Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Małe, fajne mieszkanko z osobną kuchnią - proszę o rady


xmugenx

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałbym zapytać czy macie jakieś pomysły na przerobienie załączonego mieszkania aby było

po prostu lepiej rozplanowane?

 

Mieszkanie ma 45,86 m2.

 

Mieszkanie dla młodej pary + za rok chcielibyśmy mieć dziecko + być może pieska (duże może) i za jakieś 5 lat kolejne dziecko.

Docelowo mieszkanie na najbliższe 7-maks 10 lat a potem na wynajem, najpewniej studentom gdyż jest dobrze skomunikowane z Uniwersytetami, dlatego też nie chcemy otwierać kuchni.

 

 

W pierwszej kolejności chcielibyśmy optycznie zwiększyć salon który ma tylko 300 cm

szerokości i 545 cm długości, ale bez otwierania kuchni. Boimy się że może być klaustrofobiczny

nieco., choć sam nie wiem. Może te 300 cm to nie tak źle?

 

Również nie wiemy w jaki sposób można by zagospodarowac przedpokój który naszym zdaniem jest

trochę za duży.

 

Wszystkie pomysły mile widziane (przeróbki, użycie kolorystyki, luster w salonie etc?)

 

dziękuję!

mieszkanko.jpg

mieszkanko 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załaczniku wklejam propozycję jaką dostałem od użytkownika podobnego forum.

 

Osoba ta przesunęła scianę w kuchni do krawędzi okna tj.

o ok. 45 cm. Wydaje mi się że to trochę to za dużo bo po tym przesunięciu kuchnia spada z 8,17m2 do ok. 6,6m2. Ja bym

przesunął o ok. 25-30 cm, dzięki temu kuchnia spadnie do ok 7,2 m2 ale zachowa szerokość 215-220. Wtedy salon na tej

ścianie (która ma 2,5 długości) miałby 3,20-3,30 szerokości. Wydaje mi się że te 20-30 cm

można już odczuć? Czy to raczej nie zrobi wielkiej różnicy?

 

 

Co do łazienki to szerokość przedpokoju to 225 cm, aby powiększyć łazienke tak jak w tym projekcie szacuje iż

potrzebowałbym 110 cm od ściany łazienki do drzwi nowych łazienki + 11,5 cm grubość

ściany + pozostałoby 103,5 cm do wykorzystania na korytarz tzn od drzwi łazienki do drzwi

sypialni. Nie wiem czy to nie za mało ???

 

jesli chodzi o szerokość tej przybudówki to wynika mi ze szafa ma tam ok 210 cm szerokości.

Wiec łazienkę bym rozszerzył o 135 cm + 11,5 sciana + 70 cm zostałoby tam wolne, na szafkę

czy na coś - 70 cm to nie za mało żeby wieszać kurtki ? no chyba że szfę wzdłuż jak na projekcie.

 

Czy waszym zdaniem jest sens tej przeróbki bo w sumie ta powiększona część łazienki będzie

miała wymiary 1,1 x 1,35 i zastanawiam sie czy nie będzie wyglądało to jak mała klatka ?

a jednoczesnie powstanie wąski korytarz o szerokosc 1,03 i przy drzwiach wejsciowych 1,24

(bądź 1,8 jęsli nie zrobie tej szafy przy drzwiach).

 

 

 

mieszkanie3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te zmiany są niewielkie a koszta duże i nie ma to sensu.W kuchni masz wygodny stolik,po jej zmniejszeniu może być ciasno.Pokój dzienny jest ustawny mieści się w nim wygodny stół.Łazienka jest dość mała można się zastanowić nad jej powiększeniem albo wystarczy przenieś pralkę do kuchni czy szafy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może czy gdybym chciał jednak otworzyć kuchnie tzn zlikwidować scianę między kuchnią a saloniem od stropa do stropa która ma ok 2,5 m to wiązałoby się z przeniesieniem kuchni na przeciwną scianę a w tym miejscu gdzie jest teraz część z kuchenką zrobiłoby się małą wyspę do krojenia i przyrządzania potrwa.

 

Moje pytanie czy taki zabieg jest drogi oraz czy za ileś tam lat możnaby bezproblemowo tę kuchnię z powrotem zamknąć odbudowując tę sciane i czy taki zabieg jest drogi ?

 

Chodzi mi o cos takiego:gfgfgf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...