Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Duża sypialka i..


Łukasz M

Recommended Posts

Witam,

Kupiliśmy mieszkanie jako nowożeńcy i podczas całej gonitwy urządziliśmy sypialkę "narazie" w pośpiechu. Czy mógłby nam ktoś doradzić ?

 

Sypialka ma wymiary 5m x 4,5m

Łóżko 160x200cm

Drzwi i Okna 90

wysokość 3m

 

Marzymy o tym żeby mieś jednocześnie sypialnię i miejsce na organizowanie urodzin, gdyż ostatnio jak posadziliśmy w pokoju 10 ludzi (wzdłuż stół rozkładany) to mieli ciężko z przejściem obok regału.

 

Za szafą jeszcze mamy taki mały składzik rzeczy ale on lada dzień zniknie bo właśnie skończyłem remontować komórkę.

Pozdrawiam

 

W załączniku zdjęcia i plan sypialni.

 

sypialnia.jpg

 

 

 

DSCN8882.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to sypialnia ale większa od salonu jaki posiadamy dlatego na szybko na święta posadziliśmy tam gości i w tej wersji już było trochę ciasno z przejściem okok regałów, teraz szukamy pomysłów jak inaczej urządzić ta sypialka no i nie jest to salon, jedynie wykorzystywalibyśmy to miejsce dodatkowo jako przyjmowanie większej ilości gości, a w przyszłości, jak powiększy nam się rodzina zamierzamy przedzielić ten pokój, ale to są już późniejsze plany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny salon jest pokojem przejściowym, do tej sypialki. Nie widzę tego, żeby goście za każdym razem idąc do salonu oglądali łóżko.

 

EDIT

..................................................................................................

 

Dołączam kompletny projekt mieszkania, może to posunie sprawę do przodu.

 

 

http://images66.fotosik.pl/636/aab2561fd1f21e52m.png

Edytowane przez Łukasz M
Rysunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła te drzwi obok łazienki co tam kiedys były, a te między pokojami zamurowała i wtedy można urządzać takie mieszkanko.

 

A gdzie pralka ? obok kabiny w łązience mieści się tylko regał 40x40

 

 

 

Po przemyśleniu i aranżacji mieszkania w Room Arranger wychodzi mi coś takiego jedynie jako wyjście ale wszystko zależy od tego czy będziemy zmieniać ogrzewanie na kocioł czy piecyk na pellet.

 

plan przyszły.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale twoja koncepcja jakoś mnie nie przekonuje - umieszczasz wszystko "po kątach", a zostawiasz koszmarnie wielkie przestrzenie do komunikacji ...

Co mają przedstawiać te prostokąty na planie? Jakoś mało uzdolniona jestem, ale nie bardzo to wszystko "widzę". Rogówka jest "niby" na środku pokoju, ale jednak przy ścianie? To za rogówką (pod ścianą) to jakiś regał?

 

Czy nie lepiej byłoby wrócić do drzwi, które były, a pralkę dać do kuchni? Pokoje byłyby wg mnie bardziej ustawne niż teraz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale twoja koncepcja jakoś mnie nie przekonuje - umieszczasz wszystko "po kątach", a zostawiasz koszmarnie wielkie przestrzenie do komunikacji ...

Co mają przedstawiać te prostokąty na planie? Jakoś mało uzdolniona jestem, ale nie bardzo to wszystko "widzę". Rogówka jest "niby" na środku pokoju, ale jednak przy ścianie? To za rogówką (pod ścianą) to jakiś regał?

 

Czy nie lepiej byłoby wrócić do drzwi, które były, a pralkę dać do kuchni? Pokoje byłyby wg mnie bardziej ustawne niż teraz ...

 

 

A myślałaś o tym jak podłącze pralke w kuchni ? będe ciągnoł przez całe pomieszczenie wode i odpływ ?

Jeszcze martwi mnie to że ściana między pokojem a kuchnią tam gdzie piszesz ma 40cm.

 

Miejsce bo nie wiem czy damy tam kiedyś łóżeczko czy stół rozłożymy jak na urodziny. Za rogówką są regały, "obok" łóżka szafa.

 

Wrzucam plik z mieszkaniem z programu Room Arranger

http://speedy.sh/RyrUH/nowe.rap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - napisałeś: A myślałaś o tym jak podłącze pralkę w kuchni ? będe ciągnoł przez całe pomieszczenie wode i odpływ ?

Próbuję wyjaśnić co miałeś na myśli, bo z tego tekstu wynikało, że w kuchni nie masz przyłącza wody i kanalizacji.

 

Niestety usiłujesz zrobić coś sensownego w bezsensownym wnętrzu. A tak się nie da.

Dlatrego nie masz tlumów chętnych do pomagania tobie. Bo po prostu niektórym nie da się pomóc bez totalnej rozpierduchy.

 

Dlaczego w kuchni nie masz ciągu mebli pod oknem?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images69.fotosik.pl/640/1d5c20334d9d7066gen.jpg

 

Łóżko ukryte za niewysoką ścianką, pełniącą również funkcję miejsca na odłożenie książki i kubka z herbatą. Całe łóżko zasłaniane kotarą (kolor czerwony) rozwieszaną od ściany do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - napisałeś: A myślałaś o tym jak podłącze pralkę w kuchni ? będe ciągnoł przez całe pomieszczenie wode i odpływ ?

Próbuję wyjaśnić co miałeś na myśli, bo z tego tekstu wynikało, że w kuchni nie masz przyłącza wody i kanalizacji.

 

Niestety usiłujesz zrobić coś sensownego w bezsensownym wnętrzu. A tak się nie da.

Dlatrego nie masz tlumów chętnych do pomagania tobie. Bo po prostu niektórym nie da się pomóc bez totalnej rozpierduchy.

 

Dlaczego w kuchni nie masz ciągu mebli pod oknem?

 

Nie ma bezsensownych wnętrz, po prostu ludzie nie są wystarczająco odważni. Czasem mała zmiana poprawia cały charakter bez rozwalania 3/4 mieszkania.

 

Jak pisałem jest to stara kamienica, więc okna zaczynają sie na 70 cm od podłogi do samego sufitu, poza tym gdzie dam kaloryfer skoro nadmuch idzie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...