Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wyrzutnia przez komin wentylacyjny ?


Recommended Posts

Naszła mnie teraz jedna myśl , pytanie narazie teoretycznie.

Komin wentylacyjnym systemowy z czterema kanałami. Czy można w tych kanałach poprowadzić rury od rekuperacji ?

Wyciąg na parterze w kuchni i WC , nawiew w salonie w kratkach ściennych . Na poddaszu zrobić już normalnie przewiercając się przez sufit z kg ze strychu gdzie by stałą centrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Naszła mnie teraz jedna myśl , pytanie narazie teoretycznie.

Komin wentylacyjnym systemowy z czterema kanałami. Czy można w tych kanałach poprowadzić rury od rekuperacji ?

Wyciąg na parterze w kuchni i WC , nawiew w salonie w kratkach ściennych . Na poddaszu zrobić już normalnie przewiercając się przez sufit z kg ze strychu gdzie by stałą centrala.

 

Można, nie raz robię tak w doróbkach czy w domach gdzie ktoś jednak decyduje się na WM z reku. Tylko trzeba to mądrze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Hej, kierownik kazał mi wyciągnąć wyrzutnie ponad dach bo w innych miejscach mam mniej niż 3 m do okna. Dom kupiłem w stanie sso z kominami i grawitacyjna w planie. No i mam komin który będzie nieużywany wiec chciałem wyrzutnie o średnicy 200 podpiąć pod dwa kanały w kominie.

Mam trzy pytania.

Czy taka wyrzutnie mi odbierze kominiarz ? Czy jak mam reku na dole i sam odcinek w kominie będzie miał z 6m to czy to nie będzie za długi odcinek?

Czy spinam rurę w komin i tyle czy może w te kanały mam wsadzić jeszcze jakas rurę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka wyrzutnie mi odbierze kominiarz ? Czy jak mam reku na dole i sam odcinek w kominie będzie miał z 6m to czy to nie będzie za długi odcinek?

 

Kominiarz sporadycznie ma uprawnienia do odbioru wentylacji mechanicznej (to są inne uprawnienia, niż do WG).

Powietrze zmierzające z rekuperatora do wyrzutni będzie zimą zimne. Więc musisz sensownie zaizolować rurę, bo inaczej ściana będzie zimna a to nie tylko strata złotówek, ale też ryzyko graniczące z pewnością skraplania pary a co za tym idzie pojawieniem się grzyba i pleśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a jak by wyrzutnia była na ścianie bocznej ale 1 m nad ziemia to czy to generuje jakiś problem? Nie widze przepisu który mówi o minimalnej wysokości wyrzutni na ścianie bocznej budynku. Oczywiście jest większe ryzyko ze ktoś po złości może mi ja zatkać ale jak ktoś będzie chciał to zrobić to i na 2 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...