Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz trochę dołowania samego se. Zasiadłem do poszukiwań systemu który mi obsłuży chłodnice. Po paru godzinach wyłuskałem takie coś od firmy roger:

 

https://www.roger.pl/pl/automatyka-hotelowa/urzadzenia-automatyki-hotelowej-do-integracji/hrt82ac-panel-sterowania-klimatyzacja.html

 

Schludne, małe, estetyczne ma co mi potrzeba. Telefon do producenta, produkują głównie dla hoteli, a w zasadzie to robią panele, przekaźniki, dostarczają program, trzeba sobie zaprogramować. Dali namiar na firmę (przypadkiem w Wawie mają siedzibę), dzisiaj napisałem. Panel (sztuka, a potrzeba mi 6 takich), kosztuje u nich 286 zł netto. Do tego kontroler

 

https://www.roger.pl/pl/automatyka-hotelowa/urzadzenia-automatyki-hotelowej-do-integracji/hrc102dr-hotelowy-kontroler-dostepu.html

 

za kolejne 265 zł netto. Do tego ew. dopasowanie oprogramowania, choć podobno robili już coś do sterowania opartego na wodzie lodowej jak u mnie. W przyszłym tygodniu ma się skontaktować inżynier i omówić temat, to przygotują wycenę. Ale z tego wynika że sam sprzęt sterujący z panelami to koszt... 4000 zł. :p Tanioocha. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurka, nadal mi powiadomienia nie przychodzą, też tak macie?

 

Fajnie, ale pod warunkiem że dałoby się to podłączyć także do ogrzewania.

Sterownik to umożliwia. Kwestia instalacji przy buforze. Ja chyba ostatecznie wykorzystam bufor do tego celu, choćby po to by w najzimniejsze dni dogrzać powietrze w WM do tych powiedzmy min 15sC.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Stary nie stary, niedużo poszło, niemniej miałem wytrysk. Potem cicho się zrobiło i już nie piździ.

 

75172431_2477386345829661_5371315297565278208_n.jpg

 

74214141_2133613516941315_444008303106719744_n.jpg

 

W międzyczasie wysypała się ekipa od wykończeniówki, nie zrobili sufitu podwieszanego na piętrze, więc mi nie nasypali celulozy. Dzisiaj się spotkałem z kolejnym wykonawcą "po starej znajomości" i w ciągu miesiąca ma wpaść.

 

Muszę się sprężać z WM (żeby nie zaparowało, niestety wykonawca który rozkładał instalację odpalił nieśmiało żebym może poszukał kogoś w okolicy, bo on ma mało czasu -- tylko kto potem odpowiedzialność weźmie jak coś nie będzie działać jak należy?) i PC (żeby coś pogrzać jeszcze w tym roku i by można było wykończeniówkę gonić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny i chłopaki -- mój wykonawca też kręcił nosem że nie pracował nigdy na tym ameryhańskim wynalazku, także nie będę kombinować.

 

Ale niewiasta przed drzwiami jeszcze ładniejsza ;)

Ano niestety będzie z niewiastą kłopot, bo parcie ma na szkło. :p Niemniej tu i tak wygląda przeciętnie -- może kiedyś wrzucę zdjęcie niewiasty w sukni do standardu czy innego latino z fryzem na głowie -- wtedy dopiero się dzieje. ;)

Jako że niewiasta zaliczyła Turniej na Mistrzostwach Polski w miniony weekend, a się odgrażałem że to uczynię, to się chwalę. ;)

 

IMG_20191027_135350.jpg

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślizgów nie odpuszczaj niech robią po obwodzie przed przykręceniem płyt.U Mnie w miejscach gdzie nie dałem( z niewiadomych sobie przyczyn) po roku widać delikatne ryski i pęknięcia

Dzięki. Jakiegoś konkretnego producenta polecasz?

 

Swoją drogą mario budowlaniec całkiem ciekawy test popełnił:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ten gościu zawsze sobie po prostu "klei taśmę", a jak się weźmie za to jakiś partacz to już nie idzie tak gładko. Wiem, bo sami poprawialiśmy po "fachowcach", którzy nie potrafili jej zatopić odpowiednio.

 

To fakt że na filmikach wygląda to bardzo prosto ale tu literalnie przykleja się zwykłą taśmę do ściany na styku z KG : )

 

"Pierwszym krokiem przy wykonywaniu połączenia ślizgowego będzie przyklejenie na styku płyty i ściany specjalnej taśmy, która z jednej strony posiada warstwę kleju a po stronie zewnętrznej jest śliska. Należy pamiętać aby pomiędzy płytą i ścianą zostawić szczelinę o szerokości 3- 5 mm.

 

Charakterystyczne dla taśmy do połączeń ślizgowych jest to, że masa szpachlowa, która uzupełni przestrzeń pomiędzy płytą g-k i ścianą nie zwiąże się z taśmą. Wynika to z faktu, że taśma pozbawiona jest adhezji czyli przylegania – łączenie się ze sobą powierzchniowych warstw ciał fizycznych lub faz stałych lub ciekłych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt że na filmikach wygląda to bardzo prosto ale tu literalnie przykleja się zwykłą taśmę do ściany na styku z KG : )

 

"Pierwszym krokiem przy wykonywaniu połączenia ślizgowego będzie przyklejenie na styku płyty i ściany specjalnej taśmy, która z jednej strony posiada warstwę kleju a po stronie zewnętrznej jest śliska. Należy pamiętać aby pomiędzy płytą i ścianą zostawić szczelinę o szerokości 3- 5 mm.

 

Charakterystyczne dla taśmy do połączeń ślizgowych jest to, że masa szpachlowa, która uzupełni przestrzeń pomiędzy płytą g-k i ścianą nie zwiąże się z taśmą. Wynika to z faktu, że taśma pozbawiona jest adhezji czyli przylegania – łączenie się ze sobą powierzchniowych warstw ciał fizycznych lub faz stałych lub ciekłych"

 

Ok, myślałam, że jesteśmy dalej w temacie tufftape, a nie połączeń ślizgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Muszę się wyżalić. Żonie nie mogę, bo zaraz by nie spała przez tydzień. :p

 

Rury do wymiennika nie dotarły. W końcu się zeźliłem i mówię handlowcowi, że anuluję zamówienie, niech mi kasę oddaje i sobie zamówię w innym miejscu. To było w zeszłym tygodniu. Wyceny na nowo zebrałem, nawet lepsze oferty przyszły. Ale nie zamówiłem jeszcze bo HGW, może nagle przyjdzie i będę mieć dwa komplety. Kasy jeszcze nie ma. Dzwonię do gościa, duszę a ten mi odpala, że "był w księgowości" i na koncie na które wpłaciłem kasę siedzi im komornik i kasa "jakby wsiąkła". Nie mają z czego zwrócić -- co by wyjaśniało dlaczego towaru nie dostałem. Literalnie ten Ch...ek sprzedał mi coś, choć MUSIAŁ WIEDZIEĆ że nie mają płynności finansowej i nie kupią towaru dla mnie. :/ I on się mnie pyta czy ja czegoś w rozliczeniu nie chcę, bo mają na stanie dużo rur 32 i złączek to mogą dać w promocyjnej cenie... no ręce opadają.

 

Poza tym boksuję się też z wentylacją mechaniczną i marnie to widzę, bo po prostu ceny z kosmosu też dają. Dla przykładu w wycenie filtr "antysmogowy" Alnor MOCarz za 650 zł a ja mam wycenę dla (klienta indywidualnego z VAT23%, brałem jakoś w styczniu kalkulację) za 250 zł. No ręce opadają, na każdym kroku chcą człowieka wydmuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo z tymi rurami. Najgorsze, że będzie ciężko od nich wyrwać kasę i w sumie nie wiem czy nie lepiej rozważyć wzięcie czegoś w rozliczeniu i sprzedać niż zostać z niczym...

 

Jeśli chodzi o wentylacje, to niestety instalatorzy naliczają sobie ogromne marże. Jako prywatna osoba dostaniesz w hurtowni lepsze ceny niż oni oferują.

 

Ten mocarz rzeczywiście tanio wychodzi, ale nawet w tej cenie mnie zupełnie nie przekonuje. Filtr plisowany będzie miał małą powierzchnię wymiany, a patrząc na stan filtrów u mnie po miesiącu używania nie wróżę długich interwałów wymiany przy plisowanym.

 

Do tego trzeba doliczyć presostat itd. Ostatecznie wziąłem cleanbox 250 i nie żałuję. Porządna konstrukcja, bardzo łatwa wymiana filtra, a na dodatek ogromny wkład kieszeniowy. W ostateczności robiłbym jakąś kasetę na zamówienie... ale z drugiej strony oszczędzasz może 400zł, sporo kombinowania, a i tak nie dostaniesz produktu jaki oferuje thessla - gruba, porządna blacha malowana proszkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rurą to słabo..:eek:

 

Ja też drżę za każdym razem jak mam coś kupić w necie i zapłacić "kolorowemu obrazkowi na monitorze" więcej niż 300 zł....;)

 

1. wezwij typa pisemnie do zwrotu kasy w całości wobec nie wywiązania się ze zobowiązania w terminie,

2. wyznacz termin do zwrotu kasy,

3. pisz zawiadomienie o możliwości oszustwa na Policję, jak kasa nie wpłynie - nie ma się co certolić

 

A mówiłem brać ze sprawdzonego źródła? Wiem, wiem....gdyby człowiek wiedział, że się przewróci to by się od razu położył.....

 

Głowa do góry, co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeszcze negocjuję, mają mi dać co mają na magazynie i co mnie interesuje. Mnie interesuje oczywiście 750mb fi 40 i jakiś gratis, np. 300m fi 32 :p Ale niewykluczone że będę miał 1000mb rury 32. :p Nie buduje ktoś wymiennika? ;D Ogólnie firma spora, dlatego wolałem u takiej zamówić nieco drożej niż w małej jednoosobowej, ale jak widać to nie gwarantuje solidności. Najbardziej to jestem zły na to że od tygodnia powinna pompa ciepła pyrkać tymczasem dom marznie coraz bardziej. :(

 

Marżę instalatorów są ab-sur-dal-ne. Dlatego właśnie sobie uprawnienia na instalację paneli zrobiłem i ściągam z chin. Komplet sprzętu kosztuje 2200zł netto (plus instalacja) na średniej jakości materiałach, a instalator liczy 4500-6000/kWp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...