Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuchnia- wizje


evito

Recommended Posts

Stół musisz umieścić przy dłuższej ścianie, inaczej będziesz się przez niego przewracać. Nie widzisz na swojej wizce, że coś jest nie halo? Wyrysuj odpowiednie wymiary, przede wszystkim człowiek siedzący przy stole nie może blokować pracy w kuchni.

 

Układ L (nr 2) jest sam w sobie bardzo wygodny, rozmieść główny blat roboczy między płytą i zlewem, będzie ładnie i funkcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 osoby wygodnie nie zjedzą śniadania przy tym stole. Może warto pozbyć się carga, a jak potrzebujesz więcej szafek możesz zabudować pawlaczami ścianę nad stołem. No i między sprzętem zostaw przynajmniej 100cm blatu.

 

Dalej jestem za nr 2 z pierwszego postu, ale dla mnie wygodny stół to priorytet w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim ustawieniu zmieniłabym kolejność sprzętów, żeby były dwa spore kawałki blatu po obu stronach zlewu. Lodówka(jeśli wolnostojąca) wstawiona między meble(np. dwa wąskie cargo). Za wysoką zabudową siedzisko, nad nim mogą być głębokie szafki pawlaczowe.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1df0ee59019b.jpg

 

Inne propozycje:

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8ddaf3b5fcd4.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4e296cfcffb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szerokim na 80cm stole dobrze jest aby było przynajmniej 210cm przestrzeni razem z krzesłami. Chodzi o wygodne odstawienie krzesła, u Ciebie są dodatkowo 2 osoby w rzędzie, denerwujące jest gdy osoba siedząca bliżej musi wstawać aby wypuścić osobę siedzącą głębiej. 60cm od ściany do stołu to minimum, 75cm aby było wygodnie.

 

Ostatnia propozycja Alicji ciekawa, skróciłbym lewy blat i płytę przeniósł na prawo. Wg mnie stół wygodniej mieć bliżej wejścia, mniej kolizji podczas pracy w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia propozycja jest ok, tylko że ta ścianka łącząca kuchnię od jadalni ma 150cm więc napewno stół lub krzesło by wystawało. poza tym w L jest mniej szafek górnych/witryn. A mi zależy na maxymalnym zagospodarowaniu przestrzeni, chociaż pod sam sufit nie koniecznie mi się podoba.

Niestety to jest dość ciężki dylemat...

 

Ustaw stół 60 od ściany w domu, postaw krzesło i zobacz jak wygląda sytuacja. Krótsze stołki to dodatkowe parę cm. Nie znam zachowań domowników, ale jeśli 4 osobowa rodzina ma zamiar wspólnie zasiadać do codziennych śniadań oraz obiadów to cargo trzeba wyrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba lepiej tak jak teraz, bo osoba przy płycie oraz druga siedząca przy stole będą sobie przeszkadzały. Zostaje tam jakieś 65cm. Można oberwać patelnią w głowę w pośpiechu:D Myślę, że powyższy układ przy drobnej korekcie umiejscowienia sprzętu agd będzie dla Ciebie najlepszy. Wygodne krzesła się nie zmieszczą, ale zwykłe stołki kuchenne jak najbardziej. Jeśli chcesz więcej miejsca na stół to tylko przy zmniejszeniu powierzchni zabudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć wszystkim, korzystając z okazji nowicjusza liczę z góry na wyrozumiałość wiem że na forum jest pewnie dużo przykładów i propozycji urządzenia kuchni ale idę trochę na łatwiznę i chciałam poprosić o kilka rad i opinie. Jestem na etapie urządzania kuchni o wymiarach 5,2x2,4 m docelowo koniec kuchni bedzie wydzielony na spiżarnię dlatego kuchnia bedzie miała ok 3,8x2,4 m. 20150610_105814.jpg20150610_105821.jpg20150610_105825.jpg

Plan jest taki aby pod oknami zrobić długi blat z szafkami na podłodze bez szafek górnych, ściana lewa od skosu bedzie spiżarnią a na prawej scianie planuję zabudowę do samej góry na równo ze skosem i ustawienie lodówki albo zabudowanej albo osobno.

Pomóżcie mi w rozplanowaniu liczy sie dla mnie kazda opinia (pod lewym oknem chce umiescić zlew a pod prawym kuchenkę i płytę) czy moja wizja wam sie podoba, czy macie jakies inne odczucia i wizje

Czekam z niecierpliwością na komentarze i pytania

Pzdr Krysia

Edytowane przez krsia-krk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...