Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak miejsca na jadalnie..


gante

Recommended Posts

Witam,

 

Na wiosnę ruszamy z budową domu jednorodzinnego. Analizuje swój projekt od dłuższego czasu i zamiast przyjąć wszystko jak jest to chyba wyszukuje sobie problemów...

Do rzeczy. Nie wiem dlaczego ale do tej pory w ogóle nie zastanawiałam się nad jadalnią w moim przyszłym domu. Wiedziałam że stól zawsze się gdzieś wstawi. Ostatnio jednak analizując rozmieszczenie stref na parterze dotarło do mnie że stół w obecnej chwili jest trochę na przejściu i co gorsze nie widzę gdzie można by go było przenieść.. Stół chciałabym mieć prostokątny min. na 6 osób.. W akcie desperacji gotowa byłam zlikwidować spiżarkę (pomieszczenie nr 4 na rzucie), dzięki temu zyskałabym wnękę zaraz przy kuchni która pomieściłaby stół ale kiedy przestałam się oszukiwać że spiżarka nie będzie mi potrzebna to się poddałam w poszukiwaniach lepszego wyjścia..

 

Jeśli ktokolwiek miałby jakiś pomysł będę ogromnie wdzięczna za pomoc..

 

Poniżej wklejam rzut parteru:

rzut parteru.jpg

Edytowane przez gante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalam wiadomosc z nazwa projektu na priv. nad kominami i ich iloscia nwet sie nie zastanawialam! Rozumiem ze ida za tym dodatkowe koszty ale mozna tna tym etapie cos z tym zrobic czy raczej szkoda zachodu? Pewnie to glupie pytanie ale Jakiego rzedu sa to koszta?(pytam poniewaz przeszlo mi przez mysl zeby zainteresowac sie rekuperacja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież takie okno można zrobić na frontowej elewacji.

 

Niestety ta pracownia ma projekty efektowne na wizualizacjach, ale niespecjalnie liczące się z kieszenią inwestora.

Od jakiej strony świata masz wjazd na działkę, że w kuchni od frontu masz okno do ziemi? Nie będzie cię krepować takie otwarcie domu na ulicę?

 

Spiżarka w tym projekcie jest kompletnie nieprzydatna - to wąski korytarzyk z małą szafką na końcu. Jej likwidacja nie jest żadną stratą dla domu.

 

Przy tym wąskim oknie nie można mieć kuchenki na gaz. Poza tym nie będzie cię irytowało pryskanie tłuszczu na szybę?

 

Można spróbować połączyć komin wentylacyjny łazienek na piętrze i parterze z kominem do pieca oraz przestawić kominek.

Wentylacja łazienkowa i kuchenna chyba wyprowadzona jest na strych a nie ponad dach, bo na wizualizacji nie widzę kominków wentylacyjnych na dachu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokosc tego okna do ziemi w kuchni zmniejszylam ze 180cm do 100cm. Nie przeszkadza mi to ze jest do ziemi bo bedziemy mieli prawdopodobnie wyzsze ogrodzenie.

 

Dziekuje za sugestie bede analizowala zaproponowane zmiany i moze na cos wpadne. Co do kominkow to na wizualizacji faktycznie nie ma ale widzialam jedna realizacje tego domu i tam juz sa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...