Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciąg wsteczny - jak to rozwiązać ?


TomekPoz

Recommended Posts

proszę foto z montażu

[ATTACH=CONFIG]308036[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]308037[/ATTACH]

 

 

 

wykonawca nie informował o ew. problemach z ciągiem a tym bardziej z brakiem ciągu

akumulację obliczał i robił wykonawca kominka ,od początku do końca

 

Jak długi jest czynny kanał kominowy? Licząc od rury podłączeniowej wychodzącej z CMA, do końca komina na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak czyscisz ten ostatni circa 60 cm. poziomy odcinek rury ?

Moze to ustrojstwo sie po prostu przypycha ?

proszę foto z montażu

[ATTACH=CONFIG]308036[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]308037[/ATTACH]

 

 

 

wykonawca nie informował o ew. problemach z ciągiem a tym bardziej z brakiem ciągu

akumulację obliczał i robił wykonawca kominka ,od początku do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż więcej zdjęć. Wylot dymu z Dragona jakby wyżej od wlotu do akumulacji. Szyberek zostawiliście?

przewód kominowy ma troche więcej jak 4metry , komin przechodzi wewn. domu przez jeszcze jedno pietro i dopiero wychodzi na dach

 

szyber został, przyłącze dragona do cma jest dosyć kulawe w mojej opinii ale zostałem postawiony przed faktem dokonanym

foto przyłacza

szyber.jpg

 

Tomek ... a jaką temperaturę wylotu spalin masz na Tatarku ?

Pozdrawiam.

temperatura spalin w tatarku to ok 300-340stopni na brykiecie ecopala

 

Jak czyscisz ten ostatni circa 60 cm. poziomy odcinek rury ?

Moze to ustrojstwo sie po prostu przypycha ?

od zbudowania palone było ok 20 razy brykietem , chyba nie ma opcji zeby go tak szybko przypchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim zakresie wkład (ogień) reaguje na otwarcie - zamknięcie szybra w kanałach CMA?

Jak wkład (ogień) reaguje) na regulacje które są fabryczne na wkładzie? Szyber fabryczny wkładu jest cały czas otwarty?

Dziwne to podłączenie wkładu do kanałów, zapewne nie mieli koncepcji (zaplanowania) jak z tego wyjść i dlatego ten fatalny trójnik 45 stopni.... powodujący zakłócenia... na tym odcinku powinno to być inaczej rozwiązane...

Czy Masz aktualnie dostęp wygodny do wyczystek w kanałach spalinowych?

Czy Masz aktualnie pełną możliwość sprawdzenia stanu szczelności kanałów spalinowych CMA? Przykładowo czy się już nie rozszczelniły? i nie ciągną "fałszywego powietrza" zakłócając drastycznie ciąg kominowy...

 

Prawdopodobnie jeżeli podniesienie komina nie pomoże, trzeba będzie przebudować to.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód kominowy ma troche więcej jak 4metry , komin przechodzi wewn. domu przez jeszcze jedno pietro i dopiero wychodzi na dach

 

szyber został, przyłącze dragona do cma jest dosyć kulawe w mojej opinii ale zostałem postawiony przed faktem dokonanym

foto przyłacza

[ATTACH=CONFIG]308055[/ATTACH]

 

 

temperatura spalin w tatarku to ok 300-340stopni na brykiecie ecopala

 

 

od zbudowania palone było ok 20 razy brykietem , chyba nie ma opcji zeby go tak szybko przypchać

 

Ta ilość informacji wystarcza, by wydać opinię. TRAGEDIA! To nie ma prawa działać. Amatorszczyzna od początku do końca. Profesjonalne są tylko CMA, ale widocznie wykonawca jest z tych po dwudniowych "szkołach" w Cebudzie...Pociesz się, że takich realizacji jest coraz więcej. "Produkcja" tego pokroju zdunów przez firmy chcące sprzedawać swoje wyroby rośnie. Centra szkolenia z jeszcze gorszymi "fachowcami" w roli wykładowców, pojawiają się to tu, to tam...Kiepska to pewnie pociecha dla Ciebie...

 

Tomek. Jeśli chcesz z tym zrobić porządek, wyślij info na priv, lub na maila firmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest następujące: Czy właściciel ma możliwość rekompensaty finansowej za partactwo tej ekipy, ponieważ to trzeba przerobić. Drugie - powinno się eliminować z rynku tumanów, którzy robią takie rzeczy, tylko jak? Nawet będąc laikiem nie wymyśliłbym takiego rozwiązania.

Mnie architekt wstawił komin w koszu, na szczęście w porę się zreflektowałem i jest w kalenicy, co łaskawie zaaprobował.

Panowie pomóżcie w napiętnowaniu takich firm, kto wydaje uprawnienia? ale ja jestem w morde naiwny! w naszym pięknym kraju wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest następujące: Czy właściciel ma możliwość rekompensaty finansowej za partactwo tej ekipy, ponieważ to trzeba przerobić. Drugie - powinno się eliminować z rynku tumanów, którzy robią takie rzeczy, tylko jak? Nawet będąc laikiem nie wymyśliłbym takiego rozwiązania.

Mnie architekt wstawił komin w koszu, na szczęście w porę się zreflektowałem i jest w kalenicy, co łaskawie zaaprobował.

Panowie pomóżcie w napiętnowaniu takich firm, kto wydaje uprawnienia? ale ja jestem w morde naiwny! w naszym pięknym kraju wszystko jest możliwe.

 

Absolutnie nie można na tym etapie wydawać wyroków, wyroków jednoznacznych. Trzeba by wysłuchać wszystkich zainteresowanych, ale jak wiemy tutaj na forum pisze 0,001% firm wykonawczych, wliczając w to piszących reprezentantów "salonów sprzedażowych" i publicystów.

 

Wydawanie wyroków na tym etapie jest totalną nieodpowiedzialnością. Można jedynie stwierdzić na podstawie zdjęć pewne ograniczone fakty istniejące.

 

Można też spokojnie, delikatnie z zachowaniem spokoju, analizować po co i dlaczego, kominek jest tak zbudowany, jako całość razem z zabudową (obudową - suporeks - yotung?). Można też analizować czy dotychczasowy system szumnie nazywanych "szkolenia" nie jest totalną porażką jeżeli chodzi o merytorykę.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim zakresie wkład (ogień) reaguje na otwarcie - zamknięcie szybra w kanałach CMA?

Jak wkład (ogień) reaguje) na regulacje które są fabryczne na wkładzie? Szyber fabryczny wkładu jest cały czas otwarty?

Dziwne to podłączenie wkładu do kanałów, zapewne nie mieli koncepcji (zaplanowania) jak z tego wyjść i dlatego ten fatalny trójnik 45 stopni.... powodujący zakłócenia... na tym odcinku powinno to być inaczej rozwiązane...

Czy Masz aktualnie dostęp wygodny do wyczystek w kanałach spalinowych?

Czy Masz aktualnie pełną możliwość sprawdzenia stanu szczelności kanałów spalinowych CMA? Przykładowo czy się już nie rozszczelniły? i nie ciągną "fałszywego powietrza" zakłócając drastycznie ciąg kominowy...

 

Prawdopodobnie jeżeli podniesienie komina nie pomoże, trzeba będzie przebudować to.

 

szyber w kanałach CMA przydusza ciąg , po czym po chwili ciag sie stabilizuje ale jest jakby słabszy ,temp spalin lekko spada zeby powrócić do stanu przed

 

szyber we wkładzie przydusza ogień więc jest cały czas otwarty

dostęp do wyczystek jest otworem wielkości 45x 15cm na górze i na dole

 

2015-03-11 07.41.00.jpg

2015-03-11 07.55.35.jpg

 

jak sprawdzić szczelność kanałów CMA ?

budowa tych kanałów została zakończona niecały miesiąc temu

 

jeśli chodzi o reklamacje to na jakiej podstawie ?

wykonawca jest bardzo zadowolony ze swojej pracy...

Edytowane przez TomekPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o reklamacje to na jakiej podstawie ?

wykonawca jest bardzo zadowolony ze swojej pracy...

 

No tak.... zadowolony, tylko że wykonawca nie budował kominka z suporeksu - yotunga dla siebie, tylko poskładał go dla Ciebie....

No i raczej to Ty masz być zadowolony.... a z tego co piszesz nie jesteś zadowolony...

Kto zadecydował o budowie kominka (obudowy) z tych materiałów? Tutaj były jakieś ograniczenia budżetowe?

 

Jeżeli były jakieś nieuzasadnione ograniczenia budżetowe z Twojej strony, to dziwi mnie po co wykonawca podjął się realizacji...

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.... zadowolony, tylko że wykonawca nie budował kominka z suporeksu - yotunga dla siebie, tylko poskładał go dla Ciebie....

No i raczej to Ty masz być zadowolony.... a z tego co piszesz nie jesteś zadowolony...

Kto zadecydował o budowie kominka (obudowy) z tych materiałów? Tutaj były jakieś ograniczenia budżetowe?

 

Jeżeli były jakieś nieuzasadnione ograniczenia budżetowe z Twojej strony, to dziwi mnie po co wykonawca podjął się realizacji...

 

obudowa miała być wykonana wg umowy z płyt CPA + tynk zduński , całość miała być ciepłym kominkiem

ograniczenia budzetowe były ale skończyły sie na wyborze "tańszego" wkładu , co do obudowy zaakceptowałem to co zaproponował wykonawca, po prawej od kominka ma być przedłużenie meblowe na której ma być telewizor

 

co do zadowolenia to była ironia :)

Edytowane przez TomekPoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Absolutnie nie można na tym etapie wydawać wyroków, wyroków jednoznacznych.

Wydawanie wyroków na tym etapie jest totalną nieodpowiedzialnością. Można jedynie stwierdzić na podstawie zdjęć pewne ograniczone fakty istniejące.

jeśli chodzi o reklamacje to na jakiej podstawie ?

wykonawca jest bardzo zadowolony ze swojej pracy...

 

 

1. Zaprojektowanie i wykonanie całości do komina w żaden sposób nie nadajacego się do wykonania takiego kominka.

2. Niewłaściwe dobranie paleniska do wielości masy akumulacyjnej lub odwrotnie - masy akumualcyjnej do paleniska.

3. Wstawienie do tego układu paleniska z szybrem.

4. Wykonanie zabudowy z materiałów nie nadajacych się do tego typu kominka (beton komórkowy).

5. Brak dostępu do poziomego odcinka przyłącza dymowego wchodzącego do komina (źle zaprojektowane ustawienie masy akumulacyjnej).

6. Niewłaściwie umieszczony sterownik (najmniejsza akurat wada, ale świadcząca o kompletnym braku zdrowego rozsądku)

 

Reasumując - ten w zamyśle "pieco-kominek" nie powinien być postawiony w ogóle w ten sposób, przy użyciu dużej częsci z tych materiałów i na tym wkładzie kominkowym.

To co napisał Piotr - tragedia projektowa i wykonawcza ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia obrazują, że nie jest wykonana....

na budowie widziałem płyty cpa jeszcze przed zamontowaniem

w tej chwili moge je tylko namierzyć powyżej granitu

z tyłu granitu jest szara płyta taka jak na ścianie .

 

co do podstawy, frontu i ściany bocznej to powinny być wykonane z czego innego niz beton komorkowy ?

 

ściana boczna miała nie przewodzić ciepła bo ma być tam zabudowa meblowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyber w kanałach CMA przydusza ciąg , po czym po chwili ciag sie stabilizuje ale jest jakby słabszy ,temp spalin lekko spada zeby powrócić do stanu przed

 

szyber we wkładzie przydusza ogień więc jest cały czas otwarty

dostęp do wyczystek jest otworem wielkości 45x 15cm na górze i na dole

 

[ATTACH=CONFIG]308060[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]308061[/ATTACH]

 

jak sprawdzić szczelność kanałów CMA ?

budowa tych kanałów została zakończona niecały miesiąc temu

 

jeśli chodzi o reklamacje to na jakiej podstawie ?

wykonawca jest bardzo zadowolony ze swojej pracy...

 

Całkiem ładny BUBEL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sciany sa zaizolowane, to jak najbardziej ytong jest ok.

spartolony masz caly srodek,

jesli sa w stanie poprawic ten kominek bez rozbiorki calosci...

 

na budowie widziałem płyty cpa jeszcze przed zamontowaniem

w tej chwili moge je tylko namierzyć powyżej granitu

z tyłu granitu jest szara płyta taka jak na ścianie .

 

co do podstawy, frontu i ściany bocznej to powinny być wykonane z czego innego niz beton komorkowy ?

 

ściana boczna miała nie przewodzić ciepła bo ma być tam zabudowa meblowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sciany sa zaizolowane, to jak najbardziej ytong jest ok.

spartolony masz caly srodek,

jesli sa w stanie poprawic ten kominek bez rozbiorki calosci...

 

Bardzo czarno to widzę... praktycznie to według mnie niemożliwe. Ale to piszę tylko jako praktyk z doświadczenia.

Poprawki są zbyt obszerne, aby bez rozbiórki się obeszło.

Istotnym faktem jest tak jak napisał Forest brak dostępu do miejsc, do których dostęp jest wymagany.

 

Zdradzisz jaka firma podjęła się u Ciebie wykonawstwa kominka?

Jakoś interesuje mnie to podłączenie wkładu do kanałów spalinowych.... zajebi..y pomysł

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...