Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płyta indukcyjna gazowa - Solgaz/Amica warto?


cesarz1988

Recommended Posts

gaz to gaz, czy spalany na wierzchu, czy pod płyta ceramiczną, jeden grzyb. Syf ze spalania gazu niemiłosierny.

Od ponad 50 lat używam kuchni gazowej i nigdy więcej gazu w domu. Przez 4 lata używałem płyty ceramicznej i to była rewelacja, czysto, bez smrodu spalanego gazu, bez mazutu ze spalonego gazu osiadającego wszędzie, na garach, na szafkach, w szafkach, na ścianach ogólnie wszędzie. Nie byłoby z tym problemu, gdyby tą tłustą maź dało się łatwo zmyć. w nowym domu będzie płyta indukcyjna, choć na niej trzeba od nowa nauczyć się gotować.

A wypowiedzi tych jednopostowców, to nawet bym nie czytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to gaz, czy spalany na wierzchu, czy pod płyta ceramiczną, jeden grzyb. Syf ze spalania gazu niemiłosierny.

 

Od ponad 50 lat używam kuchni gazowej i nigdy więcej gazu w domu. Przez 4 lata używałem płyty ceramicznej i to była rewelacja, czysto, bez smrodu spalanego gazu, bez mazutu ze spalonego gazu osiadającego wszędzie, na garach, na szafkach, w szafkach, na ścianach ogólnie wszędzie. Nie byłoby z tym problemu, gdyby tą tłustą maź dało się łatwo zmyć. w nowym domu będzie płyta indukcyjna, choć na niej trzeba od nowa nauczyć się gotować.

A wypowiedzi tych jednopostowców, to nawet bym nie czytał.

 

W wieku około 70 lat chce Ci się budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
gaz to gaz, czy spalany na wierzchu, czy pod płyta ceramiczną, jeden grzyb. Syf ze spalania gazu niemiłosierny.

Od ponad 50 lat używam kuchni gazowej i nigdy więcej gazu w domu. Przez 4 lata używałem płyty ceramicznej i to była rewelacja, czysto, bez smrodu spalanego gazu, bez mazutu ze spalonego gazu osiadającego wszędzie, na garach, na szafkach, w szafkach, na ścianach ogólnie wszędzie. Nie byłoby z tym problemu, gdyby tą tłustą maź dało się łatwo zmyć. w nowym domu będzie płyta indukcyjna, choć na niej trzeba od nowa nauczyć się gotować.

A wypowiedzi tych jednopostowców, to nawet bym nie czytał.

 

Tak samo jak w ceramicznej jest w Solgazie. Jest też ten sam problem, czy jak coś się rozleje / przypali to trzeba szorować szkło. W Solgazie spaliny wylatują wydzieloną kratką, po dwóch latach nie zauważyłem, żeby nadawała się do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym przestrzec przed wyrobami solgazu, zwłaszcza przed płytą gazową. Poruszony pozytywnymi ocenami w internecie zakupiłem taki produkt i okazał się niesamowicie kłopotliwy. Większość opinii okazuje się być napisana przez jedną osobę - zwykle w nazwie użytkownika jest imię Jakub/Kuba, więc jest to celowe wprowadzania konsumenta w błąd przez producenta. Post tego "specjalisty od PR" jest nawet w tym temacie, jako pierwsza odpowiedź, więc pokazuje to skalę problemu nierzetelności firmy solgaz. Płyta baaardzo wolno się nagrzewa i nie reaguje na próby zmiany wielkości "ognia" (bezwladność cieplna), bardzo niepraktyczna - miejsce na maksymalnie 2 garnki średniej wielkości, bardzo trudna do wyczyszczenia,gdyz płyta grzeje się, a co za tym idzie wszystko się przypala i przywiera do jej powierzchni. "Darmowy palnik" jest całkowicie bezużyteczny, nadaje się conajwyżej do utrzymania ciepłoty posiłku, gdy np. chcemy dogotować oddzielnie ziemniaki. Na zagotowanie na tym palnik np 1,5L wody w czajniki poczekamy ok. 15min. Porażka. Nie polecam tej kuchenki, wybrałbym indukcję jakieś innej firmy agd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Solgaz jest w poważnych opałach wizerunkowych i równocześnie pojawił się wysyp negatywnych opinii na temat ich produktów. I to raczej daje do myślenia, choć z drugiej strony mamy do czynienia z polskim producentem i szkoda, że pojawiają się takie wątpliwości odnośnie ich wyrobów, a także samej strategii marketingowej. Generalnie mam wrażenie, że Solgaz w dość specyficzny sposób pozycjonuje na rynku swoje wyroby, tak aby nie były one zestawiane z konkurencyjnymi kuchenkami/płytami. Byłem ostatnio w marketach ze sprzętem AGD i nie widziałem w ogóle produktów Solgazu, choć sporo się o nich słyszy i mówi już od jakiegoś czasu. Cóż, myślę, że bezpieczniej jednak będzie kupić coś bardziej standardowego, zwłaszcza że cena kuchenek solgazowych raczej lokuje je na dość wysokim pułapie kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...