Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - na zimno czy na ciepło?


Maciek JT

Recommended Posts

sa jakies tajne dodatki do glinki czy tylko sama woda?

 

Może i są, ja ich nie znam. Glina plus piasek, glina plus szamot, glinę trzeba schudzić i oczywiście woda można też cementu troszkę. Wpisz w wujku g.. hasło tynk gliniany no i trzeba troszkę poeksperymentować z mieszanką.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są, ja ich nie znam. Glina plus piasek, glina plus szamot, glinę trzeba schudzić i oczywiście woda można też cementu troszkę. Wpisz w wujku g.. hasło tynk gliniany no i trzeba troszkę poeksperymentować z mieszanką.

 

tu na forum był Wojtek, coś ostatnio zamilkł , ok by specem od "robót ziemnych" napisz do niego z pewnością odpowie, w razie co Bohusz ma do niego PRIV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrobine kwasku starzy fachowcy do gipsu szpachlowego dawali zeby wolniej wiazal.moj dziadek gdzies w palacu kultury robil sztukaterie i od innych fachowcow z polski posiadl te wiedze.za duzo nie wolno bo sie ph zbytnio zmieni i farba nie trzyma mimo zadruntowania mydlem malarskim.a soli jednej fachman jak u nas docieplal urzad gminy dodal do kleju, do wtapiania siatki zeby na przymrozkach nie zamarzl.potem nalozyl baranka . wiekszosc baranka odpadla przez weekend :) potem wszystko zerwal i poprawial na wlasny koszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks. Kiedy się sypie sól?

 

Tynk gliniany. Jak ktoś robi, to raczej gęby nie otworzy...A jak kto inny zacznie gadać, to pewno wie tyle co wujaszek Google...

 

A Wojtek do ukarania! :D

Co do soli to raczej Ty Piotrze powinieneś wiedzieć, (np zimą na podjazd i chodnik ;-))przecież nie kto inny o niej wspomniał. Wiadomo fachowcy nie zdradzą wszystkich swoich tajemnic ale ja mogę sobie robić eksperymenty jakie chcę posiłkując się wiedzą od wujka g... książek itp.

Tynk gliniany jak ktoś robi na sprzedaż to pewnie gęby nie otworzy, A tak masz rację jak ktoś inny czyli ja, to wujek g... ale niekoniecznie tylko wujek a tynkiem postaram się pochwalić;-)

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z mielonej gliny lub mielonego szamotu po zmieszaniu z "CZYMS" , mozna zrobic jakas nietypowa stukture(np.wygladzic dlonia jak na marokanskich kominkach ) na cieplej zabudowie kominka po uprzednim zatopieniu siatki oczywiscie?

 

Zobacz na naszej stronie kominek Eko-Chynów ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...