Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przytulne wnętrza - inspiracje


piu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Przepięknie.

Pomysł do realizacji nie tylko na południu Europy.

U nas też można w ten sposób się urządzić. Jednak nakłady będą sporo większe.

Wiąże się to z kosztami izolacji i elewacji, bowiem w naszych warunkach klimatycznych, bez ocieplenia murów, raczej

budować się nie powinno. Do tego dochodzi zabezpieczenie zimowe i organizacja ogrodu zimowego.

Trzeba też pamiętać, że w przypadku powyższej aranżacji, nie ma praktycznie zimnych kolorów i dużo się dzieje. Wbrew pozorom, przebywanie na co dzień w tak urządzonych pomieszczeniach może być męczące na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczna ta lampa. A jezeli juz przy lampach jestesmy to moglby mi ktos poradzic/ doradzic z moim dylematem? Mam w pokoju goscinnym 3 wiszace lampy (tzn. mam miec, narazie sa wiszace kikuty). odleglosc miedzy nimi jest nieduza, okolo 2-3m. jedna lampa jest nad lawa i ta ma byc najbardziej wyeksponowana, okolo 2 m dalej jest nastepna - myslalam zeby byla jakas mala ale dawala wystarczajaca ilosc swiatla. I okolo 3m dalej ma byc oswietlony stol jadalny. Kazda z tych lamp jest potrzebna, nie wchodzi w gre przeniesienie tej srodkowej na sciane, styl domu - wiejski.

Oswietlenie ma dla mnie spelniac takze role ozdobna ale boje sie, zeby przy takim zageszczeniu nie zrobic "sklepu z oswietleniem":). Szukam fajnych lamp ale ja musze znalezc 3 pasujace do siebie (co nie oznacza 3 takie same i to nie jest latwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dzieki Elfir. mam wrazenie, ze te lampy sa jeszcze blizej siebie niz moje wiec i u mnie powinno sie jakos zgrac.

Gdyby jeszcze ktos znal jakies adresy sklepow (na poludniu Polski -bo musze zobaczyc i dotknac :)) z ciekawym, oryginalnym oswietleniem to bylabym wdzieczna.

 

Niestety z lampami takimi do dotknięcia jest problem. Wprawdzie ja na północy kraju, ale podejrzewam, że wszędzie jest podobnie pod tym względem. Wchodzę do sklepu z oświetleniem i naprawdę rzadko coś mi wpadnie w oko, ale wtedy zazwyczaj cena zabija albo parametry nie takie i w końcu człowiek i tak jest skazany na kupno na odległość. Zresztą nie tylko z oświetleniem tak bywa, często w specjalistycznych salonach również pokazują prospekty i kupuje się "z obrazka" (na przykład salony łazienkowe), dodatkowo jeszcze płacisz ich narzuty. Wydało mi się to mało sensowne.

Ciekawe żyrandole znalazłam w tym sklepie: http://www.lampy.pl/ i tym : https://zfabryki.pl/pol_m_Lampy-186.html, jest wiele innych. Nawet na Aliexpress znajdziesz w niezłych cenach z darmową przesyłką (nie jestem pewna co do cła ), ale koniecznie trzeba czytać komentarze. Ponadto ostatnio zaczęłam śledzić Allegro w dziale antyki i sztuka i znalazłam interesujące żyrandole tego typu :

 

1f2c7fef45cc9696b284ca796ff3.jpg 45f668c84219a6be1047205de45d.jpg 44e7d6624c54878b4dcfaba56d83.jpg dae483d34fe98e06ebccb26bbd83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...