Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vaillant ecotec 206/5-5 Dużo Pali Jak optymalnie ustawić


caymann6

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ALe przecież jak jest pogodówka to max zasilanie i tak nie ma znaczenia bo sobie sam kocioł steruje. A ty na ile masz ustawioną blokade palnika?? W ogóle jakich parametrach pracuje cm470 chodzi mi o KG, PRZEDIAŁY CZASOWE, TEMPERATURY ZADANE,TERMOSTAT KOREKTA CZY BRAK, TRYB AUTO WYŁĄCZ (eco, ochrona przed zamarzaniem czy obniżenie) oraz TEMPERATURA MINIMALNA. i jakie spalanie masz dobowe

 

Kg 0,75 , 6-22:21°C reszta tez 21°C,brak( u mnie termostat sie nie sprawd/il), obnizanie temp minimalna 22.spalanie dobowe nie wiem bo mam butle LPG.Pamietaj ze mamy inne domy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kg 0,75 , 6-22:21°C reszta tez 21°C,brak( u mnie termostat sie nie sprawd/il), obnizanie temp minimalna 22.spalanie dobowe nie wiem bo mam butle LPG.Pamietaj ze mamy inne domy

 

A dlaczego masz wyższą temp minimalną niż zadane??? Co daje funkcja obniżenie ?? bo czytałem w instrukcji ale jest tylko eco ochrona przed zamarz, i temp. nocna ale tej opcji na cm470 nie mam :/

Dlaczego masz przedziały czasowe jeśli temp zadaną(21) masz ustawioną na jedakowym poziomie

Edytowane przez caymann6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz Termostat wlaczony.zrob BRAK .u mnie obnizanie u ciebie temp.nocna to samo.tTemp minimalna 22°C to zasilania.mi nie schodzi po wybiegu ponizej 27°C

 

BRAK miałem włączony wczoraj to przez 12h spalił 8,14m3 więc czym prędzej go wyłączyłem bo dobowe zużycie byłoby 2 x większe

 

a dlaczego paramert d.67 u mnie jest na 0 cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz TERMOSTAT i widzocznie masz UZYSKANA temperature zadana wiec nie grzeje.powoli Ci sie podlogowka wychladza a u mnie jest "BRAK" I powoli dogrzewana podloga.To jest jak jazda ciagla z predkoscia 90km/h a u Ciebie raz 180km/h a raz stanie w korku.srednia predkosc mamy ta samą ale kto jedzie bardziej komfortowo???juz powtarzalem ze u mnie TERMOSTAT sie nie sprawdzil.Musisz sie uzbroic w cierplisowsc i dac mu przynajmniej dwa dni aby sie to ustabilizowało i zobaczysz bedzie mniejsze spalanie i cieplej w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz TERMOSTAT i widzocznie masz UZYSKANA temperature zadana wiec nie grzeje.powoli Ci sie podlogowka wychladza a u mnie jest "BRAK" I powoli dogrzewana podloga.To jest jak jazda ciagla z predkoscia 90km/h a u Ciebie raz 180km/h a raz stanie w korku.srednia predkosc mamy ta samą ale kto jedzie bardziej komfortowo???juz powtarzalem ze u mnie TERMOSTAT sie nie sprawdzil.Musisz sie uzbroic w cierplisowsc i dac mu przynajmniej dwa dni aby sie to ustabilizowało i zobaczysz bedzie mniejsze spalanie i cieplej w domu

 

Sugerujesz 2 doby podjechać na BRAK i zobaczyć???

A co z tym parametrem d.67 czemu tak mam 0?

Edytowane przez caymann6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja nalezy do Ciebie.Ale znow bedzie musial kociol dzis nadrobic to co sie wychlodziło ale jutro o tej porze juz bedzie wmiare miarodajne.Tez nie chcialo mi sie wierzyc ze na "brak" bedzie lepiej niz na TERMOSTACIE.TERMOSTAT u mnie sie sprawdzałtylko w plus 10C i wyzej ale ponizej juz tylko "brak'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. jak jest zapotrzebowanie na cieplo to ciagle by sie wylaczal i od razu załączał a jak jest blokada d.67 to jest przerwa miedzy załączaniem.termostat powoduje ze nie potrzebujesz ciepla bo masz temperature zadana osiagnietą i po czasie blokady palnika masz 0 bo czas minął ale nie musi grzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uris - u mnie teraz tak: od czterech dni na ,,brak"; od dwóch na ,,obniżenie" ( było Eco); tem.zadana na 470 -ce 21* C ( piec nie daje rady tej osiągnąć na piętrze, osiąga 20- 20,5 * C a na dole jest 21 - 21,5*C.Regulator 470 jest na piętrze);krzywa od czterech dni 0,40; na zewnątrz w nocy było - 1*C/ dzień około 0- +2* C. Za dobę wstecz i ostatnią - zużycie takie same, czyli ( razem z CWU w przedziałach czasowych) 7,20 m3 każdej z dób.

Przypominam Ci ze mam na ustawione na powrót, a nie na zasilanie i nie mam przedziałów czasowych na CO.

Przed chwilą zwiększyłem krzywa na 0,45 ( zadaną zostawiłem dalej na 21*C).

W załaczeniu zdiecia ( pisałeś mi o sprzegle).

DSCN8976.JPG

DSCN8977.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. jak jest zapotrzebowanie na cieplo to ciagle by sie wylaczal i od razu załączał a jak jest blokada d.67 to jest przerwa miedzy załączaniem.termostat powoduje ze nie potrzebujesz ciepla bo masz temperature zadana osiagnietą i po czasie blokady palnika masz 0 bo czas minął ale nie musi grzac

 

Napisz jak mam ustawić przy BRAK parametr d.2 i ile powinien mieć d.67 żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...