Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Salon - gdzie umieścić kominek i telewizor?


nuxe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie tu jest problem, bo dla nich projektowanie WC jest zakończone, teraz dobieramy płytki i na tej podstawie zrobią mi: "Szczegółowy obraz projektu na rysunkach wykonawczych", tylko, że to też będą takie techniczne schematy czarno-białe.

A ja jeszcze nie wiem czy lepiej będzie wyglądała na ścianie mozaika, czy gres czy może tapeta. Czy szara, biała a może granatowa? A może lepszy będzie styl minimalistyczny zamiast glamour? Mam to sobie wyobrazić?

Uff, myślałam że tym razem będzie już normalnie, szczególnie, że cena 140 zł/m2 nie jest jakoś szczególnie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozumiała, ze to punkt wyjściowy.

 

Za nim wybierzecie sie do sklepu. Moze niech przygotują chociaż 2 tablice z produktami, ktore chciały by użyć, albo przykładowa realizacja, bo na razie mozna sobie wszystko wyobrazić i bedą to zupełnie różne łazienki. Chociaż rzut by sie przydał.

 

Rozumiem, ze szczegółowe rozłożenie kafelków bedzie pozniej rozrysowane, ale póki co jak mozna to traktować jako projekt końcowy, skoro jeszcze o niczym nie zdecydowałaś. I straszno i śmieszno.

 

Walcz o swoje.

Edytowane przez Sawadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po rozmowie i powinnam dostać kolorowe widoki. Zobaczymy.

Tymczasem mam pytanie o sposób ułożenia podłogi w salonie, projektantki zaproponowały ułożenie jodełki wzdłuż długiej ściany.

Ponoć to powiększy salon, który ma wymiary 378x635. A mi się wydaje, że ułożenie w poprzek byłoby lepsze. Co myślicie?podłogi_wzdłuż.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam zestawienie kolorystyczne salonu. Projektantki są za ciemną ścianą i jasnymi kanapami. A ja wolę jaśniejsze ściany i ciemne kanapy.

Na razie przekonują mnie do swojej wizji. Tylko, że ja już upatrzyłam sobie wzór kanapy pikowanej i jeśli na żywo będzie mi się nadal podobała, to zostanę przy swoim wyborze. Co jest takiego wyjątkowego w układzie ciemna ściana + jasna kanapa, że mnie tak mocno do tego namawiają?

 

6.jpg 7.jpg 9.jpg 11.jpg 0kanapa_główna_szer213_gł92_h113.jpg

Edytowane przez nuxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam, widać że chcą wprowadzić kontrast, ale jakoś to nie do końca to przemyślane. Zastanawiam mnie kompozycja na ścianie, z lampą po środku. Bardzo dużo się tam dzieje.

 

Nie bardzo rozumiem, czy to projekt ogólny, luźno pokazujący co mniej więcej będzie, czy projekt konkretne rozmieszczenie mebli i dodatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj układ z jasną i ciemną kanapą:

http://wnetrza-ze-smakiem.pl/wp-content/uploads/2016/02/leather-couch-sofa-using-square-arms-also-equipped-by-variety-be.jpg

 

a tu z granatem tylko między oknami:

3484a7af15b53a3bbf1d0a2feaef7b31.jpg

 

lub na jednej ścianie:

http://thecolorfulbee.com/wp-content/uploads/2012/10/Nay-and-Pink-Mary-McDonald-AT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu nie gra. Nie wiadomo gdzie patrzeć. Takie meble sporo kosztują, a nie dają tutaj efektu wow. Nie podoba mi się kinkiet po środku obrazków. Dziwne rozwiązanie i dziwny wybór jak na punkt centralny.

 

Drzwi będą otwierane? Jeśli tak to stolik będzie tam wadził. Prosi się faktycznie o większą sofę, albo o inny stół. Mniej obrazków na ścianie, inaczej je ułożyć, albo jeden duży obraz i konsola za kanapą. Może stół zmienić

 

Jak wprowadza się mocny akcent kolorystyczny na dużej powierzchni to trzeba to potem zrównoważyć, a kanapy powinny wyglądać zapraszająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leży mi ten projekt. Mam takie odczucie, że ten salon bardziej pasowałby do moich rodziców.

Podoba mi się biurko i krzesło oraz francuska jodełka na podłodze. Reszta odpada.

Teraz główna kanapa ma szerokość 190 cm, czy przesadzam upierając się przy tym żeby była szersza?

Natomiast mała kanapa mogłaby być płytsza.

Kinkiet podniosę z wysokości 180 na 220 cm i zamiast kilku obrazków powieszę jeden większy.

Co jeszcze zmienić, żeby salon nas nie postarzał?

Lubię sztukaterię, ale wolałabym ją w nowocześniejszym wydaniu. Istnieje takie?

Jedna ciemna ściana wygląda ładnie ale u mnie są tylko kawałki ścian ze względu na ilość okien więc taki pomysł się nie sprawdzi.

Przerobiłam trochę pierwotny projekt ale i tak to nie jest to.

11_12345b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinnaś znaleźć inspirację w necie, by pokazać projektantkom.

 

One w tej chwili robią nobliwy, klasyczny NY styl.

 

Nie wiem jaką role ma pełnić ten kinkiet pomiędzy oknami?

Przy takiej wysokości będzie dublował funkcjonalnie lampy wiszące.

 

Tutaj ciemna ściana poszatkowana oknami:

a8934e4782b5bde0aca6f656ff45106c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy eksperta od NY style na forum, a teraz trzeba kombinować ;)

 

Moim zdaniem kieruj się intuicją. Cały czas piszesz o jasnych ścianach, wiec zrób jasne. Wybrałaś kanapę, taka Ci się podoba to ja kup. Chcesz sztukaterie nowoczesne to je zrób. Wygląda na to, że wiesz czego potrzebujesz, wiec... co Cię powstrzymuje?

 

Wg mnie - styl nowojorski w naszych warunkach nie jest łatwy, bo dostępność mebli nadal nie jest wystarczająca, a projektanci jeszcze nie wyrobieni i niedoświadczeni. Zacznij od wybrania głównej kanapy, bo wcale nie jest prosto, żeby wyglądała tak jak chcesz, była odpowiedniej wielkości, była wygodna i pasowała pod szanowne krągłości. Szukanie kanapy zajęło mi sporo czasu i dalej się zastanawiam, ale ja mam spore wymagania ;)

 

sztukateria np taka jak ta - prosta, bez ozdobników i załamywania rogów

http://blog.glamour.pl/upload/galleries/3/3178_m.jpg

Edytowane przez Sawadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...