Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Afera86, jest świetnie! :yes: Widzisz, że półka za wanną wygląda super? ;) Teraz tylko pozostaje dopilnować wykonawcę z dokładnie takim rozplanowaniem płytek i fug, jak na wizkach, bo jest idealnie :)

 

Oj dziękuję bardzo ja się tak martwię tą łazienką :) Półka super i to Twoja zasługa bo ja zrobiłabym z boku :p Myślę jeszcze czy nie dać za wanną tego pasa też na 120 cm czyli tak samo szeroki jak przy lustrze i gebericie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze czy nie dać za wanną tego pasa też na 120 cm czyli tak samo szeroki jak przy lustrze i gebericie.

 

Nie :no: Z tym pasem na środku ściany jest super, a pociągnięcie dekoru wokół całej łazienki jest takie zwyczajne. A z pasem centralnie jest niezwyczajnie :) Poza tym tę płytkę dekoracyjną masz też nad lustrem, czyli tam tam też jest pas dekoru, tylko szeroki na dwie płytki. Nie zmieniaj, jest bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie,jak dla mnie można by pociągnąć lustro do końca ściany nad wanną.:rolleyes:

 

Też mi to wpadło do głowy, ale, biorąc pod uwagę rozkład płytek z dekorem, chyba tak, jak jest jest dobrze ;)

 

Chodzi o to, żeby też był centralnie za wanną tylko szeroki na 120 cm, a nie na 60 cm jak teraz :) ściana za wanną ma 170 cm.

 

Tak, jak teraz jest idealnie, pięknie się wpasowują baterie w szerokość jednej płytki centralnie nad wanną. Jeżeli zrobisz 120, to musisz zrobić fugę centralnie na ścianie i zostaną Ci po bokach 25-centymetrowe docinki z gładkiej płytki. Z jedną płytką dekoracyjną na środku boczne masz szerokości 55 cm i wygląda to idealnie.

Pewnie to wiesz, ale dla spokojności sumienia napiszę ;) Musisz kupić geberit niższej wysokości, bo zamysł jest taki, żeby przycisk był poniżej dekoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym geberitem to tak nie wyjdzie bo ja już mam obsadzony niestety normalny :rolleyes:

Pokazuje zdjęcie pożyczone z forum gdzie przycisk jest w dekorze. Ta sama kolekcja kafli. Chyba tak bardzo nie razi ? No już tego nie przeskocze. Dodam, że przy lustrze planuje dwa czarne zwisy i podłogę chyba bym ułożyła z przesunięciem. Pokazuje też dwie płyty za wanną.

 

ed6a1a9cbf440438med.jpg

Screenshot_2015-11-08-13-19-15.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym geberitem to tak nie wyjdzie bo ja już mam obsadzony niestety normalny :rolleyes:

W takim razie zostaje jedna płytka nad wanna skoro tak doradzacie i taki był mój pierwszy zamysł.

Pokazuje zdjęcie pożyczone z forum gdzie przycisk jest w dekorze. Ta sama kolekcja kafli. Chyba tak bardzo nie razi ? No już tego nie przeskocze. Dodam, że przy lustrze planuje dwa czarne zwisy i podłogę chyba bym ułożyła z przesunięciem.

 

No to trudno z tą spłuczką ;) Na fotce płytka ma wklęsły dekor, a ten Twój z kwadratami nie jest wypukły? O jakim przesunięciu na podłodze piszesz? To nie będą płytki drewnopodobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trudno z tą s
płuczką ;) Na fotce płytka ma wklęsły dekor, a ten Twój z kwadratami nie jest wypukły? O jakim przesunięciu na podłodze piszesz? To nie będą płytki drewnopodobne?

 

No właśnie mój jest wypukły...

Płytki drewnopodobne u mnie tylko chyba był wolała z przesunięciem.

 

4-1.jpg

Screenshot_2015-11-08-13-34-14.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pochlanal mnie watek lazienkowy ;) i postanowilam zwrocic sie do Was bezposrednio o porade.

Odbieram mieszkanie od dewelopera i za doradztwem kilku osob na forum, postanowilam zmodyfikowac nieco pierwotne ustawienia w lazience przenoszac wanne z wneki przy kominie o dlugosci 160 cm na sciane naprzeciw wejscia o dlugosci 190 cm.

Taki uklad bardzo mi sie podobal, jednak im blizej finalnej realizacji projektu, tym wiecej watpliwosci sie pojawia.

 

Czy moglibyscie spojrzec swoimi doswiadczonymi oczyma na projekt tej lazienki i pomogli odpowiedziec na najbardziej nurtujace mnie pytania?

 

1. Na scianie gdzie obecnie jest wanna (zdecydowalam na 170 cm) zostaje mi wolne 20 cm do komina. I planowalam to zabudowac i zrobic jakies póleczki przy wannie.jednak wanna jest szeroka na 70 cm i bedzie mi wystawac 30 cm poza komin.

a) czy zabudowac druga strone komina od strony wc o te brakujace 30 cm tak aby zminimalizowac efekt wystajacej wanny? ale pojawia sie pytanie czy zabudowac do samej gory?czy tylko np. do wysokosci geberitu, ktory bedzie z boku

b) a moze zabudowac te 20 cm miedzy wanna a kominem a wneka przy toalecie bedzie dobrym miejscem na szczotke czy uchwyt na papier toaletowy

2. Parawan nawannowy. podobaja mi sie jednoczesciowe nieruchome, ale bez srebrnych listw czy dodatkow . Nie moge nigdzie takich znalezc a na homebooku widzialam wiele zdjec z sama szyba,wiecie gdzie mozna takie znalezc?

3. Baterie. Wiem, ze jezeli decyduje sie na parawan, to bedzie mi ciezko dostac sie do bateri z lewej strony wanny, dlatego zdecydowalam sie dac ja na srodku, aby miec do niej tez latwy dostep , jesli chce nalac wode do miski itp. Czesto zdarza mi sie myc same wlosy nad wanna, dlatego niezbedny jest dla mnie prysznic na srodku wanny. znalazlam fajna baterie 4 otworowa, ale dziury bede musiala zrobic w boku wanny. A jak widze w Waszych propozycjach, zawsze umieszczacie je na dodatkowej poleczce przy wannie. u mnie juz nic sie nie zmiesci. myslicie ze moge zrobic otwory w wannie o boku 6 cm (moja tyle ma) czy szukac wanny z szerszym brzegiem?

 

 

 

Ponizej przedstawiam plan lazienki z odcelowym rozmieszczeniem wszystkich elementow. wspomniane punkty doprowadza mnie wkrotce do szalu takze bede bardzo wdzieczna za wszelki podpowiedzi i sugestie. Chocby na jeden z podanych punktow. z gory baaardzo dziekuje i pozdrawiam

 

 

lazienka murator 1.jpg

Edytowane przez misza997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

 

Moja propozycja. Nie było na planie zaznaczonej umywalki. Według mnie powinna być naprzeciwko wejścia. Jest to zawsze reprezentatywny punkt. Wanna powędrowała na lewą stronę. Odsunęłam ją od ściany o 20 cm, aby móc zrobić zabudowę- półka wokół wanny. I ona łączy się z blatem i umywalką.

Pod umywalką szuflady na drobne rzeczy. Nad półeczka na kosmetyki, lustro. Wc jest wkomponowane w szafę ukrytą z pralką. Szafa do samego sufitu. Miejsce na brudną bieliznę itd. Pralkę radziłabym z tych płytszych na 40cm. W takim układzie wszystko jest spójne i poukładane. Nie brakuje miejsca na przechowywanie i dostęp do wszystkiego jest najwygodniejszy.

 

http://www.homebook.pl/inspiracje/lazienka/114753_-lazienka-styl-nowoczesny

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/266/1489266/Pracownia%20bro.Kat_CMYK_fot.Rados%C5%82aw%20Ka%C5%BAmierczak%20(5)wnetrze.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie anika 1003. Niestety nie moge przeniesc juz wanny i umywalki. Fachowcy od remontu wchodza w sobote do mieszkania, mam juz wszystkie plytki kupione pod wymiar scian i na scianie na lewo od wejscia juz zainstalowany grzejnik elektryczny.

 

A patrzac na taki uklad jaki przeslalam na zdjeciu, jestes w stanie wybrac jedna z dwoch opcji zabudowy miedzy wanna a kominem a wc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obrazki załączam: plan łazienki w DWG (zmiany w ułożeniu to przesunięcie grzejnika (którego na 'wizualizacjach' nie widać) w miejsce umywalki (20cm od krawędzi pionu),WC zamontowane nie na ścianie pionu, a obrócone o 90', umywalka we wnęce między pionem a łazienką. Nad geberitem pralką i pomiędzy zabudowa meblowa., co może nie byc do końca widoczne na załączonych wstępnych rysunkach w sketchupie.

 

Płytki jakie wybraliśmy na ściany, to seria Paradyż Yoshioka i mamy dwa pomysły na ich ułożenie, prośba o ocenę który jest lepszy

1. Poszczególne ściany w całości beżowe lub szare, jako element łączący czerwony dekor biegnący dookoła łazienki (poza zabudową ofkoz)

2. Od dołu: 5 szarych, 1 beżowa, 1 dekor; wyżej bez

 

W obu wariantach nad umywalką i pomiędzy półkami lustro do samej góry (czego na załączonych 'wizualacjach' nie widać też nie widać :) ).

 

 

Co sądzicie?

 

 

Oryginalny plan łazienki:

plan_lazienki.jpg

Wariant 1:

w2_1.jpgw2_2.jpg

 

Wariant 2:

w1_2.jpg w1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

zwracam się z prośbą o pomoc, mam trochę nietypową łazienkę- zostawiłam męża samego na jeden dzień z ekipą i efekt jaki powstał, powalił mnie na kolana, i nie był to zachwyt :o:mad:

 

łazienka ma skosy, dach jest kopertowy, więc zostaje do dyspozycji jedna ściana o 'normalnej' wysokości. Aby gdzieś postawić prysznic, dostawili ściankę, i..taki murek na środku na wannę...:(

wkleję zdjęcie:

P1190598.jpg

 

Przepraszam za to, co wkleję poniżej, ale jeśli chodzi o posługiwanie się programami do projektowania jestem tumankiem,( z trudem opanowałam painta, więc darujcie internetowej analfabetce:P)

4619_odb_big.gif

To obok drzwi to komin, a za nim ma byc wc. Za wanną i prysznicem jest wolne miejsce jeszcze, ale znów-skosy. Fotel chyba tam postawię :confused:

Obawiam się, że osiągnęłam już szczyty swojej wyobraźni jeśli chodzi o rozplanowanie tej łazienki inaczej, więc jeśli ktoś zechciałby mi coś doradzić, to będę wdzięczna; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc i ocenę projektu niewielkiej łazienki na poddaszu (230x305) w której chcemy zmieścić wszystko :rolleyes: czyli prysznic, wanna, umywalka, wc i bidet...instalacje są już gotowe, ewentualnie jakieś niewielkie modyfikacje jeszcze możemy zrobić. Projekt oczywiście ze sklepu, jego pierwsza wersja ale liczyłam na coś lepszego...płytki na które się zdecydowaliśmy są w formacie 33*67 i w dwóch odcieniach szarości jasna i ciemna jak na załączonym zdjęciu, dekor jest jasnoszary w jakieś maziaje (nie koniecznie musimy go dokładać, na pewno nie w tej ilości co na wizualizacji), podłogę na pewno zmienię na jednolitą, bez tej ścieżki - wydaje mi się że tą jasną płytkę (chyba że wprowadzić jakąś z innej kolekcji np. w kolorze drewna?), chcielibyśmy jakiś fragment mozaiki ale miejsce pod wanną nie wydaje mi się najlepsze(?), podoba nam się jakiś 'akcent' dekoracyjnego oświetlenia, takiego tworzącego 'klimat' ale nie żeby łazienka wygłądałą jak choinka ;), w projekcie jest też dekoracyjne umieszczona taka listwa aluminiowa (jak na ekspozycji) ale tu też chyba nie najlepsze miejsce dla niej Pani Projektant znalazła...bardzo proszę doświadczonych i zaprawionych w boju forumowiczów o pomoc (dla nas to pierwsza w życiu własna łazienka:cool: )

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787214_1.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787220_2.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787216_3.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787218_4.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787217_Zdjcie0018.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787215_dekor.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/341/3787219_Zdjcie0013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...