Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja kuchni z salonem i jadalnią - proszę o pomoc


mmonikamm

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arek - kuchnia jest naprawdę fantastyczna :yes:

 

A gdybyś pod siebie projektował tę kuchnię, podobnie byś ją zorganizował? Czy miałbyś inny pomysł?

Rozumiem oczywiście, że pewne kwestie są indywidualne, ale może pokażesz mi inne spojrzenie na tę kuchnię, choć obecny plan jest myślę prawie idealny (ta biała podłoga... :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Witajcie,

 

Wracam do Was po kilku miesiącach i melduję, budowa na ten moment na etapie SSO. Początkiem lutego zaczynamy kłaść przewody, przyjeżdżają również okna.

 

Jeszcze raz dziękuję za projekt kuchni, jest fantastyczny, czekamy tylko na moment, kiedy będziemy mogli go realizować. :)

Teraz borykamy się z problemem jak zaaranżować pozostałą część tej otwartej przestrzeni.

 

Tutaj nieproporcjonalny szkic z podanymi wymiarami:

http://images78.fotosik.pl/199/87506197756fe331.png

A tu kilka wyjaśnień:

- najszersze okno (1,8 m naprzeciwko wejścia) to wyjście na taras, drzwi otwierane standardowo do wewnątrz pomieszczenia, z tym, że pierwsze skrzydło prawe (okno z ruchomym słupkiem);

- komin w salonie (zaznaczony na czarno), bez funkcji kominka, po prostu został taki... "wypust";

- pozostałe okna są "normalnej" wysokości (tzn. nie do ziemi).

 

Patrząc na projekt Arka, chyba niestety trzeba zmienić położenie stołu, gdyż gdyby zostawić je tak, jak jest, będzie stać w przejściu na taras. Nie chcemy usuwać stołu całkowicie. Myślimy o małym stole z funkcją rozkładania na większy przy okazji wizyt rodziny, tylko kompletnie nie wiemy, w którym miejscu go postawić, aby nie przeszkadzał w komunikacji.

W salonie widzę narożnik i do niego stolik kawowy, a na ścianie obok komina telewizor i niską szafkę na płyty i małe pierdołki, na które zwykle nie ma miejsca, a są przydatne. Myślałam również o półkach na moje książki (duże ilości), jednak mąż jest przeciwny, preferuje wolną przestrzeń.

Nie mam również pomysłu na rozmieszczenie oświetlenia.

 

Czy moglibyście spojrzeć na to fachowym okiem i podpowiedzieć, jak, co i gdzie ustawić, aby było wygodnie i funkcjonalnie? Wszak salon i kuchnia to najważniejsze miejsca w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy na ścianie z kominem tv, naprzeciw sofa/narożnik, a obok niego stół z krzesłami?

Obawiam się tylko, że ten stół będzie stał "na środku" i będzie trochę zawalidrogą przy wychodzeniu na taras, a i korzystanie z niego nie będzie wygodne, bo zostanie mało miejsca na odsunięcie krzesła itd.

 

Myślałam o czymś takim:

http://images77.fotosik.pl/199/957812783f09424f.jpg

Tu spodobał mi się pomysł z tą niską szafką rozdzielającą salon od części jadalnianej. Tylko czy nie zagracę niezbyt dużej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, źle ujęłam proporcje, wymiary ścian są dobrze podane, obok kuchni znajduje się wąską spiżarnia. Link do projektu podawałam w pierwszym poście, możesz spojrzeć, jak to całościowo wygląda.

 

Zaproponowany przez Ciebie układ jest ciekawy, tylko czy umieszczenie telewizora w tym miejscu nie będzie przeszkadzać oglądającym, kiedy pozostali będą tamtędy przechodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...