Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

44 metra przytulnego gniazdka dla 3 osób - pomysły ?!


kowallosu

Recommended Posts

Na początku chciałbym wszystkich serdecznie powitać, ponieważ jest to mój debiut na tym forum :cool:

 

Przejdźmy zatem do sedna sprawy - szukam praktycznych porad jak zaprojektować nasze nowe mieszkanko. Jesteśmy grupą 3 młodych ludzi, ja studiuję oraz pracuję, dziewczyna zapewne też zacznie pracę, a mój braciszek dopiero zaczyna studia. Los tak chciał, że od września będziemy razem mieszkać...

Może najpierw opowiem trochę o tym jak żyję, co może ułatwić Wam jakże cenną dla mnie pomoc. Jestem strasznie zabieganym człowiekiem, nie mam czasu praktycznie na nic prócz pracy, uczelni i siłowni. Z racji tego, że jestem pasjonatem kulturystyki oraz gotowania tak jak moi przyszli współlokatorzy ( bratu się pewnie odwidzi jak zacznie studiować :D ) to spędzam w kuchni bardzo dużo czasu - jem 6 - 7 posiłków dziennie. Łatwo to przemnożyć przez 3 osoby - zwróćcie uwagę ile to gotowania :) Od rana do wieczora jestem praktycznie poza domem.

 

Moja prośba: prosiłbym o pomoc, jak zaplanować układ pomieszczeń w naszym nowym mieszkaniu. Na ten moment stoi tam ścianka łazienkowa - żadnych innych nie ma. Czy robić aneks kuchenny, czy oddzielną kuchnię ?

Wg projektu gdyby odzielić kuchnię od pokoju dziennego, to kuchnia miałaby wymiar 7,2m^2 a pokój, w którym mieszkałbym z dziewczyną ok 14,5m^2.

Oczywiście ten mniejszy pokój będzie okupowany przez brata.

 

Także jak zdążyliście zauważyć, mój wybór rozbija się pomiędzy kuchnią a aneksem. Pytanie czy 14,5m^2 to trochę nie za mały pokoik ? Aneks byłby przyjemny, ale podejrzewam, że jego widok będzie mi uprzykrzać życie...

 

ps. korytarz jest naprawdę spory, zmieszczą się tam dwie szafy zabudowane, jedna będzie pełniła rolę przechowywania odzieży mojej i dziewczyny - w ten sposób unikniemy 'zagracenia' pokoju. Stawiamy raczej na minimalizm... ( komoda, sofa, szafka pod telewizor, tv, jakieś głośniki, czy konsola ) ewentualnie coś podwieszanego.

 

Czekam na Wasze porady i serdecznie pozdrawiam,

Michał :)

 

rzut mieszkania.jpg

Edytowane przez kowallosu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowallosu - dałbyś radę wstawić większy rzut?

 

Co do koncepcji - stawiałabym jednak na zamykane dwa pokoje, z uwagi na ilość zamieszkujących osób;) Trochę prywatności z pewnością się przyda.

Ale można zaaranżować z ten Wasz pokój z większym przejściem i suwanymi drzwiami dwuskrzydłowymi, żeby w dzień lub w czasie imprezy rozsunąć i otworzyć kuchnię, tym bardziej, że spędzasz w niej sporo czasu i będzie Ci milej (tak sądzę);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź !

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3812a0041312b4f7.html - proszę bardzo.

 

Myślisz, że drzwi rozsuwane zdałyby egzamin w - mimo wszystko, małym mieszkaniu ? W ten sposób rezygnuję z jednej ściany... rozumiem, że drzwi rozsuwane były usytuowane na wprost dużego pokoju,tam gdzie można postawić ewentualną ściankę aby oddzielić pomieszczenia. Kolejne drzwi znajdowałyby się tak jak jest zaprezentowane na rzucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście zrobiłabym dwa osobne pokoje i kuchnię jako wspólne pomieszczenie z wygodnymi krzesłami i tapicerowaną ławeczką-kanapą.

 

Będziesz chciał się potulić z dziewczyną a brat będzie chciał iść po herbatę dla swojej koleżanki. Trochę krepujące, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o czymś takim:

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/4_zps425583c5.jpg

 

w pokoju brata zamieniłam szafę z wejściem, żeby dać mu też trochę prywatności;) ale nie jest to konieczne - ta część może pozostać bez zmian - jest ok.

 

U Was - szerokość pokoju to 320 - zatem ścianki po bokach mają po 80cm i środkiem zostaje przejście na 160cm - w tym miejscu suwane drzwi.

Kuchnia z niską ścianką przy niej stół - możesz gotować i rozmawiać z osobą przy stole. Stół dość duży 140x80 (nie wiem, czy aż taki potrzebujecie)

Nad zlewem wiszące szafki, piekarnik pod płytą.

 

W czasie nieobecności brata możecie mieć całość otwartą

Jak brat ma gości Wy macie swój azyl;)

 

edit - teraz widzę, że chyba za bardzo przesunęłam środkowe okno - niemniej można je włączyć do Waszego pokoju, ale koncepcję z suwanymi drzwiami zostawić

Edytowane przez ana289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie sugestię - powoli wybijacie mi pomysł aneksu z głowy. Szczególnie dwa pierwsze rzuty są intrygujące - kompletnie inne podejście do urządzenia tego mieszkanka - bardzo praktyczne i trendy. Daje to fajne możliwości - mamy oddzielne pokoje, ale jednocześnie możemy spędzać czas w kuchni, która ma "mini jadalnie"

 

Powyższy pomysł jest już bardziej standardowy - tak jak ja to widziałem :D - ale również bardzo dziękuuję ;))

Czas sobie to wszystko przemyśleć i powoli zacząć komponować. Znacie program, w którym prosto można wykonywać rzuty wraz z meblami itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miejsca na narożnik. To znaczy możesz sobie wstawić ale do kuchni już nie wejdziesz ;) W tej wąskiej kiszce najwyżej blacik przy ścianie o szerokości max.60cm - jeśli na wprost wejścia .

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a6308cce0af7.jpg

 

Blacik w innym miejscu, równoległy do blatu roboczego musiałby być węższy - 40cm.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5b1ba689b121.jpg

 

Albo stolik w postaci składanego blatu przymocowanego do ściany, nie więcej niż 80cm po rozłożeniu.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/748e4f7ddb2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...