Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vaillant ecotec 206/5-5 Dużo Pali Jak optymalnie ustawić


caymann6

Recommended Posts

Witam. Nie będę się zbytnio rozpisywał ale zapytam Was:

Mam następujące ustawienia:

- temp dzienna 21,5

- temp nocna 21

- reg. temp. pokojowej - brak

- ECO

- krzywa 0,3

 

- czy oszczędniej jest utrzymywać włączony piec przez całą dobę czy tak jak mam ustawione ECO oraz przedziały czasowe od 6 do 10 i od 16 do 23:30

 

a dogrzewa Ci przy takich przedziałach czasowych do zadanych temperatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom 156m2 użytkowej, po podłogach 200m2 ogrzewania wysokość pomieszczeń 2,70cm .Solbet 24cm+ 15cm styro grafitu. podłoga 12cm styro. , sufit 25cm wełna lambda. 0,33 , okna trzy szyby na profilu Rehau ,rekuperacja .Ogrzewanie w całości podłogowe ,kocioł Vaillant ecoTEC plus 206/5-5 , zasobnik 150 L.

 

- w ostatnich dniach spalanie średnie 7,6m3, przy większych mrozach 10-13m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to mój 1 sezon grzewczy, grzeję od 22 października i do tej pory poszło mi 643m3 gazu. Daje to średnią 8,2m3 na dobę ale większość dni to były temperatury na plusie. Cały czas szukam odpowiednich ustawień dot. zużycia. Krzywe grzewcze mam ogarnięte ale wydaje mi się, że 1,5m3 na dobę powinno dać się zejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiem bo piec cały czas chodzi. Zobacze po południu jak przyjade z pracy. A w ogóle palnik na BRAK sie wyłącza? Przecież piec chodzi cały czas

 

Oczywiście że kocioł się wyłącza ,dlaczego miał by się nie wyłączać ? BRAK oznacza że nie jest brany pod uwagę czujnik temp w CM470 i tyle .

Im cieplej na zew tym częściej kocioł się wyłącza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kocioł się wyłącza ,dlaczego miał by się nie wyłączać ? BRAK oznacza że nie jest brany pod uwagę czujnik temp w CM470 i tyle .

Im cieplej na zew tym częściej kocioł się wyłącza .

 

To wporządku.... Nie sprawdzałem tej funkcji wcześniej stąd nie wiedziałem . Choć teraz dzwoniłem do domu i pomimo 4 * na plusie co chodzi na 35*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ECO włączone ? bo nie rozumiem zdziwienia że kocioł pracuje przy +4*C :rolleyes: za ciepło to nie jest na zewnątrz ;)

Ostatnia doba temp -5*C / 0*C | KG 0,20 temp się utrzymuje taka jak chce z tym że na zewnątrz temperatura wzrostowa spalanie 7,2m3 co+cwu

 

Nie mam ECO tylko OBNIŻENIE . Bo tak zasugerowano mi przy funkcji brak. U mnie w nocy dzis -4 a w dzień +4 teraz 0 i sprawdze spalanie o 20 ale na pewno ponad 10m3:/ Uris co mam zrobić co zmienić dać na ECO? Kocioł wydaje mi się że cały dzień pracował bez przerw. A kiedy przy funkcji BRAK się wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kocioł się wyłącza jak na zasilaniu jest plus 3 niż temperatura zasilania.pisales.

Nie rozumiem w ogóle. Przecież jak kocioł zwiększa temp zasilania np z 35 do 38 to musiała się temperatura na zewnątrz obniżyć i w życiu sie kocioł nie wyłączy. No chyba że chodzi Ci o to że temp . powrotu jest np.32 a zasilania 35?

Edytowane przez caymann6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uris - nie wiele to mi dało, a raczej nic. Jak pisalem wczoraj - zostawiłem krzywą 0,40 , zwiekszyłem w pomieszczeniu do 21,5 *C. Piec goni z mocą 30 *C a nie osiąga zadanej ( na innym termometrze jest 20 - 20,5 *C). Zużycie za ostatnią dobe 8 m3, czyli spadło tylko zużycie o 1, 20 m3.Czyli wynika z tego ( a temp. zew. były u mnie poprzednie dwie doby jak dziś ,gdzie spalał ponad 9 m3; krzywa była 0,45 a temp.zadana 21* c- której nie osiągał), że podniesienie zadanej zmniejszyło tylko zużycie gazu. Pozostawie tak do jutra, ponieważ jutro w ciągu dnia ma być około 3-4*C na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...