jezeli chodzi o kalibracje to skalibrowalem z dobrym termometrem i tem.zew tez kiedys sprawdzalem i bylo ok. .Malo tego to po zamontowaniu tych termostatow purmo mialem duże rozbieżności w pokojach i doszedlem po jakims czasie ze je też sie kalibruje.(oczywiscie fachowcy instalatorzy nic nie wspomnieli☺)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem D.017 ma ustawione na zasilanie ,to dobrze czy żle???

 

Ja jeszcze do tego nie doszedłem... czy to dobrze czy źle.

Na razie jadę na zasilaniu, chyba jak wszyscy tutaj.

W instrukcji napisane jest, że jak masz podłogówkę to można przełączyć na powrót, a czy to jest dobre rozwiązanie?? Nie mam pojęcia.

 

Mi przy uruchomieniu ustawił na zasilanie a jak rozmawiałem z INFOLINIĄ i z innym serwisantem to mówili, że powinno być na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do tego nie doszedłem... czy to dobrze czy źle.

Na razie jadę na zasilaniu, chyba jak wszyscy tutaj.

W instrukcji napisane jest, że jak masz podłogówkę to można przełączyć na powrót, a czy to jest dobre rozwiązanie?? Nie mam pojęcia.

 

Mi przy uruchomieniu ustawił na zasilanie a jak rozmawiałem z INFOLINIĄ i z innym serwisantem to mówili, że powinno być na powrocie.

 

No i bądz tu mądry:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze do tego nie doszedłem... czy to dobrze czy źle.

Na razie jadę na zasilaniu, chyba jak wszyscy tutaj.

W instrukcji napisane jest, że jak masz podłogówkę to można przełączyć na powrót, a czy to jest dobre rozwiązanie?? Nie mam pojęcia.

 

Mi przy uruchomieniu ustawił na zasilanie a jak rozmawiałem z INFOLINIĄ i z innym serwisantem to mówili, że powinno być na powrocie.

 

Mullann; W instrukcjach jest napisane dużo informacji, i drugie tyle można wynieść w rozmowach z serwisantem lub infolinią.

Nikt ci jednoznacznie nie powie co jest lepsze bo to kwestia indywidualna dla każdej instalacji.

Powiedzieć że jest to lepsze rozwiązanie przy ogrzewaniu podłogowym każdy może bo taka informacja widnieje w instrukcji, lecz nikt nie potrafi logicznie wytłumaczyć na czym polega wyższość tego rozwiązania.

Wszyscy na tym forum eksperymentują bo takie możliwości daje im oprogramowanie pieca.

Po uporządkowaniu swojej instalacji i dojściu do zadowalających Cę ustawień zawsze możesz dołączyć do tego grona ekperymentujących, przełączyć swój piec na ten typ sterowania i obserwować jakie wymierne korzyści osiągniesz z takiej zmiany.

Może gdy podzielisz się ze wszystkimi swoimi obserwacjami z takiego sterowania dojdziemy do jakiś sensownych wniosków.

Jedno jest jednak pewne iż zawsze przychodzi taki okres w którym każdy w końcu wraca do tych pierwszych uzyskanych przez siebie ustawień z których byliśmy najbardziej zadowoleni, i przestajemy latać codziennie do licznika gazowego i spisywać odczyt będąc niejednokrotnie pośmiewiskiem sąsiadów

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...