Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no wlasnie, tez mysle ze upchanie tego wszystkiego graniczy z cudem a jak sie uda to moze byc malo komfortowo.

Dlatego pomyslalem o opcji zabrania wneki z szafy, ktora jest zaznaczona na rzucie. Co sadzisz o zrobieniu wneki na pralke, suszarke, kosz w slupku? Czy takie roziazanie sie sprawdza? Jesli tak to jak wtedy poukladac sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bigstar - ja bym spróbowała tak:

 

http://img46.imageshack.us/img46/4039/qp20.jpg

 

Lub tak:

 

http://img818.imageshack.us/img818/5985/aynu.jpg

 

W tej drugiej wersji trzeba by zadbać o to, żeby maksymalnie schować w ścianę stelaż WC i żeby wymiar tego WC był jak najkrótszy.... No i zależy też jak głęboką umywalkę sobie wymyśleliście (najlepiej jak najpłytszą - chodzi o odległość odstawania od ściany).

Nie rozumiem też dlaczego taki wielki prysznic potrzebujesz - ja mam 120 x 90 i dwie osoby mogą sobie tam tańczyć! A tu 160! Wow! :jawdrop: No ale "to jest Twój tron" :p

 

http://www.bathroom-guides-planner.com/planner/planner.htm - do rysowania łazienki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiazett, dzieki za pomysl. twoja druga wersja pokrywa sie z wersja deweloperska, specjalnie nie wrzucilem tego ukladu, zeby nic nie sugerowac, a jednak okazuje sie ze jest dobry ;)

jesli chodzi o kabine, wymiar dlatego taki, bo chcialem jedna stala szybe i wejscie, stad wyliczylem szyba 100-120 cm zeby nie chlapalo+ zostanie 50cm na przejscie... Przy 90x120 musi byc pewnie z drzwiami zeby nie chlapalo przy za krotkiej szybie?

Jesli chodzi o umywalke to chcialbym prostokatna nablatowa, wymiar jeszcze nieustalony...

myslalem takze o przesunieciu drzwi zeby po lewej od wejscia wchodzila umywalka z blatem, tylko ze wtedy wchodzac do lazienki pierwsze co to wrzodziloby sie na wc a to chyba nie jest zbyt dobry pomysl?

A co myslisz o wykorzystaniu wneki z szafy z przedpokoju na dolaczenie jej do lazienki i zrobieniu tam slupka z pralka i suszarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigstar1 po prawej od wejścia masz 60cm,wc min ma długosć 75cm,wiec będziesz wchodził prosto na niego a jak przesuniesz drzwi to będzie trzeba go omijać.Między nim a umywalką zostanie 50cm żeby stanąć,dla mnie to za ciasno i gdzie chcesz wtedy mieć pralkę i szafki.

http://img825.imageshack.us/img825/708/ywg7.jpg

Pomysł z wykorzystaniem wnęki jest ok,jeśli oczywiście nie potrzebujesz szafy w tym miejscu.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa sie przyda, ale dla wiekszego komfortu w lazience jestem w stanie zabrac jej 60cm, zostanie i tak ok 1,40 i mysle ze mi taka starczy.

A opcja zeby prysznic byl na dluzszej scianie, wtedy moglby byc krotszy niz 170cm, tylko nie wiem jak to zgrac ze stala szyba? i wtedy na scianie krotkiej na przeciwko drzwi od prawej 90cm prysznic, obok wc 80cm szerokosci by tam bylo, po prawej od wejscia wneka a w niej pralka i suszarka i na lewej stronie umywalka nablatowa i drzwi przesunac bardziej na srodek? Zalozmy szyba stala do prysznica 100cm dlugosci, przejscie 60cm to zostaje jeszcze 1,1m na wneke a po przeciwnej stronie umywalka, tylko ze wtedy pewnie slabo z przejsciem do wc by bylo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem pierwsza wizualizacje z wneka na pralke, pralki nie moglem znalezc w tym programie wiec zostaje pusta wneka ale bylaby zabudoowana do samej gory i otwierana.

 

Scianka na srodku to od kabiny dlugosc 1m...

Jezeli ma ktos kabine typu walk in prosze o informacje jakiej dlugosci scianke ma i czy jest ona wystarczajaca by nie chlapalo na cala lazienke...

 

Na toalete od sciany do szyby zostaje 80cm, wydaje mi sie ze wystarczajaco. Jedyny problem to przejscie pomiedzy umywalka a szyba, ktora stalaby "czolem" na srodku lazienki co chyba nie jest najlepsza opcja...

lazienka z wneka1.jpg

 

W tej wizualizacji przesunalem drzwi o jakies 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lazienka z wneka2.jpg

Tak by to wygladalo. Szybe od prysznica skrocilem do 1m, prosilbym o kogos kto uzytkuje kabine typu walk in o informacje czy to bedzie wystarczajace.

Szerokosc zostala 90cm, umywalka na wizualizacji ma 1m czyli bylaby taka jaka chce, z blatem.

Co myslicie o takim ukladzie?

Najbardziej mnie interesuje jakie wymiary powinna miec komfortowa kabina walk-in, zeby sie nie chlapalo i nie obijalo lokciami o sciany/szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, też ta 3 opcja coś mi nie gra, są jakieś bardziej zaawansowane programy darmowe, gdzie można by zobaczyc łazienke w 3d?

 

Może ktoś jeszcze wyrazi swoje zdanie na temat tych układów? Pewnie nie jedna osoba ma podobne wymiary i się wypowie ;)

 

Jeszcze mam pytanie dotyczące zabudowy pralki, suszarki, kosza na brudy. Jak to sensownie zrobić? Myślałem o słupku na szerokość 65cm (?) na dole zrobić szafke na brudy- załóżmy ok 50cm, nad tym postawić pralkę i na górę suszarkę, zostanie jeszcze na górze miejsce na "pawlacz". Jakie drzwiczki do takiego słupka sprawdzają się najlepiej i najlepiej wyglądają? Myślałem o roletach ale to raczej nie wygląda zbyt dobrze, jednak pewnie jest najbardziej praktyczne.

 

 

P.S. ewentualnie mógłbym też pralke, szuarke "wyrzucić" od drugiej strony, czyli od przedpokoju dostęp od szafy, tylko nie wiem czy to nie byłoby uciążliwe, ale dzięki temu zyskałbym kawałek wolnej ściany i wtedy można by to rozdzielić trochę inaczej tak jak np na wizualizacjach przedstawiła asiazett.

Edytowane przez bigstar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 cm na pralkę + suszarkę to bardzo wygodna wysokość (brat tak ma - pod spodem dwie szuflady-kosze na brudy, powyżej pawlacz, choć już bez schodków się nie obejdzie). szerokość wnęki dopasowuj pod konkretny sprzęt, choć i tu znajdziesz pewne standardowe wymiary.

a propos zamykania - w zasadzie nie ma znaczenia czy roleta, czy szafka (wszystko jest tak naprawdę kwestią zawiasów). roleta sprawdzi się przy bardziej nowoczesnym wnętrzu, choć powiem ci, że fajnie mogłaby ta szafka wyglądać w wersji lustrzanej.

 

na którą stronę ma ta zabudowa wychodzić? to już rzecz gospodarza i jego preferencji. zamaskowane w ładnej szafie nie będzie widoczne od części mieszkalnej, choć jeśli o mnie chodzi to na nie za takim rozwiązaniem przemawia kosz na brudy. w szafce tego nie widać, brzydko pachnieć też nie będzie, ale w ganianego z brudnymi gatkami czy skarpetkami po tej bardziej reprezentacyjnej części domu (a przecież ganiasz codziennie) chyba jednak chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on ma w środku wnęki zrobione wnętrze szafkowe (nie wiem, jak to inaczej określić).

pralka stoi więc na podwójnej płycie meblowej (góra od szuflad i spód od komory na pralkę) i podobnie suszarka (góra od komory pralkowej, dół od suszarkowej). ze względu na wagę nie wybierali sprzętu, który można stawiać 1 na 2. kolejnym argumentem były wymiary konkretnych wybranych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym Wam pokazać kilka wizualizacji mojej łazienki, zastanawiam się czy wybrane kolor i głównie ich układ są ze sobą spójne.

Czy łączenie więcej niż dwóch kolorów plus czerwone wstawki to nie za dużo?

Czy lepiej ułożyć płytki łącząc kolory horyzontalnie czy wertykalnie?

 

1.

fr7.jpgfr1.jpgfr6.jpg

 

2.

sc5.jpgsc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD.

 

jeszcze trzecia opcja

3.

10.jpg1.jpg6.jpg7.jpg

 

Prysznic będzie bez brodzika, wzięliśmy też pod uwagę zrobienie ogrzewania podłogowego, czy są tutaj jakieś za i przeciw?

I jeszcze jedno pytanie czy podłoga w takiej łazience będzie lepiej wyglądała z grsu 60x60 czy 30x30, a może to samo co na ścianach czyli 30x60?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje duś za rady. Mimo wszystko dalej jestem w kropce, cos mi tutaj nie pasuje caly czas...

Mógłby się ktos jeszcze wypowiedziec?

A moze jest jakis program w ktorym widac to bardziej przestrzennie i wymiarowo?

 

Jeszcze jedno pytanie:

 

Czy pomiedzy jedna sciana na ktorej jest umywalka i druga na ktorej jest wc odleglosc 60cm jest wystarczajaca? Nie mowie tutaj o idealnym ukladzie, bo w malej lazience zrobic sie takiego nie da, tylko zeby sie nie przewracac o wc?

 

I przejscie do prysznica skosem miedzy wc a szyba ~50cm?

Edytowane przez bigstar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big star - program to tylko program - w każdym będzie wyglądało trochę inaczej, ale w żadnym nie tak jak bezpośrednio w Twojej łazience. Weź sobie chłopaku lepiej kredę i to rozrysuj na podłodze, albo kartony dopasuj rozmiarami i rozstaw to wszystko tak jak planujesz na swoim miejscu - wtedy będziesz widział, czy będzie za wąsko, czy wystarczająco. Poza tym armatura też miewa różne rozmiary. Masz już wszystko wybrane, żeby móc walczyć o cenne centymetry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...