Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam się w nowym dla mnie wątku. Stoję przed dylematem projektu łazienki, na chwilę obecną instalator nas ściga abyśmy dokonali decyzji w sprawie rozmieszczenia sprzętu. Łazienka do najmniejszych nie należy ale jest kłopot ze względu na duże okno (szerokość otworu 120cm, a wysokość 150 cm). Założenia są takie:

!) wc, prysznic, wtedy także bidet, umywalka, pralka

lub

2) wc i wanna (opcja bez bidetu), umywalka, pralka

Oto odręczny rysunek naszej łazienki, wersja robocza

http://images42.fotosik.pl/885/40baa9ef6bb5c5f2med.jpg' alt='40baa9ef6bb5c5f2med.jpg'>

na ścianie długości 178 cm myślałam dać umywalkę i pralkę, ściana 295 cm zaczynając od komina prysznic, wc i bidet. Co o tym myślicie,? niestety ja nie potrafie tego stworzyć w programie do wnętrz.

Umywalka nadblatowa pierwsza od okna a pralka ukryta pod blatem. Pomoże ktoś to przedstawić?

Edytowane przez Grzaneczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa, chciałabym zaaranżować małą łazienkę.. mamy kupione płytki, wiemy jak wstępnie ma wyglądać, jak zrobić dobrą aranżację? nie mogę dorwać fajnego programu, w żadnym nie ma tego co bym chciała a niektórymi w ogóle nie umiem się obsłużyć ;/

 

tyle mam wstępnie- płytki kupione rektyfikowane, chcemy położyć w taki sposób jak na zdjęciu z fugą poziomą szarą tak jak pokazane, szafkę mamy kupioną wraz z umywalką, prysznic wstępnie wybrany, tylko nie wiemy jak to będzie się wszystko komponować w całości.. ;/ łazienka jest mała 3,5m2 -

243x145, pralka w rogu, jednak chyba nie ładowana od góry, wc podwieszane- przy tym jakaś półka, co dalej? chciałabym też kosze wiklinowe na bieliznę i mniejsze na kosmetyki po prawej stronie umywalki.. tylko gdzie i jak ? czy pasują tam półki po sam sufit?

tylko do tego wszystkiego chciałabym dodać kolor- może delikatny fiolet w dodatkach? ale nic nie umiem sobie wyobrazić ;/ ktoś pomoże?

Bez tytułu1.jpg

DSC04530.jpgplakat1.jpg

Bez tytułu.jpgm3.jpg

Edytowane przez anusia220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) no właśnie kabina jeszcze nie kupiona, ale kurczę patrzymy też na wygodę, mieszkanie jest małe, jak będzie dzieciaczek to taka kabina z wysokim brodzikiem jest bardziej praktyczna, a ta znaleziona jest tania i się zmieści, ale nie wiemy jak będzie się komponować, na początku myśleliśmy jeszcze o tym żeby na całą tą ścianę 145 dać wannę, ale co z pralką wtedy? gdzie ją umieścić? w kuchni mi się nie podoba, poza tym kuchnia też jest nieduża i nawet nie będzie gdzie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie już niebawem ruszą ściany działowe i będę już musiała konkretnie podyktować ekipie co, jak i gdzie będzie a Ja nadal w polu jestem z tego powodu.

Łazienek u mnie w sumie sztuk 3 gdyż mam dom dwulokalowy i szczerze powiem ale mam same wątpliwości co i gdzie i jak rozmieścić.

Może ktoś będzie mógł spojrzeć na rzuty i sam ocenić innym okiem za co będę wdzięczna.

 

Na początek łazienka na górze w 4 wariantach ( bez wanny )

 

lazienka_4.jpglazienka_1.jpglazienka_2.jpglazienka_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia220

ta druga kabina w zasadzie niewiele różni się od pierwszej, detalami - może trochę solidniej wygląda... Mi tez się za bardzo nie podoba, ALE...

 

Miałam kiedyś głęboki brodzik (trochę inny, bo kwadratowy) i jeśli chodzi o kąpanie dzieci to uważam, że to jest bajecznie wygodne rozwiązanie. W mojej ocenie dużo wygodniejsze niż wanna, bo przynajmniej nie musiałam dzieciaka ganiać od jednego końca do drugiego. Oczywiście kwestia bardzo subiektywna, ale śmiem oddać sój głos na takie rozwiązanie, szczególnie jeśli nie ma jak poszaleć z innymi opcjami w łazience :p

 

Co do "fugi poziomej szarej". Ja nie wiem czy się da fugą osiągnąć podobny efekt, ale wg mnie nie :no:

To na zdjęciu to listwa dekoracyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiazett

 

no tak, kabina niewiele się różni, tyle, że ta druga jest droższa ;P a z tego co oglądaliśmy to lepsza taka wg mnie aniżeli np 80x80, bo naprawdę niewiele w niej miejsca..

 

co do płytek.

myślałam, że to fuga, w każdym razie bardzo podobnie to wygląda- na tym zdjęciu na pewno są fugi, kupiliśmy już krzyżyki 8mm, większych nie było, początkowo chcieliśmy 10mm, pewnie byśmy dostali, ale szukania trochę by było i stwierdziliśmy, że wystarczy.

 

z7485093Q.jpg

 

myśleliśmy jeszcze nad fugą pionową, ale pozioma optycznie zwiększy nam łazienkę. prawda?

 

a co z tymi kolorami? nada się tam jakiś żywy kolor dodatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś żywy kolor na pewno się nada, bo baza jest dość stonowana. Ale fiolet to mi się wydaje, że może być mdło, bardziej do szarego by pasował. Ja bym może turkus spróbowała...

 

http://img89.imageshack.us/img89/174/6826flazienkizdjecia1jp.jpg

 

http://img199.imageshack.us/img199/8826/16315hlazienkawstylumor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, spróbowałam stworzyć wizualizacje naszej łazienki, proszę o rady. Boję się dać pralki obok umywalki żeby się nie potykać o pralkę przy wchodzeniu do łazienki, dlatego zrezygnowałam z bidetu i przestawiłam pralkę na dłuższą ścianę. Proszę się nie sugerować kolorami, bo trudno mi się odnaleźć w projektowaniu. Proszę o rady:)

łazienka.jpg

łaz2.jpg

2d.jpg

 

a płyki podobają mi sie takie:

płytki łazienka.jpg

4fd885177dfcd.jpg

Edytowane przez Grzaneczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak postawiła pralkę obok umywalke z tym ze przedluzylabym blat od umywalki i pod nim schowała pralkę.Trzeba byłoby wyposrodkowac umywalke i ustawić pralkępralkę od ściany nie od wejścia.Co sie tyczy kafle - zastanów sie.Dziasiaj taki wzór ci sie podoba za jakiś czas moze stać sie meczach i najzwyczajniej w świecie sie znudzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...