Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe mieszkanie - prośba o pomoc w aranżacji i urządzaniu


kredka007

Recommended Posts

Witam, niedawno kupilam mieszkanie, poczatkowo nie widzialam problemu w ukladzie ale im blizej konca wykonczenia tym bardziej niepokoi mnie dlugi waski przedpokoj. Prosze o rade czy warto by bylo go w jakis sposob przerobic, czy mieszkanie zyskaloby na tym znaczaco czy lepiej zostawic jak jest? Jesli przerobic to w jaki sposob a jesli zostawic to w jaki sposob najlepiej byloby go urzadzic? W pokoju dziennym sciana zostala wykonczona biala cegla wiec myslalam ze jesli by ten korytarz mial zostac to zeby rowniez wylozyc tam cegle plus drewniane panele na podlodze. Bardzo prosze o rade, kilkakrotnie probowalam kombinowac sama ze zmiana ukladu ale nic mi sensownego nie wychodzilo.

plan(3).jpg

plan.jpg

plan(1).jpg

plan(1).jpg

Edytowane przez kredka007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z szafami na korytarzu jest taka ze w oryginalnym planie mieszkania mialy to byc 2 pomieszczenia z drzwiami, wieksza szafa to mial byc schowek (drzwi na srodku, po lewej stronie polki po prawej od drzwi piec), natomiast mniejsza ''szafa'' to mial byc drugi schowek z boilerem i kilkoma polkami. Na wtepnie zrezygnowalismy z wstawiania tam tradycyjnych drzwi tak zeby zamiast nich wstawic drzwi przesuwne. W miejscu boilera jest teraz miejsce na szafe wnekowa o glebokosci 80 cm (posluchalismy znajomych, ktorzy radzili ze nie ma sensu skracac), naprzeciwko natomiast tuz przy wejsciu do pokoju dziennego jest zamontowany piec w tej wnece na szafe o glebokosci 92 cm. Wiem ze to zbyt gleboko na szafe na ubrania jednak w mieszkaniu nie mamy strychu ani piwnicy wiec dla nas to spelnialoby role schowka, jednak pomyslelismy ze lepiej ukryc go za drzwiami przesuwnymi niz robic tradycyjne drzwi.

Sciany w mieszkaniu sa z drewnianej konstrukcji i sa to wydaje mi sie tez sciany nosne wiec istnieje ryzyko naruszenia konstrukcji jesli bedziemy chcieli cos zmienic

Edytowane przez kredka007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir mialabys jakis pomysl co z tym fantem zrobic, czy da sie to zmienic na lepsze bez przenoszenia pieca w inne miejsce? Jesli nie to mysle, ze moglibysmy nawet przeniesc, jesli mialo by to znaczaco poprawic uklad mieszkania tylko jak to zrobic. Wejscie przez kuchnie? Musi byc spory schowek na rzeczy do przechowywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie probowalam kombinowac jak mozna by bylo cos zrobic i tez nic mi nie wychodzilo bez ruszania tego pieca:-((( Jesli przestrzen mialaby duzo zyskac to mysle ze warto by bylo sie jeszcze troche pomeczyc i przeniesc ten piec. Jednak jesli mialabys jakikolwiek pomysl na sensowna zmiane z zostawieniem tego pieca tam gdzie jest to rowniez bym ja rozwazyla, wszystko byle bylo lepiej. Edytowane przez kredka007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - To tylko wykucie drzwi, nawet jeśli to ściana nośna to i tak nie jest to wielka rewolucja - efektem jest spore ułatwienie komunikacji i doświetlenie przedpokoju. Trochę trudno mi pojąć jak architekt mógł zaprojektować taką długa drogę do salono-kuchni - podejrzewam raczej, że tam było wejście i zostało zamurowane. Ale mogę się mylić.

Ciekawi mnie co to za blok z drewnianymi szkieletowymi ścianami(o ile takie ma na myśli kredka007)... Nie znam się ale wydaje mi się, że to dziwne rozwiązanie - będę wdzięczna jeśli mnie ktoś oświeci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Dziewczyny:-) Tez myslalam nad przejsciem od kuchni tylko mialam watpliwosci bo za kazdym razem ''tracilam'' tym kawalek kuchni. Musze to jeszcze przemyslec tak, zeby zmiescily sie wszystkie potrzebne sprzety i bylo w miare wygodnie, tj. wystarczajaco miejsca na blacie. Myslalam bardziej zeby jak juz robic wejscie przez kuchnie to powiekszyc tym samym sypialnie od strony korytarza a z pokoju dziennego zrobic wyjscie na 2 sypialnie i lazienke ale ciezko mi to bylo ogarnac w calosci, w jaki sposob poprzestawiac scianki zeby bylo dobrze. Ktos mi tez podpowiadal ze ta duza szafe-schowek mozna stworzyc naprzeciwko wejscia do mieszkania - zabierajac tym te 60-90 cm z kuchni. Elfir Twoj projekt calkiem nowych scianek jest super ale nawet jakby udalo sie przeniesc scianki to przeniesienie lazienki byloby ekstremalnie trudne ze wzgledu na zbyt daleka odleglosc od pionu kanalizacyjnego:-( Alicyja ten plan mieszkania zostal w taki wlasnie sposob zaprojektowany przez jakiegos utalentowanego architekta;-) Tak jest w oryginalnych mapkach a nad soba mamy identyczne blizniacze mieszkanie. Jest to mieszkanie w budynku wybudowanym w 2008 roku w Irlandii, scianki z konstrukcji drewnianych dlatego, ze takie sa tutaj standardy budownictwa. Nikt tu nie slyszal o murowanych sciankach wewnetrznych i ogolnie jest sporo roznic, Irlandia za Polska jesli chodzi o kwestie zwiazane z budownictwem jest jeszcze daleko w tyle. Edytowane przez kredka007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...