Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kulkin6 u mnie jest tak zrobione: szuflada.JPG są pospawane rurki z których jest zrobiona konstrukcja na kształt prostopadłościanu... w to wsunięta jest szuflada i na tym "rusztowaniu" stoi sobie pralka :) konstrukcja działa już bez zarzutu trzeci rok :)

 

zdecydowanie jestem za jasnymi płytkami na zbudowanie tej konstrukcji u Ciebie w łazience, jest takie wrażenie jakby ich nie było wcale - nie przyciągają wzroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poniżej moja propozycja.

[ATTACH=CONFIG]195298[/ATTACH]

We wnęce ustawiłabym kabinę z okrągłym narożnikiem, obok zmieści się wysoka szafka na około 40 cm szerokości. Na wprost wejścia umywalka na blacie (półokrągłym pod oknem, nawiązującym do kabiny - okno przesunęłam w stronę wc), blat pociągnęłabym również na ścianę po lewej od wejścia. Pod spodem zabudowałabym cała przestrzeń szafką, będzie dużo miejsca do przechowywania.

 

 

 

Dzieki za pomysl mam tylko pytanie co do tej okraglej kabiny chodzilo mi wlasnie oto by nie miec kabiny tylko murowany prysznic tak zeby nie trzeba bylo ciagle szyby albo plastiku myc . Teraz mam kabine plastikowa i poraszka z czyszczeniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulkin6

zdecydowanie jasne

 

@koko24

jakbyś wywaliła ten wciśnięty kolo prysznica słupek, to mogłabyś zrobić wymurowany walk-in (choć w tak niedużej łazience wolałabym jednak szybę niż pełną ściankę). okno przesunęłabym w stronę kibelka - tak czy siak będziesz mieć na tym oknie coś do zasłaniania i jak znam życie będzie zasłonięte non stop (czy to okno w ogóle jest tam potrzebne?!) - wówczas masz szansę odsunąć umywalkę od narożnika i wstawić tam wyższą szafkę na deskę i mopa. jeśli brakuje ci miejsca pod blatem - dodatkową szafkę można zrobić ponad zabudową geberitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulkin6

zdecydowanie jasne

 

@koko24

jakbyś wywaliła ten wciśnięty kolo prysznica słupek, to mogłabyś zrobić wymurowany walk-in (choć w tak niedużej łazience wolałabym jednak szybę niż pełną ściankę). okno przesunęłabym w stronę kibelka - tak czy siak będziesz mieć na tym oknie coś do zasłaniania i jak znam życie będzie zasłonięte non stop (czy to okno w ogóle jest tam potrzebne?!) - wówczas masz szansę odsunąć umywalkę od narożnika i wstawić tam wyższą szafkę na deskę i mopa. jeśli brakuje ci miejsca pod blatem - dodatkową szafkę można zrobić ponad zabudową geberitu.

 

Dzieki Dus myslalam o takim walk in ale nie wiem z ktorej strony tam wchodzic bo jak scianka albo szyba bedzie 90 to zostanie tylko 40cm i boje sie ze to za malo na swobodne wchodzenie pod prysznic a co do okna to mieszkam w bloku i nie mam okna w lazience - to jakas pomylka ani zapaszkow wywietrzyc :-( co do okna wiec musi zostac moze byc mniejsze ale musi byc, u mnie ta sciana jest na las wiec nie bedzie zaslaniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że tą ew. ściankę możesz zrobić krótszą - moim zdaniem 65-70 da radę (w gruncie rzeczy chodzi bardziej o odgrodzenie prysznica od kibelka niż robienie klasycznej betonowej kabiny). oczywiście to pod warunkiem, że nie będzie brodzika tylko ładnie wyprofilowana podłoga. przy takim rozwiązaniu musisz liczyć się z tym, że woda się będzie nieco rozchlapywać, ale coś za coś - albo kabina, albo walk-in.

życiowo - proponuję poustawiać kartony i zobaczyć jak wam takie rozwiązanie podejdzie.

 

co do okienka... uważam, że bez okna w łazience można żyć, z wilgocią i zapachami radzi sobie doskonale wentylacja (ja też w bloku), ale rozumiem wytyczne inwestora :) jeśli aż tak bardzo nie zależy ci na widoku i nie wpłynie to na estetykę elewacji, to zrobiłabym po prostu niewielkie prostokątne okienko dość wysoko. "odzyskasz" w ten sposób ścianę i nagle masz gdzie postawić wyższą szafkę, gdzie poprzesuwać umywalkę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://krolestwolazienek.pl/porady_eksperta/wanna-w-malej-lazience-to-mozliwe

 

chodzi o coś takiego jak ta z siedziskiem i szyba do tego 70x140

 

tylko nasza łazienka ma taki kształt

b6d6z6n8c0i0S1k3e40425f2z538D6H7.jpg

 

i tam na miejscu prysznica od ściany do umywalki na długość.. ?

 

kabina nam strasznie dużo miejsca optycznie zabierze.. czy mi się zdaje?

mini wanna z takim parawanem?

3319173844.jpg

 

czy kabina lepsza?

3278631814.jpg

3278631814.jpg

Edytowane przez anusia220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, walczę właśnie z aranżacja mojej pierwszej łazienki. Zakochałam się w płytkach z serii colour yellow tubądzina i to co sobie wymysliłam zamieszczam poniżej:marta lazienka 8.jpg marta lazienka 8a.jpg

 

następne płytki które mnie urzekły to vivida z paradyza :

marta lazienka 9.jpgmarta lazienka 9a.jpg

 

Może zerkniecie w wolnej chwili i poradzicie czy szyba od prysznica powinna być od strony sedesu (wtedy musze przenieść grzejnik) czy od strony lustra (chyba lepiej to będzie wyglądało ale czy wygodnie będzie wchodzić pod prysznic?) Pralkę chcę mieć zabudowaną tak, żeby nad pralką powstały półki na ręczniki itp. I jeszcze oświetlenie mnie zastanawia wystarczy takie jakie w tej chwili przewiduję ( jedno centralne i dwie wiszące lampki przy lustrze?) Liczę na wasze duże doświadczenie i pomocne rady, bo z tego co wyczytałam na tym forum naprawdę fajnie doradzacie :)

marta lazienka 8c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulkin6 - świetny pomysł z tą pralką na podeście, chyba wykorzystam ten patent u siebie, bo z racji tego, że muszę ukryć rurę odpływową mogę sobie taką szufladę na dole zamontować :) Osobiście jestem fanką zakrywania sprzętów więc zabudowałabym pralkę jakimiś drzwikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałam jasna odsłona zabudowy.

Wysokośc 122cm.

ewa72_krakow na przewijanie może być za wysoko,

przynajmniej dla mnie (160cm wzrostu), ale chodzi o to,

żeby posadzić dzidzię i zawinąc wygodnie zawinąc w ręcznik.

Na tyle powinno wystarczyć;-)

A generalnie dziewczyny jak Wam się to widzi?

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulkin6 - z jasną obudową jest the best :p

 

martulek - szyba zdecydowanie przy WC. Twój wybór kafli bardzo mi się podoba :) Oddaję swój głos na colour yellow tubądzin. Sama posiadam Vividę i jestem jej fanką, ale u Ciebie bardziej mi pasuje ta żółta energia :D tyle, że trochę bardziej podobają mi się te żółte fale r.3: http://img837.imageshack.us/img837/5974/runn.jpg

niż te, które wybrałaś paski r.4: http://img200.imageshack.us/img200/8083/t5bc.jpg

Ale to oczywiście bardzo indywidualna Twoja decyzja.

 

Natomiast jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że łączenie tej żywej żółci z beżem to chyba nie za bardzo się komponuje. Ja bym tam wstawiła szare kafle zamiast beżowych. O ile nie chcesz dodać czarnych akcentów.

Super, że nie zastosowałaś tech dekorów Hoop, bo są zbyt ciapate jak dla mnie. A przy takich kolorach intensywnych w prostocie siła :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiazett Dzięki za radę :) ten beż to ma być zabudowa z płyty drewnianej coś w kolorze dębu bielonego, ma tam być schowana pralka i półki na ręczniki, a kafelki mają być tylko białe i żółte/zielone pod prysznicem. Właśnie ten colour yellow jest cudny tylko cholernie drogi, a do tego wymiar płytek jest taki, że białych z innej kolekcji nie wsadzę tam, bo mi się fugi rozjadą i chyba słabo to będzie wyglądało... A jeśli jesteś użytkowniczką vividy to napisz proszę czy te płytki ze wzorkiem nie są jakoś szczególnie trudne w czyszczeniu?

 

kulkin w jasnej odsłonie bardziej mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivda w żaden sposób nie jest trudna w utrzymaniu. W tym wzorach nie zbiera się żaden brud ani kurz, bo pewnie o to Ci się rozchodzi. Coś na kształt tych fal r.3 mam białe kafle w kuchni (między blatem a górnymi szafkami) i też się łatwo z nich ściera, bo te płytki sa bardzo szkliste, nie maja porów, wiec schodzi wszystko raz dwa :p

 

Ja bym mimo wszystko nie wprowadzała w tą łazienkę drewna. Szafki i całą zabudowę bym zrobiła na szaro... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się i jasna i ciemna wersja :) choć obawiam się, że skoroś niedużego wzrostu 122 cm to będzie za dużo - na moje oko musisz podnieść szkraba na wysokość co najmniej swojego biustu. poproś fachowców, żeby ci poustawiali cegiełki i deskę na podobną wysokość i przymierz, żeby nie było zaskoczenia.

 

Tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałam jasna odsłona zabudowy.

Wysokośc 122cm.

ewa72_krakow na przewijanie może być za wysoko,

przynajmniej dla mnie (160cm wzrostu), ale chodzi o to,

żeby posadzić dzidzię i zawinąc wygodnie zawinąc w ręcznik.

Na tyle powinno wystarczyć;-)

A generalnie dziewczyny jak Wam się to widzi?

Sorki ale mnie sie nie podoba.Ale to wyłącznie moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...