Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za uwagi Elfir :)

1. z jakiego powodu? są rośliny, które lubią słabe światło i wilgotność - np skrzydłokwiat. w łazience mam 2 okna, balkonowe i dachowe więc ciemno nie będzie

2. rozważamy tez grafit, ale wtedy grzejnik tez musi być taki sam

3. lampy faktycznie pewnie będą inne, choćby dlatego że kable sa wypuszczone nad lustrem. ale makijaż żona będzie robić raczej w toaletce w sypialni, teraz robi przy biurku przed małym lusterkiem :) gorzej z goleniem, bo ja się przy toaletce nie ogolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w zaplanowaniu rozmieszczenia urządzeń w mojej łazience - budynek jest w trakcie budowy.. Zamierzalam zamiast wanny mieć prysznic (bez brodzika), ale nie umiem rozmieścić tych urządzeń.

Wydawało mi się , że prysznic w miejscu wanny (150x70) byłby fajny, ale głębokość prysznica 70cm to jednak dość mało.

 

 

lazienka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Proszę o pomoc w umiejscowieniu okna i rozmieszczeniu urządzeń w niewielkiej łazience. Jesteśmy już przed akceptacją projektu domu, ale nie wiem jakie okno zastosować. Projektant zaproponował małe, wysoko osadzone okno pod prysznicem, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Może wąskie (na 40cm) okno od ziemi, między umywalką a prysznicem bardziej by się sprawdziło? tylko czy wtedy nie zrobi się zbyt ciasno? :bash:

 

Wszystkie rady mile widziane :)

 

wc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja suuper, bardzo dziękuję.

A czy w tych ściankach przy wc można zaaranżować półki czy lepiej tam nie zagracać przestrzeni a zrobić szafkę nad pralką ?

A jak wykorzystać tę olbrzymią teraz ścianę naprzeciwko umywalki - czy tylko zostawić na niej wieszaczki oraz do jakiej wysokości kłaść tam płytki ... chyba że z nich zrezygnowac na tej ścianie? Bardzo podoba mi się połączenie szarych płytek z drewnopodobnymi....i jeszcze marzy mi sie drewniany blat pod umywalką ....

Czy mogłabym Ciebie prosić alicyja o jeszcze tych kilka porad dotyczących aranżacji...

 

 

i się okazało, że na tej ścianie z wc nie ma instalacji z ciepłą wodą ;) przepraszam, nie wrzuciłam wcześniej zdjęcia z instalacjami, a podłoga miała byc ogrzewana...... czy mozna jeszcze jakos te koncepcje uratować.....

laz 2.jpg

Edytowane przez ritka
aktualizacja o rysunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ritka- We wnęce pod prysznicem półki na kosmetyki - chyba że wolisz krótszy prysznic (np.100 cm) i wymurowane siedzisko.Od strony kibelka przykładowo - do wysokości sedesu (ok.40cm) lub stelaża otwarta wnęka np. na kosz na śmieci, szczotkę do wc itp, powyżej zamykane szafki i ew. półka na odświeżacz, papier toaletowy...

Na rzucie ściankę kryjącą stelaż wc przedłużyłam za umywalkę ale być może lepiej byłoby zrobić wspólny blat dla pralki i umywalki(wpuszczanej), nad nim lustro a stelaż wc tylko za kibelkiem i nie wyższy niż ten blat(ok.90cm). Chodzi o to żeby nie upychać na tej ścianie za dużo elementów różnej wysokości i głębokości (standardowy stelaż ok.120cm wysokości, blat pod umywalką nablatową ok.70-75cm, pralka 85cm).

Na pustej ścianie grzejnik, wieszaki na reczniki, może wiszące worki/torby na pranie( lub płytki kosz stojący), wstawka z płytek dekoracyjnych(drewnopodobnych?)...

Mnie nie przeszkadza cała łazienka w płytkach, w niektórych przypadkach nawet uważam za niekorzystne stosowanie różnych wykończeń ścian ale u Ciebie akurat układ pozwala na wypłytkowanie tylko wnęki na prysznic i ściany z umywalką(do pewnej wysokości) ale czy w takim razie osiągniesz efekt o jakim myślisz? Niektóre płytki lepiej wygladają na większej powierzchni... Tu raczej musisz sugerowac się wybranymi inspiracjami.

Nie znam się, nie wiem co ma ogrzewanie podłogowe lub jego brak do tej koncepcji. Skoro budynek jest w trakcie budowy to chyba jeszcze jest czas na zmiany w instalacji. Nawet jeśli trzeba by rozkuć wylewkę żeby dorobić rurkę z ciepłą wodą to moim zdaniem lepiej niż trzymać się układu dewelopera. Gdybym miała projektować tylko pod istniejące i "absolutnie nieruszalne" instalacje wymyślone przez kogoś komu zwisa wygoda i estetyka to już by mnie na tym forum nie było :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie okno do ziemi przy wejściu to nie jest dobry pomysł.

Poziome okno pod sufitem od narożnika do ścianki prysznic, nad umywalką.

 

Dzięki Elfir za sugestie;)

 

Rzeczywiście od wewnątrz fanie by to okno wyglądało, ale od zewnątrz już trochę się nie klei.

Zrobiłem szybką wizualizację. Na zdjęciu środkowe okno... wymiar 40x150cm, wysokość od posadzki - 180 cm.

 

Domek_pop.jpg

 

Wyżej być nie może, żeby nie wychodziło powyżej podcienia.

 

I mam dwie obawy:

- bliskość drzwi wejściowych;)

- i czy lustro przed umywalką będzie odpowiedniej wysokości.

Chyba, że zrobić jeszcze węższe okno 30x150cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest główna łazienka w domu, byś się tam codziennie golił?

A okno na wysokości 180 cm - kto tam zajrzy? Daje więcej intymności niż okno do ziemi. A robić okno tylko po to, by stale było zasłonięte?

 

traditional-bathroom.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/f7/5e/c8/z13131511Q,-b-Nietypowo---b--Umywalka-z-dwoma-praktycznymi-bo.jpg

http://www.swiatrezydencji.pl/upload/104/5104/index.jpg?1521960194

http://2.bp.blogspot.com/_pmcYEYi2lV0/TBouX-EKEFI/AAAAAAAAAB0/M-swk-Yq1aU/s1600/ESCONDIDA+BAÑO+DORMITORIO+MATRIMONIAL+2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Wyjścia już nie mam, czas brać się za remont łazienki :)

Na razie mam w głowie wielki miszmasz, z którego powolutku klarują się podstawowe punkty. Jak wizja się nieco ustatkuje, to wrzucę jakiś projekt, ale póki co prosiłabym o podpowiedzi.

Łazienka długa (4,2m) i wąska (1,7m), na końcu okno. Wstępne założenia: na końcu, przy tym oknie, będzie prysznic, bez kabiny, tylko kawałeczek szyby, bez żadnego brodzika. Podłoga ma być drewniana (nie kafle drewnopodobne, tylko dechy drewniane). Troszkę się obawiam, że mało kto odważy mi się położyć taką podłogę na całości więc jestem skłonna pójść na kompromis i w części prysznicowej i kawałek za tym zrobić na podłodze płytki.

I teraz mam dylematy kolorystyczne - zakładając ciepłe, dość barwne deski (merbau, teak) chcę połączyć je z białymi lub ecru płytkami. Meble będą białe z elementami drewnianymi, w tonacji takiej, jak podłoga.

Jakie płytki dać na podłogę (pod prysznic i kawałek dalej)? Naczytałam się o wątpliwych atrakcjach związanych z czyszczeniem i płytek i fug przy białej podłodze (mnie przyświeca hasło całkowitego minimalizmu jeśli chodzi o komplikowanie sobie życia nadmiernym sprzątaniem).

Obawiam się, że przy takiej kolorystyce nie dobrze będzie dokładać dodatkowy kolor (jedyne co mi się w różnych projektach przewinęło to szarości albo czerń, ale one kompletnie mi nie pasują). Nie będą też pasować płytki drewnopodobne, bo to całkiem bez sensu.

Czy ktoś coś może doradzić?

Co do zasady - tak to mniej więcej ma wyglądać - na końcu prysznic zamiast wanny i http://cdn14.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/t/32930/aranzcja-lazienki-z-drewnem_2449705.jpg

Edytowane przez Besta77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...