Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, potrzebuję pomocy w ustawieniu łazienki. Nie wiem, w jakim programie ją zrobić, na razie zrobiłam w leroy planer. Długość ściany przy oknie to 244 a długość 260. Ustawienie drzwi i okna można jeszcze zmienić, bo dom jest dopiero na etapie budowy, ale w tym tygodniu mam podać, gdzie ma być toaleta. Chciałabym mniej więcej coś w tym stylu, ale nie wiem czy to ma sens. I jak mam zagospodarować ten kawałek koło wanny.

Podoba mi się ten projekt ze zdjęć, tylko czy takie coś moze zaistnieć w mojej łazience? I ta toaleta naprzeciw drzwi to chyba tak średnio

1l.jpg

2015-07-15 21.22.55.jpg

2015-07-15 21.26.03.jpg

2015-07-15 21.22.55.jpg

Edytowane przez magdaol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I druga łazienka o wymiarach 140 na 264. Jest bez okna, tu chyba za dużo nie da się pokombinować z ustawieniem. Myślę, czy zrobić na końcu prysznic z całą szklaną ścianą, czy kawałek z płytek. Chciałabym aby była w kolorach biało czarnych, ale jeszcze nie znalazłam podobnego układu w tych kolorach

2l.jpg

Edytowane przez magdaol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :) chciałam Was poprosić o opinię dot. projektu łazienki. Jeżeli chodzi o ułożenie, to OK, jednak gryzie mnie kolorystyka. Niby małe pomieszczenie, takie kolory je ożywiają, ale... mam wątpliwości czy na dłuższą metę nie będą męczące i czy nie wybrać czegoś bardziej stonowanego. Na drugą łazienkę planuję biel i drewno, więc tą chciałam w trochę innej tonacji.

 

7.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magadaol - Twoja łazienka jest szersza niż ta z inspiracji więc da się tak zaplanować drzwi żeby nie wchodzić na bok sedesu. Ściankę kryjącą stelaż wc(z półką-wnęką) możesz pociągnąć na całą ścianę i zrobić ja grubą na 20-25cm - zostanie ok.220cm przy ścianie z oknem czyli jak wstawisz wannę 170cm to możesz z obu stron te 2x25cm zamurować (powstanie miejsce na kosmetyki i akcesoria kąpielowe i dekoracyjne). Albo możesz wstawić wannę owalną wolnostojącą. Albo wannę asymetryczną z mocno zwężonym jednym końcem. W tej łazience spokojnie zmieści się też bidet. Ewentualnie możesz przy ścianie z oknem zrobić po lewej stronie prysznic 80x80cm i obok(oddzielona szybą) wanna 160cm.

W drugiej łazience układ jest ok. Zalecane odstępy po bokach sedesu to 20cm więc możesz kibelek przysunąć bliżej prysznica i mieć większą szafkę pod umywalką. Pokaż jakieś fotki biało-czarnych łazienek, które ci się podobają bona razie trudno wywnioskować jaki to ma być styl. Możesz też podpatrzyć aranżacje łazienek o podobnym układzie urządzone z jakimś innym kontrastowym zestawem kolorów. Czy oddzielisz natrysk szybą czy ścianką - to powinno zależeć od stylu łazienki, Waszych upodobań(niektórzy nie lubią się bawić w usuwanie zacieków z szyb po każdym prysznicu). Możesz też powiesić zasłonkę i zmieniać jak ci się znudzi jej wzór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :) chciałam Was poprosić o opinię dot. projektu łazienki. Jeżeli chodzi o ułożenie, to OK, jednak gryzie mnie kolorystyka. Niby małe pomieszczenie, takie kolory je ożywiają, ale... mam wątpliwości czy na dłuższą metę nie będą męczące i czy nie wybrać czegoś bardziej stonowanego. Na drugą łazienkę planuję biel i drewno, więc tą chciałam w trochę innej tonacji.

 

[ATTACH=CONFIG]333038[/ATTACH]

Trzy kolory, podkreślone kolorem wnęki + dekor, to nieco za dużo na tak małą łazienkę.

Poza tym ta czerwień jest nieco mdła i raczej średnio pasuje do oranżu. Lepiej już aby wszystko na dole było w tym żółto-pomarańczowym kolorze, a już zwłaszcza niech stelaż wc "zlewa" się z tłem.

Mam wrazenie, że pomiędzy wc a kabiną jest ciasno i trzeba będzie robić slalomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

bardzo proszę o pomoc w rozmieszczeniu płytek w łazience. Zdecydowałam, że będzie to kolekcja Paradyż Modul/Purio do tego drewnopodobne płytki na podłodze oraz na gebericie. Wymyśliłam, że ściana za wanną będzie cała czarna z lekko wypukłym dekorem (struktura A), obudowa wanny także czarna ale już gładka płyta. Reszta ścian biała gładka, przy lustrze ułożony biały dekor (jeszcze nie wiem w jaki sposób). Szafka łazienkowa biała z umywalką nablatową. Jak widzi wam się taki projekt ? Jakieś uwagi ? Może ktoś zechciałby zaprojektować dla mnie łazienkę. Przedstawiam moją wizualizacje, niestety tylko na tyle mnie stać. W tym programie nie mogę zrobić czarnej obudowy wanny oraz podzielić ściany z geberitem na drewnopodobny dół i białą górę. Poniżej rzuty. Z góry bardzo dziękuje za pomoc i uwagi.

 

plan.jpg

plan (1).jpg

plan (2).jpg

plan (3).jpg

plan (5).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera, a planujesz jeszcze jakieś elementy drewniane w tej łazience? Czemu geberit też w drewnopodobnych i to jeszcze do połowy?

Nie myślałaś, żeby wannę zrobić na równo z kominem? Zyskałabyś półkę za wanną na kąpielowe niezbędniki. Wc centralnie na ścianie (bidet też by się chyba zmieścił) i naprzeciwko pojedyncza duża umywalka, coś takiego:

 

plan (5).jpg

 

Jesteś zdecydowana na płytki do samego sufitu?

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie innych drewnianych elementów nie będzie i ten geberit miał tak nawiązywać do podłogi...

Co do wanny to myślałam, żeby dać ją do końca i półkę po lewej stronie. Coś jak w załączniku.

Umywalka docelowo miałabyć jedna ale też nie mogłam znaleźć w tym programie odpowiedniej długości pojedynczej.

Dlatego proszę was o pomoc bo kompletnie nie wiem co z czym połączyć, żeby jakoś sensownie te kafle ułożyć.

Wc dlatego centralnie na ścianie bo zrezygnowałam z bidetu, miejsce jest.

 

3_-_wanna_kaldewei_asymmetric_duo_z_szerokim_rantem_m_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu Afera,

 

szybko z pracy wysylam, moze cos pomoze:)

 

jesli chodzi o plytki to nie wiem.....chyba, ze na zywo widzialas taka kombinacje:drewno, czern, Biel i jeszcze rozne struktury....

w decyzji nie pomoge

tylko nie dawalabym plytek do gory za wanna, sprobowalam troszke tak isc twoja droga:) ostatnie zdjecie z innym blatem, ktory troche nawiazuje do grafitowych plytek.

Afera_01.jpg

Afera_02.jpg

Afera_03.jpg

Afera_04.jpg

Afera_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhu Afera,

 

szybko z pracy wysylam, moze cos pomoze:)

 

jesli chodzi o plytki to nie wiem.....chyba, ze na zywo widzialas taka kombinacje:drewno, czern, Biel i jeszcze rozne struktury....

w decyzji nie pomoge

tylko nie dawalabym plytek do gory za wanna, sprobowalam troszke tak isc twoja droga:) ostatnie zdjecie z innym blatem, ktory troche nawiazuje do grafitowych plytek.

 

Oj, chyba jesteś ogromnym wielbicielem/wielbicielką wnęk i półeczek wszelakich :p Te nad wanną ujdą od biedy, chociaż utworzona półka w zupełności by wystarczyła. A ekspozycja "kibelkowych gadżetów" na półkach wokół wc jest, moim zdaniem, fatalna ;)

Ale zgadzamy się, jeżeli chodzi o wysokość ułożenia płytek ;)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie jestem. Jak dla mnie osobiscie musialoby byc wszystko schowane. Jestem raczej fanka takich rzeczy np. przy wc.

http://www.keuco.de/KEUCO/PRODUKTE/ACCESSOIRES/p485924l3/PLAN-INTEGRAL.html

 

ALE, nie przeraza mnie widok papieru toaletowego, czy szczotki klozetowej:) to przeciez jest lazienka

 

cos mi sie uwidzialo, ze na przykladzie jaki podala Afera byly jakies wneki....dlatego je tez tam zrobilam, ale byc moze to nie wneka tylko pasek flizy?!

trudno jest wyczuc co lubi klient nie zamieniajac z nim ani jednego slowa...

 

enyway, juz stad zmiatam i raczej poswiece swoj czas w pracy dla moich klientow:))

Edytowane przez carbonicum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre dusze pomóżcie z moją niedużą łazienką, kombinuję z planerem ikei ale przez to wcięcie ściana wychodzi mi skośna :bash:

muszę w niej zmieścić prysznic, wannę, choćby niedużą i ze ściętym bokiem, kibelek, podwójną umywalkę i w rogu obok drzwi zabudowę na kosmetyki i inne pierdoły

 

czy to się tu zmieści i nie będę musiała wchodzić pod prysznic przechodząc nad kibelkiem :D

jak to widzicie?

 

http://images67.fotosik.pl/1255/b86e73cfa8ecc7d7med.jpg

wizja jest taka: na podłodze płytki jasne drewnopodobne

ściany do połowy płytki a la paryskie metro białe cegiełki ;)

ponad płytkami ściana najprawdopodowbniej jasnoszara

prysznic brodzik murowany z płytek + drzwi ze szkła hartowanego (bez kabiny)

szafki pod umywalką i zabudowa z bielonej sosny

Edytowane przez malydomekpodlodzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracją była dla mnie łazienka użytkowniczki Imagi. Wklejam jej zdjęcia z wątku o łazienkach. Mam nadzieje, że nie będzie miała nic przeciwko. Szczerze mówiąc myślałam o płytkach do samej góry bo bez projektu jeszcze bardziej nie umiem sobie wyobrazić jak będą wyglądały do połowy :D

Może w takim razie dałabym drewnopodobną podłogę i blat w kolorze zbliżonym do podłogi. Czarna ściana z kafli strukturalnych za wanną, obudowa wanny czarna gładka. Reszta biała i pod lustrem struktura biała oraz przez długość geberitu taka jedna płytka strukturalna biała jak jest u Imagi właśnie :confused:

 

http://images70.fotosik.pl/629/78c1473cdedd14a1med.jpg

http://images67.fotosik.pl/630/8ec15acd2baaa3f7med.jpg

]http://images69.fotosik.pl/629/ed6a1a9cbf440438med.jpg

 

Coś takiego mam na myśli jak poniżej, tylko bez zabudowy nad geberitem.

 

225152_ae5b801b-9f61-4fea-9a38-7e1a832addab_max_900_1200_lazienka-rodzinna-lazienka-styl-minimal.jpg

 

 

Poza tym na pewno wykorzystam pomysł Tomkowej o półce za wanną, a nie obok. Jednak zastanawia mnie tutaj jedna rzecz. Bateria miała być montowana do ściany więc woda będzie mi się lała do półki. Nawannowa bateria raczej odpada. Czy w takim razie ta półka musiałaby być trochę wyżej niż wanna żeby zamontować baterie czy jest jeszcze inna możliwość ? Wklejam obrazek z sieci.

 

cordoba-wanna.jpg

 

 

Pomocy :)

78c1473cdedd14a1med.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre dusze pomóżcie z moją niedużą łazienką, kombinuję z planerem ikei ale przez to wcięcie ściana wychodzi mi skośna :bash:

muszę w niej zmieścić prysznic, wannę, choćby niedużą i ze ściętym bokiem, kibelek, podwójną umywalkę i w rogu obok drzwi zabudowę na kosmetyki i inne pierdoły

 

czy to się tu zmieści i nie będę musiała wchodzić pod prysznic przechodząc nad kibelkiem :D

jak to widzicie?

 

http://images67.fotosik.pl/1255/b86e73cfa8ecc7d7med.jpg

wizja jest taka: na podłodze płytki jasne drewnopodobne

ściany do połowy płytki a la paryskie metro białe cegiełki ;)

ponad płytkami ściana najprawdopodowbniej jasnoszara

prysznic brodzik murowany z płytek + drzwi ze szkła hartowanego (bez kabiny)

szafki pod umywalką i zabudowa z bielonej sosny

 

Jeśli dasz wannę asymetryczna i prysznic taki jak na rysunku (lub pięciokątny), to powinnaś się zmieścić :)

Można też dać stelaż typu slim (ma 8cm), który wraz z obudową nie zajmie więcej niż 10-12cm, lub można wbudować go w ścianę.

 

Poniżej wizualizacje (nie mam płytek metro, więc ściany są "pomalowane" na jasny szary "farbą" ceramiczną)

malydmekpodlodzia_łazienka1a.jpg malydmekpodlodzia_łazienka1b.jpg malydmekpodlodzia_łazienka1c.jpg malydmekpodlodzia_łazienka1d.jpg

Tutaj stelaż z obudową zajmuje 12 cm

Wanna 90x150cm

Kabina prysznica ok. 90cm, w zależności od tego jak grube wybudujecie ścianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...