Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wejscie do garażu z domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

należy zadbać o dobrą wentylację garażu. no i zadać sobie pytanie, jak długo samochód w tym garażu będzie stał zapalony: wsiadasz - odpalasz i jedziesz, czy wsiadasz- odpalasz-kokosisz się w aucie i poprawiasz wszystko dookoła - jeszcze sms- i ruszasz po 5 minutach :) Myślę, że nawyki mają większe znaczenie niż sama konstrukcja układu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendra słusznie mówi :yes: u mnie między garażem a wiatrołapem jest małe pomieszczenie gospodarcze które stanowi śluzę ale raczej w różnicy temperatur po otwarciu drzwi garażowych niż w zapachu. Mam diesla ( zadbanego), którego absolutnie nic nie czuć! zanim zamkną się duże wrota garażowe to napłynie mnóstwo świeżego powietrza, które zniweluje chwilowo wyrzucane spaliny, oczywiście odpalam i od razu wyjeżdżam.

Wygoda wysiadania z autka, zwłaszcza małych dzieci, przynoszenia zakupów bez wychodzenia na dwór jest nieoceniona:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wejście do garażu z wiatrołapu i nie wyobrażam sobie inaczej.

Nic nie śmierdzi, nawet w wiatrołapie.

Nie wyobrażam sobie, żeby wychodzić z garażu na podwórko (i dopiero do domu).

Z torbami zakupów, itd.

Tak to wysiadam w garażu, sćiagam kurtkę, zakładam klapcie i noszę zakupy "suchą stopą"

o wyciąganiu małych dzieci, np. spoconych po dłuższej podróży zimą nie wspomnę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... czuć później domu zapach benzyny, oleju i spalin.. prawda to?

Nie czuć mam diesla i pomimo tego, że pracuje nieraz Webasto przy sprawnej wentylacji nie mam nieprzyjemnych zapachów w wiatrołapie a co dopiero w domu.

Drzwi do garażu mam metalowe, ppoż z uszczelką wentylacja garażu grawitacyjna, garaż nieocieplany w garażu wydmuch powietrza zużytego z rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przejście z domu do garażu i do tej pory mieliśmy benzyniaka, nic nie śmierdzi, ale tak jak pisali inni wsiadam, otwieram bramę garażową, odpalam i wyjeżdżam. Śmierdziało trochę (ale tylko w momencie otwierania drzwi) jak mąż coś tam wymieniał i "przygazował", podczas zamkniętych drzwi nic nawet wtedy nie śmierdziało. Drzwi mamy metalowe z uszczelkami, garaż na tym samym poziomie co dom. Ja jestem zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż nieocieplany w garażu wydmuch powietrza zużytego z rekuperatora.

 

Nic nie masz ocieplone z zewnątrz, czy nie masz ocieplenia wewnątrz garażu na dom?

 

Druga , ważniejsza sprawa - jak długo masz tak zrobiony wywiew z reku? Sprawdza się to?

 

 

Żeby nie było off topu. Ja też mam garaż w bryle, wejście do wiatrołapu i dalej na dom. Myślę, że takie rozmieszczenie jest najbardziej optymalne. Natomiast jakby trzeba było biegac na dwór, to chyba lepiej zbudować niezależny garaż i nie myśleć o ocieplaniach, izolowaniu go itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie masz ocieplone z zewnątrz, czy nie masz ocieplenia wewnątrz garażu na dom? .

Garaż w bryle ocieplony od zewnątrz 20 cm grafit i strop 30 cm wełna. Brak CO w garażu

 

Druga , ważniejsza sprawa - jak długo masz tak zrobiony wywiew z reku? Sprawdza się to?

 

3 lata sprawdza się tzn utrzymuje temperaturę zawsze powyżej 0 nawet w największe mrozy, wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie odprowadzenia powietrza poza budynek.W garażu cały czas lekkie nadciśnienie - trzeba zamykać drzwi pomiędzy garażem, a domem

 

 

Żeby nie było off topu. Ja też mam garaż w bryle, wejście do wiatrołapu i dalej na dom. Myślę, że takie rozmieszczenie jest najbardziej optymalne. Natomiast jakby trzeba było biegać na dwór, to chyba lepiej zbudować niezależny garaż i nie myśleć o ocieplaniach, izolowaniu go itp .

Też tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy wystarczy w takim wypadku zrobić kratkę w ścianie, czy też jednak przewiercić strop, wstawić spiro i dać wywiew na dach z jakąś dachówką wentylacyjną...

 

A jak jest w projekcie - garaż wg przepisów musi posiadać wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...